Home Włosy EKO-ODPOWIEDZIALNE dermokosmetyki anti-pollution

EKO-ODPOWIEDZIALNE dermokosmetyki anti-pollution

by trendy

Ochronne i oczyszczające kosmetyki z miętą nadwodną otulają mgiełką świeżości. To nowy oddech dla włosów i skóry głowy. KLORANE BOTANICAL FOUNDATION wykorzystuje wyjątkowe właściwości oczyszczające mięty nadwodnej. KLORANE proponuje zestaw kosmetyków ANTI-POLLUTION, ekologicznie odpowiedzialnych, z miętą nadwodną pochodzącą z ekologicznych upraw. KLORANE dzieli się oczyszczającą mocą mięty nadwodnej w kompleksowej gamie skutecznych kosmetyków, BIODEGRADOWALNYCH* i w 95% NATURALNYCH**. Nowy, trzyetapowy rytuał, który oczyści włosy i zapewni im ochronę. WYJĄTKOWO ŚWIEŻY ZAPACH „GNIECIONEJ MIĘTY”, z nutą mięty nadwodnej, cytryny i akordu herbacianego.

Działanie mięty nadwodnej zostało porównane do syntetycznej substancji o udowodnionym działaniu oczyszczającym. Naturalny ekstrakt mięty nadwodnej wykazuje większą skuteczność w ochronie jednego z elementów budulcowych owłosionej skóry głowy, skwalanu, w przypadku narażenia na działanie ozonu, który jest jednym z czynników zanieczyszczających powietrze.

DETOKSYKUJĄCY SZAMPON NA BAZIE WYCIĄGU Z MIĘTY NADWODNEJ
Biodegradowalna formuła, delikatna, o łagodnej bazie myjącej, usuwa zanieczyszczenia i oczyszcza (1) bez wysuszania. DODATKOWO: efekt „ice bucket”, błyskawicznie odświeżający skórę głowy. Usuwa pyły zawieszone w 97% (2)
Cena: 200 ml ok. 38 zł

 

Ochronny BALSAM NA BAZIE WYCIĄGU Z MIĘTY NADWODNEJ
Biodegradowalna formuła składa się w 95% ze składników pochodzenia naturalnego//naturalnych. Działa jak tarcza ochronna przed zanieczyszczaniami, zapobiega osadzaniu się i wnikaniu zanieczyszczeń do wewnątrz włosa.
DODATKOWO: nawilża skórę głowy i o 96% zwiększa połysk włosów już po pierwszym użyciu (3)
Chroni przed zanieczyszczeniami w 97% (4)
Cena: 150 ml  ok. 49 zł

 

OCZYSZCZAJĄCA MGIEŁKA NA BAZIE WYCIĄGU Z MIĘTY NADWODNEJ
Mgiełka zawiera wysokie stężenie mięty nadwodnej. Składa się w 95 % ze składników pochodzenia naturalnego. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy (tytoń, spaliny, smażenie itp.), jednocześnie odtruwając i chroniąc włókno włosa przed zanieczyszczonym powietrzem. Do spryskiwania na suche włosy, nie obciąża włosów. DODATKOWO: ujarzmia niesforne włosy. Może być stosowana dowolnie w ciągu dnia, przed spotkaniem, po spotkaniu lub między jednym a drugim, po wysiłku fizycznym, po sprincie do autobusu, czy po czasie spędzonym w zadymionym barze…Cena: 100 ml ok. 42 zł

Dostępne w aptekach i sklepie internetowym https://www.dermo-cosmeshop.pl

* Biodegradowalna formuła do spłukiwania
** Formuła pielęgnacyjna w 95 % ze składników pochodzenia naturalnego//naturalnych.

 (1) Test satysfakcji użytkowania szamponu prowadzony we Francji na grupie 85 osób (81% satysfakcji w teście konsumenckim we Francji)
(2) Badanie kosmyków dla oceny działania szamponu oczyszczającego z pyłów, zanieczyszczających powietrze
(3) Ocena połysku kosmyków
(4) Test satysfakcji użytkowania  przeprowadzony we Francji na grupie 80 osób
(5) Ocena działania mgiełki na przesiąknięte dymem papierosowym i zapachami kuchennymi kosmyki włosów przez 12 doświadczonych panelistów.

Od 50 lat Klorane uprawia na południu Francji własne, charakterystyczne dla marki rośliny (chaber, owies, len…). Uprawa odbywa się w kontrolowanych warunkach, aby zapewnić wysoką jakość, począwszy od nasion, aż po gotowy wyrób. W pobliżu naszych pól etnobotanicy zauważyli niepozorną, lecz żywotną roślinę wieloletnią, zdolną oczyścić stojącą lub zanieczyszczoną wodę MIĘTĘ NADWODNĄ.

Badanie KLORANE BOTANICAL FOUNDATION we współpracy z prestiżową SCHOOL OF ENVIRONMENT UNIWERSYTETU TSINGHUA w Chinach wykazały, że ma ona wyjątkową zdolność oczyszczania wody i hamowania rozwoju toksycznych alg. Mięta nadwodna uprawiana jest w sercu departamentu Tarn, zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. W ludowej tradycji nazywana jest niekiedy „balsamem rzecznym” i ma także właściwości oczyszczające skórę głowy, które udokumentowali eksperci KLORANE.

KLORANE po raz pierwszy wprowadza ten składnik do ekoodpowiedzialnej serii kosmetyków do włosów BY OCZYŚCIĆ WŁOSY TAK, JAK OCZYSZCZA PRZYRODĘ.

ZANIECZYSZCZONE ŚRODOWISKO ZATRUWA SKÓRĘ I WŁOSY!

Kurz, spaliny, dym papierosowy i kotłowy… itp.  Wiadomo, że zanieczyszczenia stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i urody skóry. Okazuje się, że są równie szkodliwe dla włosów. DRAŻNIĄCE I SZKODLIWE – powodują poważne konsekwencje. Działają na nas codziennie, nie dając wytchnienia włosom ani skórze głowy.

Zanieczyszczenia „osiadają” na włosach i je osłabiają, obciążając, powodując matowienie i przykry zapach.

Zanieczyszczenia utrudniają oddychanie skóry głowy. Przyspieszają jej starzenie, a nawet nasilają wypadanie włosów. Osłabiona skóra potrzebuje dotlenienia, domaga się powietrza.

NATURALNE, BIODEGRDOWALNE FORMUŁY  skutecznie usuwają zanieczyszczenia, działają trzyetapowo, odtruwając i chroniąc włosy narażone na działanie zanieczyszczeń.

LABORATORIA KLORANE pozyskują czysty ekstrakt z mięty nadwodnej, z naziemnych części roślin, w 100% naturalny, który chroni skórę głowy przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń środowiskowych. Ten ekstrakt roślinny powstaje w procesie termomechanicznym, zgodnie z opatentowaną, innowacyjną metodą wywodzącą się z ZIELONEJ CHEMII.

Bez użycia wody ani rozpuszczalników, umożliwia ochronę substancji aktywnych rośliny w celu ich idealnego odwzorowania przy jednoczesnym ograniczeniu śladu węglowego. Substancja uzyskała srebrne oznaczenie ERI 360° (Eco Responsible Ingredient), które określa stopień odpowiedzialności ekologicznej składnika. Po raz pierwszy zostało przyznane przedsiębiorstwu.

(1) Pollution Damage and Protection of Asian Hair – Scientific Figure on ResearchGate. Available from: https://www.researchgate.net/figure/Cuticle-morphology-of-the-a-protected-and-unprotected-virgin-hair-after-six-exposure_fig4_322892060 – [accessed 11 Dec, 2018]

KLORANE BOTANICAL FOUNDATION  razem ze School of Environment Uniwersytetu Tsinghua zbadał dobroczynny wpływ mięty nadwodnej na oczyszczanie środowiska. Po dwóch latach badań udokumentowana została jej wyjątkowa zdolność oczyszczania wody i hamowania rozwoju toksycznych alg słodkowodnych.

KLORANE CHRONI środowisko na wszystkich etapach cyklu życia produktu:

 • Ekstrakcja metodą zielonej chemii
 • Ograniczenie o 72% śladu węglowego
 • Wytwarzane we Francji w krótkim obiegu 48 km pomiędzy uprawą, a wytwórnią
 • Mięta uprawiana na naszych polach zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego
 • Biodegradowalne formuły do spłukiwania
 • Naturalne formuły pielęgnacyjne
 • Szampon w buteleczce z plastiku w 50% poddanego recyklingowi
 • Tubka balsamu w 25%
 • KLORANE BOTANICAL FOUNDATION CHRONI ekosystem razem z laboratorium Chimie Bio-Inspirée et d’Innovations Ecologiques (Chi mEco) dzięki INNOWACYJNEMU systemowi fito-oczyszczania.
 • EKOLOGICZNA metoda oczyszczania wody dzięki roślinom: sproszkowane korzenie mięty nadwodnej umieszczane są w kolumnach filtrujących, a brzegi rzeki obsadzane są miętą nadwodną. Podwójnie oczyszczona woda, która jest skażona metalami ciężkimi, zostaje podwójnie oczyszczona i uwolniona od nich w sposób naturalny.
  KLORANE BOTANICAL FOUNDATION przyczynia się w ten sposób do ochrony przyrody.

KLORANE BOTANICAL FOUNDATION DZIELI SIĘ latami badań nad miętą nadwodną.

Zobacz także