Home Pielęgnacja Dlaczego należy tonizować skórę?

Dlaczego należy tonizować skórę?

by trendy

Tonizacja stanowi bardzo ważny element pielęgnacji twarzy. Dlaczego jest taka istotna i nie należy jej pomijać? Tonizacja przywraca skórze jej naturalne pH, które wynosi ok. 5. Utrzymywanie takiego poziomu zapobiega namnażaniu się szkodliwych mikroorganizmów, a skóra funkcjonuje najlepiej. Kwaśne środowisko utrzymywane jest dzięki pracy gruczołów łojowych i potowych, ale może ulec zmianie i to podczas każdego mycia twarzy.

Co może wpływać na zmianę pH skóry?

pH skóry pod wpływem pewnych czynników może ulec zmianie. Największy wpływ na to mają kosmetyki służące do oczyszczania twarzy. Przykładowo, pH zwykłego mydła wynosi ok. 10, a nawet do 12. Wystarczy więc umyć twarz, by pH wzrosło o 3 punkty. Taki stan może utrzymywać się do ok. 90 minut. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na dobór kosmetyków do oczyszczania skóry.

Poziom pH może także zostać zakłócony przez stosowanie do mycia zbyt gorącej wody. Dotyczy to każdego typu skóry, jednak w przypadku suchej i wrażliwej problem ten jest szczególnie istotny, ponieważ naturalna bariera jest wtedy dość nieszczelna i wrażliwa na wahania poziomu pH.

 

Skutki zmiany pH

Gdy poziom pH skóry wzrośnie i stanie się zasadowy, może ona zareagować podrażnieniem. Staje się bardziej podatna na przesuszenie, uszkodzenie,  a także mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. promienie UV, wiatr, niskie temperatury, bakterie. Taka skóra może też gorzej absorbować składniki aktywne zawarte w kosmetykach.

 

Zalety tonizacji

Tonizacja ma na celu przywrócenie naturalnego pH skóry, dlatego tonik należy stosować po każdym umyciu twarzy. Dodatkowo, tonizacja pomaga usunąć pozostałości zanieczyszczeń, ściąga pory, działa przeciwzapalnie, odświeża cerę, a także zwiększa działanie składników aktywnych w kosmetykach.

 

Kosmetyki służące do tonizacji

Idealnymi kosmetykami służącymi do tonizacji skóry są toniki. Szczególnie bogate w składniki aktywne są te z oferty Shelee. Zawierają bowiem bioferment, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie mikrobiomu skóry, wskutek czego chroni przed licznymi, uciążliwymi dolegliwościami, jak np. trądzik, egzema czy grzybica. Produkty te zawierają również fitoskładniki, które intensywnie nawilżają i koją skórę, działają antyoksydacyjnie i opóźniają procesy starzenia. Oprócz tego zawarto w nich postbiotyki, czyli metabolity bakterii probiotycznych (kwas mlekowy, bakteriocyny), które odbudowują naturalny mikrobiom skóry zapewniając jej prawidłowe pH. Z kolei lizaty drożdży z rodzaju Yarrowia sp. to źródło funkcjonalnego białka komórkowego, witamin z grupy B i wartościowych kwasów tłuszczowych o działaniu ujędrniającym oraz wspomagającym procesy naprawcze skóry.

Naturalny tonik Basic z biofermentem 6%

Jest to specjalistyczny tonik nadający się do codziennej pielęgnacji każdego typu cery. Nie tylko przywraca jej naturalne pH, ale także wspomaga regenerację skóry, pozostawiając ją gładką i odżywioną. Został przygotowany na bazie naturalnego biofermentu z aloesu, szałwii lekarskiej, ogórka i kory dębu. Zawiera także fitoskładniki i postbiotyki. Stężenie biofermentu 6% jest odpowiednie dla osób rozpoczynających pielęgnację biofermentami oraz dla osób o cerze wrażliwej i delikatnej. Kosmetyk nie zawiera barwników i kompozycji zapachowej.

Wystarczy go rozpylić równomiernie na twarz i szyję po każdorazowym oczyszczaniu. Należy unikać kontaktu z oczami.

Cena: 34 zł; Pojemność: 150 ml

Specjalistyczny Tonik Kwasowy z biofermentem 10% + 5% kwasów AHA

Kosmetyk stanowi intensywną kurację pobudzającą procesy naprawcze skóry. To  skoncentrowany tonik zawierający kompleks biofermentów roślinnych i kwasów AHA. Obecność kwasów owocowych wpływa na zmniejszenie niedoskonałości skórnych, złuszcza naskórek i usuwa z niego zanieczyszczenia oraz nagromadzone sebum. Stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny. Tonik zawiera także fitoskadniki i postbiotyki oraz lizaty drożdży z rodzaju Yarrowia sp.

Ewentualne zaczerwienienie skóry jest naturalną reakcją na składniki aktywne w produkcie, które pobudzają komórki do odnowy i regeneracji. Podczas stosowania tego produktu należy unikać słońca i stosować wysoką ochronę przed promieniowaniem UV.

Cena: 45 zł; Pojemność: 150 ml

Naturalny tonik Effective z biofermentem 20%

Dla osób, które stosowały już tonik z biofermentem (np. tonik Basic 6%) lub oczekujących szybkich rezultatów. Ten specjalistyczny kosmetyk wspomaga regenerację skóry, pozostawiając ją gładką i odżywioną. Idealny dla osób z cerą pozbawioną blasku, szarą, z przebarwieniami i wymagającą rewitalizacji. Został stworzony na bazie naturalnego biofermentu bogatego w fitoskładniki oraz postbiotyki. Efekty widoczne są już po pierwszym użyciu, a codzienne stosowanie go zapewnia odbudowę naturalnego mikrobiomu skóry.

Ewentualne zaczerwienienie skóry jest naturalną reakcją na składniki aktywne w produkcie, które pobudzają komórki do odnowy i regeneracji.

Cena: 45 zł; Pojemność: 150 ml

Zobacz także