Home Inne trendyUroda Gładkie stopy, dzięki pumeksowi z Maroko

Gładkie stopy, dzięki pumeksowi z Maroko

by trendy

Zrogowaciała skóra na stopach to utrapienie wielu kobiet, które nie są zadowolone ze stosowania tradycyjnych pumeksów. Alternatywą jest pumeks Hammam, wytwarzany ręcznie z marokańskiej glinki czerwonej, która jest bogata w minerały. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionemu wzorkowi, a także odpowiedniej wielkości i twardości, pozwoli w krótkim czasie cieszyć się gładkimi stopami.

Tradycyjne pumeksy

Tradycyjne, znane od lat pumeksy, które zwykle mamy w łazience, nie tylko są mało estetyczne, ale również niezbyt praktyczne. Ze względu na małą porowatość swojej struktury, należy pocierać nimi skórę przez dłuższy czas, a często i tak efekt jest niezadowalający.

Nietypowy kształt

Alternatywą jest pumeks Hammam, który wytwarzany jest w Maroko z glinki czerwonej. Kształtem nawiązuje do pieczątki, w pierwszej chwili może przypominać przycisk do papieru, ewentualnie ozdobę w stylu orientalnym. Dzięki specjalnie odlanej z gliny rączce, jest poręczny i wygodny w użyciu, gdyż nie wyślizguje się z dłoni.

Wielkość i twardość

Od tradycyjnych pumeksów różni się nie tylko kształtem. Ma średnicę około 8 cm, jest więc od nich większy. Poza tym, w przeciwieństwie do wielu innych, nie kruszy się podczas stosowania. Mimo, iż jest twardy, nie podrażnia naskórka (działa jedynie na szorstki naskórek).

Żłobione wzorki

Jego cechą charakterystyczną są również wyżłobione wzorki, które nawiązują do kultury arabskiej. Jednak nie pełnią one jedynie funkcji ozdoby, gdyż przede wszystkim są sednem działania pumeksu. Dzięki tym rowkom, w szybkim tempie, ale również delikatnie, złuszczamy i wygładzamy zrogowaciałą skórę na stopach.

Bogactwo minerałów

Pumeks wykonuje się z glinki czerwonej, której bogate złoża występują w górach Atlas, na terenie Maroka. Jest ona bogatym źródłem takich minerałów jak cynk, magnez, selen czy żelazo. Swoją charakterystyczną barwę zawdzięcza tlenkowi żelaza. Chętnie stosuje się ją w kosmetyce, szczególnie w pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej, wrażliwej i naczynkowej.

Tradycyjnie wypalany

Pumeks Hammam po ręcznym uformowaniu z glinki, jest wypalany w piecu, czemu zawdzięcza swoją trwałość. W wyniku wypalania może pojawić się na nim subtelny nalot, czyli naturalne popioły, które zmywają się w trakcie pierwszego użytkowania. Nalot ten w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu.

Złuszczanie jak w Maroko

Jest używany tradycyjnie w zabiegu Hammam, z którego od wieków korzystają Marokańczycy. Polega on na oczyszczeniu, złuszczeniu, odżywieniu i nawilżeniu skóry. Aby go wykonać potrzebujemy rękawicy Kessa z ziarnistej tkaniny, czarnego mydła, glinki Rhassoul czy oleju arganowego. Mimo, iż celem zabiegu jest pielęgnacja skóry, to odnawia on nie tylko ciało, ale i umysł. Aby go wykonać nie musimy podróżować do Maroko, gdyż niezbędne produkty kupimy w marokosklep.com.

Gładkie pięty

Pumeks Hammam przeznaczony jest do stosowania w zaciszu domowej łazienki. Dokładnie usuwa zrogowaciały i martwy naskórek, dzięki czemu skóra stóp oczyszcza się, a także staje się gładka i miękka. Dzięki niemu pięty są przyjemne w dotyku.

Przygotowanie i stosowanie

Powinniśmy pamiętać, aby przed zabiegiem ścierania skóry, namoczyć stopy. Następnie należy pocierać je delikatnymi, okrężnymi ruchami w miejscach, gdzie skóra jest zgrubiała. Pumeks może być stosowany również jako masażer.

Warto dodać, iż pumeks Hammam od marokosklep.com, otrzymał nagrodę w plebiscycie Glamour Glammies, w kategorii najlepszy gadżet. Produkt ten jest dostępny jest w Drogeriach Rossmann.

 

Link do produktu

Zobacz także