Home Włosy DS. LINIA SPECJALISTYCZNYCH PRODUKTÓW DO SKUTECZNEJ WALKI Z ŁOJOTOKOWYM ZAPALENIEM SKÓRY

DS. LINIA SPECJALISTYCZNYCH PRODUKTÓW DO SKUTECZNEJ WALKI Z ŁOJOTOKOWYM ZAPALENIEM SKÓRY

by trendy

Łojotokowe zapalenie skóry, a w szczególności łupież to bardzo częste schorzenie, które może dotknąć każdego. ŁZS jest efektem stanu zapalnego powodowanego przez drożdżaki rozwijające się w sprzyjających warunkach, wytwarzanych przez nadmierną produkcję sebum.Jest to efekt naturalnej fizjologii organizmu lub stosowania zbyt agresywnych środków pielęgnacyjnych. Źle dobrane preparaty mogą podrażniać, wysuszać i powodować nadmierny łojotok. Kolejne czynniki to dym papierosowy, spaliny samochodów, przebywanie w ogrzewanych i klimatyzowanych biurach. Sprzyjają one łatwiejszemu osadzaniu się
zanieczyszczeń na owłosionej skórze głowy, potęgując wrażenie „brudnych” i „ciężkich” włosów. Często temu zjawisku towarzyszy także zaczerwienienie, świąd oraz łupież o różnym stopniu nasilenia.

EKSPERTYZA URIAGE:
Od ponad 20 lat łojotokowe zapalenie skóry leczone jest w Uzdrowisku Termalnym Uriage. Ponad 750 kuracjuszy rocznie leczonych jest ze wskazań dermatologicznych, z czego 80% poddawanych jest kuracjom na owłosioną skórę głowy. 1)

Wieloletnie doświadczenie i badania prowadzone w Laboratoriach Dermatologicznych URIAGE pozwoliły zebrać gruntowną wiedzę dotyczącą postępowania w przypadku łojotokowego zapalenia skóry:
1. oczyszczenie skóry głowy
2. ukojenie i złagodzenie stanu zapalnego
3. złuszczanie łuski z owłosionej skóry głowy

Ta wiedza pozwoliła stworzyć gamę szamponów przeciwłupieżowych na bazie Wody Termalnej Uriage z Alp Francuskich. Starannie opracowana formuła zawiera kompleks składników aktywnych o działaniu kojącym podrażnioną skórę głowy, oczyszczającym oraz skutecznie likwidującym łupież:
Woda Termalna Uriage – koi i łagodzi, pomaga utrzymać naturalną równowagę skóry, wzmacnia jej barierę ochronną.
TLR2 REGUL – receptor białka naturalnie znajdującego się w naskórku, odgrywającego znaczącą rolę w procesach ochronnych organizmu. Rozpoznaje patogeny i aktywuje procesy immunologiczne zachodzące w organizmie.
PIROKTON OLAMINY – ogranicza biologiczne nadmierne namnażanie się drożdżaków z rodziny Malassezia, aby koić, oczyszczać i nawilżać owłosioną skórę głowy.
WYCIĄG Z SZAROTKI – delikatnie i skutecznie oczyszcza, jednocześnie koi i łagodzi podrażnienia.

1) Dane wewnętrzne Uzdrowiska Uriage.

 

DS HAIR SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY
ŁUPIEŻ SUCHY LUB TŁUSTY O UMIARKOWANYM NASILENIU
CENA: 49,90 ZŁ, POJEMNOŚĆ 200 ML
Szampon przeciwłupieżowy o działaniu kojącym świąd, oczyszczającym i likwidującym łupież. Trio składników aktywnych – TLR2 REGUL, PIROKTON OLAMINY oraz WYCIĄG Z SZAROTKI – łagodzą podrażnienia, oczyszczają skórę głowy i chronią włosy. Zawarty w szamponie PIROKTON OLAMINY redukuje łupież, a MLECZAN CYNKU zapobiega jego nawrotom i dodatkowo koi.
Skóra głowy jest ukojona i bez łupieżu.
Skuteczność działania szamponu została potwierdzona w badaniach:
• REDUKCJA ŁUPIEŻU : 100%*
• NATYCHMIASTOWE DZIAŁANIE PRZECIWŁUPIEŻOWE (JUŻ PO PIERWSZYM UŻYCIU) : 89%*
• ZMNIEJSZENIE UCZUCIA DYSKOMFORTU: 100%*
* Badanie dermatologiczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną u 28 osób. Stosowanie 2 razy w tygodniu przez 3 tygodnie w połączeniu z DS. HAIR Delikatnym szamponem regulującym stosowanym codziennie przez 6 tygodni. % ocena satysfakcji. Ocena przeprowadzona przez dermatologa.

 

DS HAIR SZAMPON KERATOREGULUJĄCY
SILNY ŁUPIEŻ, ŁUSKA
CENA: 51 ZŁ, POJEMNOŚĆ 150 ML
Szampon przeciwłupieżowy likwidujący łuskę, kojący świąd i zaczerwienienie skóry głowy. Trio składników aktywnych – TLR2 REGUL, PIROKTON OLAMINY oraz WYCIĄG Z SZAROTKI – łagodzą podrażnienia, oczyszczają skórę głowy i chronią włosy. Zawarty w szamponie PIROKTON OLAMINY redukuje łupież, a MLECZAN CYNKU zapobiega jego nawrotom
i dodatkowo koi. KWAS SALICYLOWY działa złuszczająco, likwidując łuskę. Skóra głowy jest ukojona i bez łupieżu.
Skuteczność działania szamponu została potwierdzona w badaniach:
• REDUKCJA ŁUPIEŻU: 100%*
• DŁUGOTRWAŁE DZIAŁANIE: 97%*
• SKUTECZNE DZIAŁANIE KOJĄCE: 97%*

*Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną u 30 osób. Stosowanie: 2 razy w tygodniu przez 4 tygodnie, a następnie 1 raz w tygodniu przez 2 tygodnie w połączeniu z DS HAIR Delikatnym szamponem regulującym, stosowanym codziennie przez 6 tygodni. Ocena przeprowadzona przez dermatologa.

DS HAIR DELIKATNY SZAMPON REGULUJĄCY
DO WSZYSTKICH RODZAJÓW WŁOSÓW
CENA: 44,90 ZŁ, POJEMNOŚĆ 200 ML
Delikatny szampon regulujący przeznaczony jest do codziennego stosowania naprzemiennie z kuracją przeciwłupieżową. Szampon oczyszcza, koi i reguluje. Trio składników aktywnych – TLR2 REGUL, PIROKTON OLAMINY oraz WYCIĄG
Z SZAROTKI – łagodzą podrażnienia, oczyszczają skórę głowy i chronią włosy. Zawarty w szamponie PIROKTON OLAMINY redukuje łupież. Skóra głowy jest ukojona i bez łupieżu. Skuteczność działania szamponu została potwierdzona w badaniach:
• WŁOSY MIĘKKIE I JEDWABISTE: 98%*
• UCZUCIE KOMFORTU I ŚWIEŻOŚCI: 95%*

*Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną u 58 osób. Stosowanie przez 6 tygodni naprzemiennie z DS HAIR Szamponem przeciwłupieżowym lub DS HAIR Szamponem keratoregulującym. % ocena satysfakcji.

 

DS HAIR PŁYN REGULUJĄCO-ŁAGODZĄCY
SILNY ŁUPIEŻ, ŁUSKA
CENA: 54 ZŁ, POJEMNOŚĆ 150 ML
Płyn przeciwłupieżowy, który łagodzi świąd, reguluje i zmniejsza łuskę. Trio składników aktywnych – TLR2 RÉGUL, PIROKTON OLAMINY oraz WODA TERMALNA URIAGE – łagodzą podrażnienia, chronią włosy, a także oczyszczają skórę głowy i eliminują łupież. Zawarty w płynie OLEJEK Z JAŁOWCA zmniejsza i eliminuje łuskę. Skóra głowy jest ukojona i bez łupieżu. Skuteczność działania szamponu została potwierdzona w badaniach:
• ELIMINUJ ŁUSKĘ : 93%*
• ŁAGODZI ŚWIĄD : 95%*

*Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną u 55 osób. 2 aplikacje dziennie przez 30 dni. Włochy.

Zobacz także