Home Inne trendyUroda Dlaczego warto odwiedzać naturalne źródła dobroczynnej energii?

Dlaczego warto odwiedzać naturalne źródła dobroczynnej energii?

by trendy

Ważnym punktem na energetycznej mapie Polski jest kompleks Manor House SPA – Pałac Odrowążów w mazowieckich Chlewiskach, który z historią sięgająca XII w. jest jedną z najstarszych posiadłości szlacheckich w Polsce. Jest on nazywany Polskim Centrum Biowitalności, bowiem promieniowanie ziemskie dochodzi tu nawet do 30.000 jednostek Bovisa, a przebywanie na jego terenie niesie wiele korzyści dla zdrowia.

Potwierdzają to badania wspomnianego już Leszka Mateli, które zostały zawarte w książce pt. „Naturalne energie dla zdrowia”. Autor wskazuje w niej pozytywne oddziaływania natury wpływające na zdrowie i osiągnięcie harmonii. Większość opisanych metod można wypróbować w kompleksie hotelowym Manor House SPA, m.in. podczas koncertów na misy i gongi tybetańskie, Terapii Biowitalnej, Terapii Harmonizacji Czakr, systemu balansującego Eemana oraz Systemu Zdrowia Keshego. Niezwykłym przeżyciem jest również spędzenie czasu w zabytkowym parku z Ogrodem Medytacji, gdzie można czerpać pozytywną energię natury skoncentrowaną w licznych Miejscach Mocy, takich jak:

  • Kamienny Krąg Mocy o starannie dopasowanych i spolaryzowanych kamieniach promieniując pozytywną energią 30.000 jednostek Bovisa pozwala dostroić się do energii Wszechświata. To idealne miejsce na oczyszczenie umysłu, głęboką medytację i ćwiczenia runiczne, w tym „powitanie słońca”.
  • Spirala Energetyczna – moc 18.000 j. Bovisa zapewnia silne energetyczne doładowanie, wzmacnia i harmonizuje cały organizm. Spacer w określonym porządku po spiralnie ułożonych kamieniach oczyszcza i aktywuje pozytywne energie.
  • Ogród Zen – replika sławnego ogrodu przy świątyni Ryoan-ji koło Kioto o mocy promieniowania 24.000 jednostek Bovisa sprzyja rozwojowi duchowemu, głębokiemu odprężeniu i obdarowuje pozytywną energią natury. Jego istotę określają cztery zasady: harmonia, szacunek, czystość i spokój.
  • Piramida Horusa – zestrojona z biegunem magnetycznym Ziemi tworzy pole mocy w kształcie kuli o promieniu 250 metrów. Jej „uzdrowicielska” energia zwiększa siłę życiową, witalność, koncentrację, inwencję twórczą, komunikatywność, rozwój wewnętrzny, poziom świadomości całego organizmu i jego poszczególnych komórek, wzmacnia system immunologiczny i regenerację organizmu.
  • Energetyczna Mandala – jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg”. Wielobarwna kompozycja kwiatowa w kształcie koła, które uważane jest za symbol harmonii i doskonałości, posiada wyjątkowe oddziaływanie energetyczne. To idealna przestrzeń do wypoczynku, medytacji i wyciszenia, podobnie jak pobliskie kąciki  i ścieżki medytacji.

Leszek Matela na łamach „Naturalnych energii dla zdrowia” dzieli się wskazówkami nie tylko co do praktycznego wykorzystania miejsc mocy, ale także daje wiele użytecznych kierunkowskazów w zakresie pożytkowania energii kamieni, tajemnicy japońskich ogrodów,  uzdrawiającej siły wody oraz metod jej ożywiania i hydroterapii, wpływu na człowieka różnych form i symboli (w tym run, mandali i labiryntów), terapeutycznego znaczenia dźwięku, terapii kolorami, energii piramid, niezwykłej mocy ognia, oddziaływania drzew (silwoterapia) oraz naturalnych metod energetyzowania ciała i umysłu. Książkę wydało Wydawnictwo KOS, a patronatem medialnym objął magazyn Nieznany Świat. Jest to przewodnik na drodze do zdrowia.

 

Biowitalność można wzmocnić na wiele sposobów. Jednym z nich jest odwiedzanie bogatych energetycznie miejsc, takich jak Polskie Centrum Biowitalności. Można tu zaznać unikatowych energetycznych terapii w Biowitalnym SPA, można, czerpać też energię „chi” ziemi i drzew, a te są w rozległym parku w Manor House SPA wyjątkowe – niektóre 300-letnie, wiele z nich to pomniki przyrody. Jest to idealne miejsce do silwoterapii, która poprawia zarówno stan psychiczny, jak i fizyczny. Ponadto przebywanie na świeżym powietrzu, wśród kojącej zmysły przyrody, z dala od ruchu ulicznego i miejskiego smogu, wycisza, odpręża, relaksuje i napawa pozytywną energią. Pozwala na rozładowanie napięć, rozluźnienie i uspokojenie, sprzyja dobremu nastrojowi.

Wszystkich, również tych, którzy nie wierzą w pozytywne oddziaływanie energetyczne Ziemi, zapraszamy do odwiedzenia jednego z Miejsc Mocy – a tych w Polsce mamy całkiem sporo – lub długiego spaceru po parku lub lesie, niezależnie od pogody czy pory roku. Czy to wiosną w towarzystwie budzącej się do życia przyrody, czy podczas spacerów z przepięknymi kolorami jesieni,  bliskość natury daje nieocenione korzyści dla zdrowia.

Więcej na ten temat: www.manorhouse.pl oraz www.facebook.com/ManorHouse.PalacOdrowazow

Zobacz także