Home Włosy Przeciw WSZYstkim! Nivelazione Skin Therapy PURE – wyroby medyczne do terapii przeciw wszom i gnidom

Przeciw WSZYstkim! Nivelazione Skin Therapy PURE – wyroby medyczne do terapii przeciw wszom i gnidom

by trendy

Prawidłowe nawyki higieniczne i wiedza na temat wszawicy pozwalają na wczesne wykrycie obecności pasożytów i ich szybką eliminację, zanim zdążą się rozprzestrzenić. Kuracja Nivelazione Skin Therapy PURE to zarówno profilaktyka wszawicy, jak i jej leczenie, gdy nie uda się uniknąć zarażenia. A o te nietrudno zwłaszcza w przedszkolu czy szkole, gdy dzieci spędzają ze sobą blisko (dosłownie!) czas na wspólnej nauce i zabawie.

Wszawica, inaczej pedikuloza, to choroba pasożytnicza wywołana przez wesz głowową Pediculus Humanus Capitis. Jest to powszechny problem, który mylnie interpretowany jest jako oznaka braku higieny. Do zarażenia pasożytami (wesz ma średnio 2-5 mm długości) najłatwiej dochodzi w dużych zbiorowiskach ludzkich, takich jak przedszkola, szkoły, internaty, akademiki, kolonie, obozy letnie czy domy pomocy. Wszawicą najczęściej zarażają się dzieci w wieku 3-12 lat przez kontakty bezpośrednie w trakcie zabawy oraz nie w pełni wyrobione nawyki higieniczne, np. pożyczanie sobie szczotek czy nakryć głowy.

Objawy wszawicy głowy

Pierwszym sygnałem wskazującym na obecność wszawicy jest uporczywe swędzenie, najbardziej intensywne w miejscu występowania pasożytów, tj. okolicy skroniowej, ciemieniowej i potylicznej. Może mu towarzyszyć zaczerwienienie głowy, szczególnie na linii włosów lub za uszami. Zdarza się również, że występują przeczosy tj. drobne ranki i zadrapania spowodowane uporczywym świądem i drapaniem. Konsekwencją tego jest uszkodzenie skóry głowy, które może prowadzi do stanów zapalnych i otwiera drogę do zakażeń bakteryjnych i/lub grzybiczych.

 

Profilaktyka wszawicy

Prawidłowe nawyki higieniczne i wiedza na temat wszawicy pozwalają na wczesne wykrycie obecności pasożytów i ich szybką eliminację, zanim zdążą się rozprzestrzenić. Dlatego należy:

  • systematycznie przeglądać włosy dziecka, zwłaszcza okolice karku, skroni i za uszami,
  • codziennie dokładnie wyczesywać włosy,
  • podczas zabawy z innymi dziećmi, treningów czy zajęć grupowych upinać lub związywać włosy dziecka,
  • uczulać dzieci, aby nie wymieniały się z rówieśnikami rzeczami osobistymi np. szczotką, grzebieniem, czapką,
  • przestrzegać zasad higieny i stosować preparat ochronny chroniący przed rozwojem wszy i gnid, jak np. dostępny w aptece bez recepty Nivelazione Skin Therapy PURE Spray ochronny przeciw wszawicy głowowej.

NIVELAZIONE Skin Therapy PURE Spray ochronny przeciw wszawicy głowowej

Spray przeznaczony jest do skutecznej ochrony przed zarażeniem wszawicą głowową i szczególnie polecany, gdy w najbliższym otoczeniu dziecka rozpoznano tę chorobę lub gdy znajduje się prze jakiś czas poza domem, w dużych skupiskach ludzi. Preparat wykazuje fizyczny mechanizm działania, tworząc na powierzchni włosa nieprzyjazne środowisko do rozwoju wszawicy. Spray zawiera aż 94% składników pochodzenia naturalnego, w tym naturalne olejki z drzewa herbacianego i mięty pieprzowej, przez co nadaje skórze i włosom przyjemny zapach. Jest wydajny i łatwy w aplikacji, nie przetłuszcza włosów, poprawia ich kondycję i ułatwia rozczesywanie. Jedno opakowanie wystarcza na około 80 zabiegów.

Leczenie wszawicy

Widoczna obecność pasożytów i jaj na włosach oraz skórze głowy, dokuczliwy świąd, widoczne zmiany skórne na skutek drapania to klasyczne objawy wszawicy. W takim wypadku profilaktyka to za mało – wszawicę, jak każdą chorobę, należy wyleczyć. Kuracja Nivelazione Skin Therapy PURE przeciw wszom i gnidom to zabieg wykorzystujący dwa preparaty, których użycie powinno odbyć się w następującej kolejności:

  1. Zastosowanie preparatu Płyn przeciw wszom i gnidom w celu pokrycia całości włosów oraz skóry głowy.

NIVELAZIONE Skin Therapy PURE Płyn przeciw wszom i gnidom

Płyn przeznaczony jest dla osób, których włosy i skóra głowy zostały zarażone pasożytami w postaci wszy. Główny mechanizm działania preparatu to dokładne pokrycie wszy, odcięcie dostępu powietrza do ich aparatu oddechowego i wyeliminowanie poprzez uduszenie. Fizyczna blokada funkcji oddechowej pasożytów wyklucza wykształcenie odporności na składniki preparatu. Odpowiednia konsystencja oraz wygodny aplikator umożliwiają szybkie i dokładne pokrycie włosów oraz skóry głowy, a przyjemny zapach płynu zapewnia komfort stosowania szczególnie u najmłodszych. Zastosowane w preparacie składniki mają sprawdzony profil bezpieczeństwa, a opakowanie zawiera higieniczny czepek foliowy oraz grzebyk.

  1. Użycie Szamponu przeciw wszom i gnidom, który dokładnie usunie nieżywe pasożyty oraz pozostały na włosach płyn.

NIVELAZIONE Skin Therapy PURE  Szampon oczyszczający po kuracji płynem przeciw wszom i gnidom

Szampon przeznaczony jest dla osób, których włosy i skóra głowy zostały zarażone pasożytami w postaci wszy. Głównym przeznaczeniem preparatu jest usunięcie poprzez działanie myjące martwych wszy i gnid pozostałych na włosach oraz skórze głowy po kuracji płynem przeciw wszom i gnidom. Specjalistyczna formuła łagodzi nieprzyjemne swędzenie wynikające z ukąszeń pasożytów, jednocześnie skutecznie oczyszcza włosy z pozostałości płynu. Szampon nadaje włosom delikatny poślizg ułatwiający rozczesywanie i usuwanie nieżyjących już wszy. Zastosowane w preparacie składniki mają sprawdzony profil bezpieczeństwa, a opakowanie zawiera higieniczny grzebyk.

Uwaga: Po rozpoznaniu wszawicy należy przebadać otoczenie osoby zarażonej i niezależnie od wyniku sięgnąć po preparaty zwalczające pasożyty u wszystkich osób z najbliższego otoczenia. Następnie warto zastosować profilaktycznie preparat przeciw wszawicy głowowej.

 

NIVELAZIONE Skin Therapy PURE Płyn przeciw wszom i gnidom: 20,50 zł/ 100 ml

NIVELAZIONE Skin Therapy PURE  Szampon oczyszczający po kuracji płynem przeciw wszom i gnidom: 16 zł/ 100 ml

 

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach oraz na stronie producenta: https://ideepharm.pl

Zobacz także