Home Pielęgnacja Jak pielęgnować skórę wokół oczu i ust? Poznaj zasady!

Jak pielęgnować skórę wokół oczu i ust? Poznaj zasady!

by trend

Zadbane usta i promienne spojrzenie tworzą charakter naszej urody. Pielęgnacja ich okolic powinna być nieodzowną częścią codziennej dbałości o piękny wygląd, ponieważ właśnie tam pojawiają się pierwsze zmarszczki, zdradzające wiek. Jak zapobiec temu procesowi?Skórę wokół oka otacza najcieńsza warstwa skóry, jej grubość to zaledwie ok. 0,5 mm. Specyfika tych miejsc wynika z tego, że praktycznie pozbawione są tkanki podskórnej i gruczołów łojowych oraz są słabo unaczynione, co często skutkuje pojawieniem się zasinień i obrzęków. Na ich wygląd wpływa zarówno codzienny tryb życia, agresywne kosmetyki kolorowe, niewłaściwa dieta jak i uwarunkowania genetyczne. Dodatkowo na skutek promieniowania UV oraz zanieczyszczonego środowiska powstają reaktywne formy tlenu, które niszczą podstawowe składniki budulcowe: sacharydy, białka
i lipidy. W efekcie skóra okolic oka i ust staje się sucha, wygląda na zmęczoną i pozbawioną elastyczności.

Krok pierwszy – demakijaż
Okolice oka i ust zasługują na staranny demakijaż, wykonany przed snem, ponieważ pozostałości makijażu dodatkowo ją wysuszają oraz powodują podrażnienia. Najlepiej, aby były to produkty zawierające jak najwięcej substancji nawilżających. Kosmetyki z powiek usuwamy zwilżonym płatkiem, lekko przyciskając go do skóry. Tusz natomiast powinno zmywać z góry na dół, najlepiej przytrzymując płatek dłużej, aż tusz się rozpuści. Warto pamiętać, że podczas usuwania makijażu nie wolno pocierać i nadmiernie rozciągać skóry.

Krok drugi – wybór odpowiedniego kosmetyku
Po wykonaniu demakijażu, należy zaaplikować odpowiednio dobrany preparat pielęgnacyjny, który ze względu na specyfikę i potrzeby delikatnych partii twarzy powinien być odrębnym kosmetykiem. Najlepiej, aby zawierał filtry UVA/ UVB, przeciwutleniacze a także składniki nawilżające i odżywcze, tak jak Rozświetlający Krem Wzmacniający pod oczy i na okolice ust Dzień/Noc z filtrem SPF 20 PERFECT REVIVAL marki Dr Irena Eris. Jego działanie pobudza proces odnowy komórek, widocznie wygładzając skórę oraz wyrównując jej koloryt. Innowacyjna postać witaminy C o silnym działaniu rewitalizującym, zmniejsza istniejące przebarwienia, przywracając spojrzeniu naturalny blask. Głęboką regenerację zapewnia przełomowy składnik – LIPO-FILLER, który stymulując proces syntezy podskórnej tkanki tłuszczowej, redukuje głębokość oraz ilość zmarszczek. W widoczny sposób ujędrnia skórę wokół oczu oraz spłyca bruzdę nosowo-wargową. Unikalny kompleks proteinowy wzmacnia siatki kolagenu i elastyny, poprawia sprężystość skóry, dodatkowo usprawniając mikrokrążenie i prowadząc do zmniejszenia cieni i opuchnięć pod oczami a filtr UVA/UVB zapewnia skuteczną fotoochronę skóry każdego dnia.

Krok trzeci – prawidłowa aplikacja
Skład wybranego kremu jest tak samo ważny, jak prawidłowy sposób jego aplikacji. Produkt powinno nakładać się na górnej powiece od kącika zewnętrznego do wewnętrznego na dolnej powiece. W przypadku obrzęków i cieni pod oczami można wykonywać delikatny masaż (przede wszystkim oklepywanie skóry wokół oczu), co usprawni krążenie krwi, a w efekcie pozwoli dotlenić i odżywić tkanki. W przypadku aplikacji w okolicach ust nie należy rozciągać skóry.

Zobacz także