Home Inne trendyZdrowie Czysta przyjemność podróżowania

Czysta przyjemność podróżowania

by trendy

Podróże to wyjątkowy czas, w którym odkrywamy nowe miejsca, poznajemy nowych ludzi i próbujemy nowych smaków. Zwiedzanie nieznanych dotąd miast, wypoczynek na plaży czy bliski kontakt z naturą podczas pobytu pod namiotami – nieważne, gdzie jesteśmy, powinniśmy pamiętać, aby prawidłowo dbać o higienę. Jak ułatwić sobie to zadanie?W środkach transportu, luksusowych hotelach i małych, urokliwych pensjonatach, renomowanych restauracjach i lokalnych knajpkach, odwiedzanych muzeach, sklepach z pamiątkami czy na targowiskach z regionalnymi specjałami – wszędzie mamy kontakt z mnóstwem wirusów i bakterii, które mogą przeszkodzić w beztroskim wypoczynku. Przed wywoływanymi przez zarazki dolegliwościami może uchronić właśnie odpowiednia higiena, jednak jej utrzymanie, zwłaszcza podczas podróży, może być trudniejsze niż na co dzień.

O co szczególnie powinniśmy zadbać? Przede wszystkim o czyste ręce, ponieważ aż 80% wszystkich infekcji wywoływanych jest przez ich niedostateczną higienę! Będąc w drodze nie zawsze mamy dostęp do toalety, a własna butelka i mydło zajmowałyby w podróżnej torbie zbyt wiele cennego miejsca. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się preparat, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom zawsze można mieć pod ręką – zmieści się do bagażu podręcznego w samolocie, małej torebki czy plecaka podczas długiej wycieczki górskiej. Ważne jest także to, aby był skuteczny oraz łatwy i szybki w aplikacji, na przykład MEDISEPT Spray do dezynfekcji rąk w wygodnej formie spray’u. Płyn, dzięki specjalnej formule, nie wysusza skóry oraz pozostawia delikatną, przyjemną woń już po rozsmarowaniu go w dłoniach.

Tym, którzy wolą aktywny wypoczynek, przydać może się także profesjonalny specyfik do dbania o higienę stóp. Profesjonalny środek na bazie alkoholu, na przykład MEDISEPT Spray do dezynfekcji stóp, pomaga uniknąć zakażenia m.in. grzybicą. Sprawdzi się do stosowania po całodziennym noszeniu obuwia, na przykład po górskiej wędrówce, oraz do dezynfekowania samych butów. Szybko się wchłania oraz daje uczucie chłodu i odprężenia. Warto stosować go także po wizycie w miejscach takich jak basen, hotelowy prysznic czy sauna.

Nie zapominajmy, że w podróży niemniej ważne jest zwracanie uwagi na stan czystości otaczających nas powierzchni. Klamki w toaletach publicznych, hotelowe piloty i włączniki światła, uchwyty w pociągach czy blaty w restauracjach to miejsca, na których znajduje się nie tylko brud, ale także groźne dla zdrowia zarazki. MEDISEPT Spray do dezynfekcji powierzchni, tak jak pozostałe spray’e marki, zabija bakterie, drożdżaki, prątki gruźlicy i wirusy (m.in. wirus Rota, grypy, opryszczki, HIV, żółtaczki i Ebola). Już po 60-ciu sekundach od spryskania powierzchnie są wolne od zarazków.
Dodatkowe informacje:

MEDISEPT Spray do dezynfekcji dłoni: Pojemność: 50 ml / Cena: 10,99 zł
MEDISEPT Spray do dezynfekcji powierzchni: Pojemność: 100 ml / Cena: 11,99 zł
MEDISEPT Spray do dezynfekcji stóp: Pojemność: 50 ml / Cena: 10,99 zł

Produkty dostępne w sklepach sieci Rossmann i Kaufland.

————-
Medisept to polski producent kompleksowych rozwiązań w zakresie utrzymania higieny i dezynfekcji. Od ponad 20 lat działa na rynkach europejskich, dostarczając rozwiązania dla sektora profesjonalnego, między innymi dla szpitalnictwa i usług medycznych.

Zobacz także