Home Pielęgnacja Niezbędnik pięknego uśmiechu

Niezbędnik pięknego uśmiechu

by trendy

Piękny uśmiech to nasza wizytówka, niezależnie od wieku. Pomogą nam go osiągnąć – poza zadbanymi ustami – zdrowe, białe zęby. O czym powinnyśmy pamiętać podczas codziennej higieny jamy ustnej?

Szczoteczka do zębów
To podstawa utrzymania zębów w zdrowiu. Dentyści zalecają szczotkowanie nie tylko z rana po przebudzeniu i wieczorem przed zaśnięciem, ale także po spożyciu każdego posiłku. Mimo że wciąż największą popularnością cieszą są szczoteczki manualne, coraz więcej zwolenników zdobywają również gadżety elektryczne. Te drugie oferują zaawansowane technologicznie szczoteczki sonicznie i ultradźwiękowe (usuwają osad za pomocą fal dźwiękowych) oraz rotacyjno-pulsacyjne, które są dwukrotnie skuteczniejsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. Szczoteczki możemy dobrać także do konkretnych problemów jamy ustnej, np. krwawiących dziąseł czy odsłaniających się szyjek zębowych.

Pasta do zębów
Pasty – poza usuwaniem resztek pokarmów z powierzchni zębów i przestrzeni między nimi – pomagają dostarczyć potrzebne minerały. Zazwyczaj zawierają w swoim składzie fluor, substancje antybakteryjne oraz wyciągi z ziół dla zapewnienia świeżego oddechu. Dostępne na rynku preparaty do higieny jamy ustnej możemy podzielić na uniwersalne, wybielające, przeznaczone do zębów wrażliwych i dziąseł skłonnych do paradontozy. Pamiętajmy, że dzięki doborowi odpowiedniej pasty do zębów możemy zarówno złagodzić objawy konkretnych schorzeń, jak i w wielu przypadkach przyczynić się do ich skutecznego zapobiegania.

Preparaty do wybielania zębów
Gwarantem pięknego uśmiechu jest nie tylko zadbanie o zdrowie naszych zębów, ale także o ich biały kolor. Możemy to osiągnąć podczas specjalistycznego zabiegu wybielającego u dentysty, ale również w domowym zaciszu, np. za pomocą pasków wybielających marki Rapid White, które rozjaśniają zęby już po pierwszym użyciu. Za utlenianie przebarwień odpowiada dwutlenek chloru – w pełni bezpieczna substancja, stosowania również przy uzdatnianiu wody pitnej. Elastyczne paski same się rozpuszczają, pozostawiając delikatny miętowy posmak.

O tym nie zapominajmy
Codzienna higiena jamy ustnej nie zwalnia nas z odbywania regularnych wizyt u stomatologa, bowiem lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Chcąc utrzymać nieskazitelny uśmiech, warto również zachować umiar w spożywaniu pokarmów oraz napojów wpływających na kolor szkliwa, takich jak kawa, czerwone wino czy słodkie napoje gazowane.

Paski wybielające Rapid White

• ultracienkie, elastyczne i przezroczyste paski rozjaśniają zęby
• usuwają przebarwienia
• gwarantują wyraźnie wybielenie już po 5 dniach użycia
• nie zawierają nadtlenku wodoru
• mają łagodny miętowy smak
• rekomendowana cena: 69,99 zł

Zobacz także