Home Pielęgnacja Korzystaj ze słońca w bezpieczny sposób

Korzystaj ze słońca w bezpieczny sposób

by trendy

Powoli rośnie świadomość potrzeby stosowania produktów ochrony przeciwsłonecznej, szczególnie latem. Zwracamy uwagę na konieczność ich codziennej aplikacji, aby minimalizować ryzyko poparzenia słonecznego i zapobiegania nowotworom skóry, będących najgroźniejszym ze skutków nieodpowiedniej ekspozycji na słońce. Ponadto chcemy unikać potencjalnego wystąpienia alergii słonecznych, przedwczesnego starzenia się skóry, przebarwień lub plam pigmentacyjnych. Po preparaty chroniące nas przed słońcem coraz częściej wybieramy się do apteki, w dużej mierze kierując się opinią lekarzy i dermatologów. Poszukujemy dermokosmetyków z coraz wyższym stopniem ochrony, skutecznych, przebadanych, bez parabenów. Bezpiecznych dla nas, ale także dla środowiska naturalnego.

Dlaczego więc, mimo wewnętrznego przekonania o słuszności ich stosowania, niechętnie to robimy?

Dla niektórych jest to wręcz przymus, ponieważ dotychczas większość produktów o skutecznym działaniu nie szła w parze z przyjemnością stosowania – konsystencje były zbyt tłuste, zbyt lepiące się lub zbyt „toporne” w aplikacji, pozostawiając białe smugi na powierzchni skóry i ubrań. Skóra, która stanowi łącznik pomiędzy ciałem a środowiskiem, w naturalny sposób dostosowuje się do otoczenia. Podczas ekspozycji na słońce zwiększa się wydzielanie potu oraz sebum. Pocimy się, gdyż jest to naturalny proces mający na celu regulowanie temperatury ciała. Pod wpływem ciepła gruczoły łojowe w skórze zaczynają produkować więcej łoju, który staje się płynny. Jeśli temperatura wzrasta o 1° C, produkcja sebum również wzrasta o 10%*. Skóra zaczyna się świecić. Pory skóry się rozszerzają (głównie u ludzi młodych). To właśnie dyskomfort spowodowany powyższymi czynnikami sprawia, że niechętnie powtarzamy aplikację preparatów ochronnych.

Laboratoria Avène po raz kolejny stawiają milowy krok w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej, łącząc skuteczność i bezpieczeństwo preparatów przeciwsłonecznych z przyjemnymi konsystencjami.

Innowacyjne, lekkie konsystencje zostały wzbogacone o nowy składnik – krzemionkę nowej generacji, która prawie natychmiastowo absorbuje sebum i pot. Dzięki harmonijnemu łączeniu się ze skórą, zapewnia przyjemność aplikacji i zapewnia efekt aksamitnego i matowego wykończenia, bez wrażenia lepkości.

Wypróbuj:
EAU THERMALE AVÈNE Fluid spf 50+ ochrona i pielęgnacja przeciwsłoneczna, 60 zł
EAU THERMALE AVÈNE Mleczko z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, 79 zł
EAU THERMALE AVÈNE Kremowy żel po opalaniu, 79 zł

Zobacz także