Home Pielęgnacja BANDI na jesień

BANDI na jesień

by trendy

Jesień to idealny czas aby więcej uwagi poświęcić swojej cerze. Zrobić porządki po lecie. Zająć się posłonecznymi przebarwieniami, przesuszeniami, przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia. To doskonała pora zarówno na pielęgnację profesjonalną w salonie kosmetycznym,  jak i codzienną, preparatami ze składnikami aktywnymi, których latem należy unikać np. retinol, kwasy. Co zatem możemy zafundować cerze o tej porze roku?

Złuszczanie – od tego powinnyśmy zacząć, ponieważ eksfoliacja pobudza i usprawnia odbudowę komórkową, niezbędną do wyrównania kolorytu, rozjaśnienia przebarwień oraz poprawy jędrności i elastyczności. Zapewnia wygładzenie, nawilżenie i wielokierunkową poprawę wyglądu skóry. W tym procesie sprawdzą się mieszaniny kwasów np. kwasu migdałowego, laktobionowego i glukonolaktonu, która nie tylko efektywnie, w sposób delikatny usuwa nadmierną warstwę rogową naskórka, ale także co unikatowe dla kosmetyków z kwasami, jednocześnie zmniejsza widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Niweluje przebarwienia, ujednolica koloryt, przeciwdziała drobnym niedoskonałościom i stymuluje odbudowę komórkową w skórze. Osoby poszukujące kwasów o właściwościach ujędrniających powinny zwrócić szczególną uwagę na mieszaninę kwasu pirogronowego, azelainowego i salicylowego, która ponadto zmniejsza widoczność rozszerzonych tzw. porów skóry, umożliwia głębokie odżywienie, a także optymalizuje prawidłowe natłuszczanie się skóry.

Delikatną eksfoliację w warunkach domowych zapewniają kremy złuszczające z serii PRO Care BANDI.

Walkę z przebarwieniami, w której niezastąpiona jest witamina C, szczególnie tetraisopalmitynian ascorbylu. To najnowsza, stabilna, aktywna biologicznie forma witaminy C. Ma unikatową zdolność do wnikania w głębsze warstwy skóry. Wyrównuje koloryt cery, rozjaśnia przebarwienia. Przywraca blask, odmładza wygląd, usprawnia syntezę kolagenu. Taką właśnie formę witaminy C zawiera linia C Active Care BANDI. 

Kuracje retinolemktóry w odpowiednio wysokim stężeniu, dzięki rozpuszczalności w tłuszczu dobrze penetruje skórę. Jego działanie jest bardzo szerokie. W obrębie naskórka reguluje różnicowanie i dojrzewanie komórek, sprzyja ich odnowie, normalizuje proces keratynizacji, oczyszcza i obkurcza ujścia gruczołów łojowych, zmniejsza grubość warstwy rogowej, a poprzez poprawę struktury naskórka hamuje nadmierną transepidermalną utratę wody. W obrębie skóry właściwej wpływa na zwiększenie produkcji włókien kolagenu i elastyny, a także hamuje aktywność metaloproteinaz – enzymów odpowiedzialnych za ich rozpad. Dzięki tym właściwościom retinol jest niezwykle pożądanym składnikiem w pielęgnacji skór dojrzałych, pozbawionych gęstości, wiotkich i wymagających intensywnej regeneracji, dla cer z przebarwieniami i objawami fotostarzenia. Preparaty z zawartością retinolu zapewniają skórze głęboką regenerację, wygładzenie zmarszczek, odżywienie i nawilżenie, a także poprawę elastyczności i owalu twarzy oraz pobudzenie stymulacji tworzenia nowego kolagenu, jednym słowem widoczne odmłodzenie.

Czysty retinol w stężeniu 0, 2%-0,4% znajdziemy w preparatach Anti Aging Medical Expert BANDI.

Nawilżanie – niezależnie od czego czy będziemy walczyć z przebarwieniami, poddawać się eksfoliacji, kuracji retinoloem czy innym zabiegom zawsze pamiętajmy o nawilżaniu, to absolutna podstawa prawidłowego funkcjonowania skóry. Nawilżona jest elastyczna, odpowiednio napięta, rozświetlona. Przyswaja składniki aktywne z kosmetyków, jest gładsza, młodsza, piękniejsza. Śmiało wobec tego stosujmy preparaty z dużą zawartością niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który wiąże wodę, dzięki czemu utrzymuje się prawidłowe nawodnienie tkanek. Chroni skórę przed wysuszeniem, wygładza naskórek, zwiększa odporność na działanie czynników klimatycznych. Równie skutecznym składnikiem jest Trehaloza – disacharyd występujący w roślinach, bakteriach i grzybach  – wzmacnia naturalne funkcje bariery ochronnej naskórka, przeciwdziała podrażnieniom. Dobroczynny wpływ na przesuszoną skórę mają również wyciągi z alg, które nie tylko nawilżają, ale także działają kojąco, łagodząco, wzmacniają barierę ochronną skóry. Przywracają jej świeżość i naturalny wygląd. W nawilżeniu cery pomogą też ektoina, mocznik, kwas mlekowy.

Składników  nawilżających szukajmy w liniach Hydro Care, Anti Dry Medical Expert, Delicate Care BANDI.

Wszystkie te zabiegi z pewnością pomogą gruntowanie zregenerować cerę po lecie, poprawią jej wygląd jesienią i przygotują na trudy zimy.

Zobacz także