Home Pielęgnacja Platynowy duet od Chantarelle

Platynowy duet od Chantarelle

by trendy

Cząsteczki nano-platyny zostały wykorzystane w linii preparatów zabiegowych PLATINUM PEEL & CURE. Ma ona silne działanie odmładzające, regenerujące i odbudowujące skórę. Redukuje deformacje w komórkach skóry, bierze udział w rekonstrukcjach tkanki (zagojenia, zabliźnienia). Radykalnie zmniejsza przebarwienia naskórka o różnej etiologii wyrównując koloryt skóry. Wykazuje silne właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne.
Platyna jest metalem szlachetnym, którego wartość jest wyższa niż wartość złota. Gdy odkryto ją w XVIII w. nie była doceniona – początkowo uważano ją za gorszą odmianę srebra. Stąd pochodzi jej nazwa, która jest zdrobnieniem hiszpańskiego określenia srebra (plata) i można ja tłumaczyć jako „sreberko”.

Dzisiaj platyna znajduje różnorodne zastosowania od zaawansowanych katalizatorów, elektrotechnikę – po składniki leków, a także w kosmetykach. Nowoczesne wykorzystanie platyny wiąże się z zastosowaniem najnowszych technologii i wytwarzaniem nanocząstek metali. Czym są nanocząstki i z czego wynikają ich własności?

Nanocząstki to drobiny materii o rozmiarach od 1 do 100 nm. Jeden nanometr (nm) to miliardowa część metra, a na takiej długości mieści się zaledwie kilka atomów. Nanoczastki są więc tworami pośrednimi pomiędzy światem, w którym my żyjemy, a światem atomów. Taka postać platyny pozwala podnieść jej efektywność znaną z wcześniejszych zastosowań (Pulit i wsp 2011).

Aby móc stosować nanocząstki platyny potrzebne jest wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki i techniki pozwalających na uzyskiwanie odpowiedniego kształtu, rozmiaru i składu nanomateriałów (Peng i Yang, 2009). Kontrola parametrów nanocząstek ma równie wielkie znaczenie w zastosowaniach medycznych, jak i kosmetycznych. Ich rozmiar, kształt i inne parametry warunkują zarówno ich właściwości, jak i ich zdolność do wnikania do skóry (Yamada i wsp 2015). Ta ostatnia właściwość zależy przede wszystkim od rozmiaru, lecz inne czynniki takie jak ich skład czy kształt także grają istotną rolę. Stan i parametry skóry także warunkują wnikanie i funkcję naocząstek, a mechanizm przenikania może być zróżnicowany (Filon i wsp, 2015).

Nanocząstki platyny wykazują działanie antyoksydacyjne, a stosowane na skórę spowalniają zmiany zanikowe charakterystyczne dla procesów starzenia – potwierdzono więc odmładzające działanie platyny (Shibuya i wsp. 2015). Potencjał antyoksydacyjny nanocząstek platyny przejawia się także działaniem przeciwzapalnym i ochronnym względem skutków promieniowania UV. Podsumowując, nanoplatyna jest składnikiem kosmetyków który ma działanie odmładzające, regenerujące i odbudowujące skórę.

Eksperci CHANTARELLE wykorzystali nanocząsteczki platyny w dermokosmetykach PLATINUM PEEL & CURE:

Platynowy krem na dzień Ultra Odbudowa i Ochrona SPF50 UVA/UVB/IR oraz platynowy krem-kompres na noc Ultra Naprawa i Odmłodzenie do twarzy i wokół przeznaczone są dla każdego typu skóry, a szczególnie polecane w zaawansowanym odmładzaniu, dla regeneracji i łagodzenia skóry po peelingach chemicznych i zabiegach estetycznych z urządzeniami laserowymi. Zawierają odmładzającą nano-platynę, naprawcze Sodium DNA, kojący neuropeptyd o działaniu jadu anemonu morskiego i antyoksydacyjną witaminą C z alantoiną, a krem na dzień dodatkowo stabilne, bardzo wysokie filtry UVA, UVB, IR.

Linia: PLATINUM PEEL & CURE
Marka: CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics
Pojemności: 50ml + 50ml

Zobacz także