Home Pielęgnacja Czym krem na noc różni się od kremu na dzień?

Czym krem na noc różni się od kremu na dzień?

by trendy

Podczas dnia nasza skóra walczy z warunkami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami, a regeneruje się w nocy. Gdy śpimy twarz jest rozluźniona i lepiej wchłania substancje aktywne. Kremy na noc zawierają więcej olejów roślinnych, które nadają kosmetykom bardziej tłustą konsystencję. Dostarczają one naszej skórze sporej dawki składników regeneracyjnych i odżywczych.

 W ciągu dnia

W ciągu dnia nasza skóra narażona jest na:

 • szkodliwe warunki atmosferyczne (chłód, wiatr, promieniowanie słoneczne)
 • zanieczyszczenie środowiska.

Dlatego kremy na dzień zawierają składniki, których zadaniem jest walka z czynnikami zewnętrznymi. Skóra może odpocząć i rozpocząć procesy odnowy dopiero w nocy.

 

Skóra w nocy

Podczas nocy regeneruje się cały organizm. Według naukowców między godziną 24, a 6 nad ranem, komórki mogą dzielić się nawet 10-krotnie szybciej niż w ciągu dnia. To czas, w którym procesy odnowy zachodzą szczególnie intensywnie także w skórze. Podczas snu nasza twarz nie pracuje – dlatego jej mięśnie są rozluźnione (nie pogłębiają się zmarszczki).

W nocy nasza skóra:

 • jest bardziej ukrwiona i lepiej oddycha
 • szybciej wchłania substancje odżywcze, nawilżające i przeciwzmarszczkowe
 • sprawniej uwalnia zanieczyszczenia i toksyny.

 

Czego nie zawierają kremy na noc?

Podstawowym zadaniem kremu na dzień jest ochrona skóry twarzy przed czynnikami zewnętrznymi, które nie zagrażają nam podczas snu. Dlatego w składzie kremów na noc nie znajdziemy:

 • filtrów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UV
 • innych składników ochronnych
 • substancji matujących.

 

Więcej olejów

Ze względu na wyższą koncentrację składników aktywnych i niższą zawartość wody – kremy na noc mają bardziej gęstą konsystencję i są bardziej tłuste. Można powiedzieć, że ich formuła przypomina maski kremowe. Ich gęstość może powodować nadmierne błyszczenie skóry – dlatego nie powinny być stosowane pod makijaż, jaki nosimy w ciągu dnia.

Jednak dzięki wyższej zawartości olejów niż w kremach na dzień – kremy na noc:

 • rewitalizują i wspomagają procesy naprawcze
 • zmniejszają odparowywanie wody ze skóry
 • odżywiają skórę, niwelują zmarszczki i poprawiają jej jędrność
 • zmniejszają cienie i obrzęki.

 

Jakie oleje na noc?

Na marokosklep.com dostępny jest krem na noc, który służy do pielęgnacji twarzy i delikatnej skóry pod oczami. W jego składzie znajduje się olej:

 1. Z kwiatów opuncji

Olej z kwiatów kaktusa z gatunku Opuntia Ficus Indica stosowany jest głównie do pielęgnacji twarzy, szczególnie wokół oczu i ust, a także szyi, czyli miejsc, gdzie skóra jest najbardziej delikatna i objawy starzenia pojawiają się najwcześniej.

 1. Z nasion czarnuszki

Zawiera olejek lotny (jego najważniejszym związkiem czynnym jest tymochinon), który odpowiada za działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Przeznaczony jest szczególnie do cery problematycznej.

 1. Arganowy

Pozyskiwany jest z drzewa arganowego, które rośnie jedynie w Maroko. Ze względu na wysoką zawartość witaminy E oraz kwasów nienasyconych – jest jednym z najpotężniejszych naturalnych antyoksydantów.

 1. Kokosowy

Sam w sobie dobrze się sprawdza jako krem na noc. Znajdziemy w nim zarówno nienasycone, jak i nasycone kwasy tłuszczowe, które głęboko penetrują i odżywiają naszą skórę.

 1. Jojoba

Swoją budową chemiczną zbliżony jest do sebum, które wydzielane jest naturalnie przez nasze gruczoły łojowe. Dlatego skóra bardzo łatwo go przyjmuje i toleruje. Jako substancja woskowa uszczelnia skórę – zapobiegając utracie wilgoci.

 1. Wosk pszczeli

Bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych jest także wosk pszczeli, który zawiera dodatkowo karotenoidy, cukry, witaminy czy proteiny. Dzięki niemu kosmetyki lepiej się rozprowadzają i wchłaniają.

Krem na noc najlepiej nałożyć na twarz zaraz po zmyciu makijażu.

Dostępny w: markorosklep.com

Zobacz także