Home Pielęgnacja Skuteczna pielęgnacja przeciw rozstępom

Skuteczna pielęgnacja przeciw rozstępom

by trendy

Rozstępy powstające na skórze to zmora wielu z nas. Problem ten najczęściej dotyczy osób narażonych na szybkie i intensywne wahania wagi w wyniku których, uszkodzone zostają włókna kolagenowe i elastynowe, tworząc równoległe pasma na skórze przypominające blizny. Sposobów walki z rozstępami jest wiele, lecz niewątpliwie najlepsze efekty przyniosą działania prewencyjne obszarów ciała, które są na nie szczególnie narażone.

Rozstępy to powszechny problem występujący u 70% kobiet oraz 40% mężczyzn. Zazwyczaj można je zauważyć na udach, pośladkach, biodrach, brzuchu oraz ramionach. Przyczyny powstawania rozstępów nie są do końca znane, mają je osoby zarówno szczupłe jak i otyłe, młode oraz starsze. Jednak najbardziej podatne są  osoby z wahaniami wagi, kobiety w ciąży, nastolatki, kulturyści oraz osoby przyjmujące kortykosteroidy. Na występowanie rozstępów duży wpływ ma również podłoże genetyczne.

Całkowite pozbycie się rozstępów jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy nie są już świeże. Najbardziej skuteczne okazuje się zwalczanie problemu w zarodku, czyli zapobieganie pojawienia się rozstępów. W tym celu należy unikać gwałtownych wahań wagi, zarówno tycia jak i nagłej utraty masy ciała. Duże znaczenie ma zdrowa dieta, dostarczająca odpowiednią ilość witamin i minerałów, które wpływają na regenerację skóry oraz regularna aktywność fizyczna. Niezwykle istotne okazuje się również prawidłowa pielęgnacja skóry, szczególnie w czasie ciąży oraz innych okresach zmian hormonalnych.  Regularne nawilżanie skóry powoduje, że staje się ona bardziej elastyczna i jędrna, przez co zmniejsza się jej podatność na  powstawanie nieestetycznych defektów na skórze. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnie przeznaczonych kosmetyków, które dzięki wysokiej zawartości olejków roślinnych oraz witamin i minerałów skutecznie nawilżają, odżywiają oraz uelastyczniają,  zwiększając  jej odporność na rozciąganie. By kosmetyki lepiej się wchłaniały, warto przynajmniej raz w tygodniu wykonać peeling, który usunie martwe komórki naskórka. Bardzo pomocne są również poprawiające ukrwienie masaże z użyciem naturalnych olejków ze składnikami aktywnymi, które podczas zabiegu jeszcze lepiej się wchłaniają oraz jeszcze skuteczniej wpływają na elastyczność skóry.

W przypadku pojawienia się pierwszych rozstępów niezbędne jest rozpoczęcie ich leczenia na wczesnym etapie, gdyż jedynie wtedy można zahamować ich postępujący rozwój oraz widoczność. Może je wygładzić i rozjaśnić za pomocą domowych sposobów, używając kosmetyków na bazie witaminy C oraz fibryliny, które intensywnie stymulują syntezę włókien kolagenowych. Na zaawansowane rozstępy skuteczne będą zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych tj. peeling chemiczny, mikrodermabrazja oraz laser frakcyjny. W prewencji oraz walce z rozstępami nie warto popadać w panikę. Tylko regularna i długotrwała pielęgnacja oraz zdrowy styl życia mogą spowolnić i zahamować ich powstawanie.

 

Wypróbuj:

ELANCYL Krem przeciw rozstępom, 100 zł/150 ml; ELANCYL Olejek przeciw rozstępom, 100 zł/ 150 ml; ELANCYL Żel-krem korygujący rozstępy, 110 zł/75 ml;

Zobacz także