Home Inne trendyKuchnia Przechowuj – nie wyrzucaj! Pojemniki do przechowywania żywności

Przechowuj – nie wyrzucaj! Pojemniki do przechowywania żywności

by trendy

Święta i karnawał to czas wielu spotkań z rodziną, przyjaciółmi – i oczywiście czas kulinarnych przyjemności, przy suto zastawionym stole. Gdy po domowym przyjęciu zostaje nam sporo przekąsek, sałatek, pieczeni czy wypieków – skorzystajmy z prostych sposobów, które pozwolą uniknąć wyrzucania żywności. Z pewnością przydadzą się odpowiednie pojemniki do przechowywania, które pozwolą na dłużej zachować świeżość.

 Planując menu na uroczyste obiady czy mniej zobowiązujące spotkania ze znajomymi, zapominamy niekiedy o umiarze. W efekcie znaczna część z pieczołowicie przygotowanych dań zostaje na naszych stołach. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu potraw, będziemy mogli uniknąć marnowania żywności.

Warto zaopatrzyć się w specjalne pojemniki, które umożliwią zachowanie świeżości i walorów smakowych. Najlepsze będą pojemniki szklane, jak np. Bormioli Rocco Frigoverre, które są wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Odpowiednią szczelność zapewnia perfekcyjnie wyprofilowana przykrywka. Kolejny ważny atut to ich trwałość i odporność na zmiany temperatury – potrawy umieszczone w pojemnikach Bormioli Rocco Frigeverre można podgrzewać w mikrofalówce (bez pokrywy), jak również zamrażać. Warto również zwrócić uwagę na wysoką estetykę wykonania. Pojemniki Bormioli Rocco Frigoverre dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach – bez trudu możemy skompletować zestaw, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom.

Talerz Bormioli Rocco Frigoverre Basic z pokrywką – to idealne rozwiązanie, gdy chcemy wcześniej przygotować przekąski na przyjęcie. Pod przykrywką zachowają idealny wygląd i smak, a te, które zostaną – można szybko i wygodnie włożyć na talerzu do lodówki. Szczelne zamknięcie chroni żywność przed utratą świeżości. To zasługa odpowiednio wyprofilowanych krawędzi zarówno części szklanej, jak i zielonego tworzywa.
Cena: 19,90 zł

Pojemniki Bormioli Rocco Frigoverre Basic z pokrywką – dostępne w dużym wyborze objętości, co daje mnóstwo możliwości ich wykorzystania. Odpowiednio wyprofilowane zamknięcie zapewnia doskonałą szczelność. Plastikowa pokrywka jest wykonana z bezpiecznego dla środowiska tworzywa, wolnego od BPA – bisphenolu.
Ceny: 9,50 zł – 31,50 zł

Pojemniki Bormioli Rocco Frigoverre Evolution z pokrywką – to atrakcyjna estetyka i innowacyjne rozwiązania – połączenie półprzezroczystej, plastikowej pokrywy ze szklanym pojemnikiem. Praktyczne zamknięcie z klipsami i uszczelką zapewnia długotrwałą świeżość. Dostępne w dużym wyborze wielkości, objętości i kształtów.

Ceny: 19,9 zł – 29,5 zł

Pojemniki Bormioli Rocco Frigoverre są dostępne na www.zasmakujradosci.pl oraz w sklepach na terenie całego kraju.

www.zasmakujradosci.pl 
www.facebook.com/ZasmakujRadosci
@zasmakujradosci

Zobacz także