Home Włosy Jak wybrać odpowiedniego fryzjera stylistę?

Jak wybrać odpowiedniego fryzjera stylistę?

by trendy

Piękne, zdrowe, dobrze ostrzyżone włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Bardzo istotny jest tu wybór fryzjera, który świadczy usługi na wysokim poziomie i jednocześnie potrafi zapewnić klientom pełen komfort. Ponieważ rzadko kiedy traktujemy ścięcie włosów lub farbowanie jak coś banalnego, to udając się do fryzjera oczekujemy zrozumienia naszych potrzeb. Chcielibyśmy mieć także do niego zaufanie, gdyż nikt nie jest gotowy, by powierzyć swoje włosy pierwszemu napotkanemu styliście fryzur.
Chyba każda kobieta od początku swojego życia poszukuje tego jedynego, idealnego fryzjera. Po czym go poznać? To sprawa indywidualna. Na pewno ważne są kwestie formalne, czyli strzyżenie i koloryzacja, ale też indywidualne podejście, zaopiekowanie się klientem – komentuje Ewa Wojciechowska, opiekun projektu Shaping Futures.
Najważniejszą cechą dobrego fryzjera są jego umiejętności techniczne. Fryzjer, który obcina włosy krócej, niż o to prosimy lub któremu nie udaje się farbowanie, jest oczywiście złym fryzjerem. Inną niezbędną cechą, jakiej oczekujemy w salonie fryzjerskim jest umiejętność słuchania. Stylista powinien słuchać klienta tak, aby przewidzieć jego oczekiwania i najlepiej im sprostać. Aby wyszedł z salonu z fryzurą, która mu pasuje i się podoba. Fryzjera powinniśmy darzyć zaufaniem i móc się przed nim wygadać.
Dobry fryzjer jest też psychoterapeutą. Powinien mieć jednak pewną granicę. Jeżeli klient przyjdzie z daną fryzurą lub koloryzacją możemy powiedzieć, że nie wykonamy tego zabiegu, ponieważ mu nie pasuje – dodaje Natalia Zdybel, uczestnik projektu Shaping Futures.
Innym ważnym kryterium, które decyduje o wyborze konkretnego salonu jest higiena – niekwestionowana i utrzymywana w sposób systematyczny. Czystość i porządek w salonie fryzjerskim to absolutna podstawa.
Jeśli widzimy, że w salonie sprzęt, którego używa fryzjer jest czysty, ładnie ułożony to też świadczy o tym, że fryzjer wie co robi. Skupia się na klientce, a nie na wielu elementach, które się dzieją wkoło. Myślę, że dobry fryzjer to osoba, do której ciężko jest się dostać, która cieszy się powodzeniem, ma dobre opinie w internecie, pracuje na dobrej jakości kosmetykach – mówi newsrm.tv Monika Bosek, fryzjer – stylista.
Warto dodać, że fryzjer powinien się ciągle rozwijać zawodowo. W Warszawie zakończyła się piąta polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures” marki Schwarzkopf Professional. Program ma na celu wyposażenie młodych adeptów fryzjerstwa w umiejętności, które pomogą im zdobyć poszukiwany zawód i zapewnić sobie lepszą przyszłość. Służy także wyrównywaniu szans w dostępie do profesjonalnej edukacji i wspiera szczególnie utalentowaną młodzież, znajdującą się w trudniej sytuacji życiowej. Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość dalszego rozwijania swoich talentów podczas zapewnionych w ramach programu staży w salonach partnerskich Schwarzkopf Professional.
Praktyki w szkole czy salonach są dobre, ale nie wystarczające do nauczenia się porządnie zawodu. Takie szkolenia jak Shaping Futures są doskonałą okazją dla młodych fryzjerów, którzy właśnie wchodzą w ten świat – Przemysław Wójcik, uczestnik projektu Shaping Futures.

———–
Wypowiedź: Ewa Wojciechowska, opiekun projektu Shaping Futures, Monika Bosek, fryzjer – stylista, Natalia Zdybel, uczestnik projektu Shaping Futures, Przemysław Wójcik, uczestnik projektu Shaping Futures.

Zobacz także