Home Makijaż Lady in red – czyli jak dobrać czerwień idealną

Lady in red – czyli jak dobrać czerwień idealną

by trendy

Nie jest tajemnicą, że czerwień jest trudnym kolorem, a dobranie do naszej urody właściwej pomadki o tej barwie może zająć trochę czasu. Jednak, kiedy to się uda, od razu widać, że zdecydowanie warto było się postarać. Zobacz nasze wskazówki, które pomogą w doborze tego trudnego, wymagającego, ale jakże seksownego koloru.„Nigdy nie jesteś zupełnie naga, jeśli masz na sobie czerwoną szminkę” – mawiała Coco Chanel. Pomadka w tym kolorze to synonim kobiecości, atrakcyjności i pewności siebie. Nie ma na nią zbyt wczesnej godziny, nadaje się na każdą okazję. W dodatku sprawia, że czujesz się lepiej! Wciąż jednak osób, które marzą o noszeniu czerwonej szminki jest dużo więcej, od tych, które rzeczywiście to robią. Cały sekret odnalezienia tej jednej, jedynej tkwi w umiejętności rozpoznania swojego typu kolorystycznego.

Wiosna, lato, jesień, zima – podpowiadamy, jak ustalić którą porą roku jesteś. Przy czym warto pamiętać, że temperatura niekoniecznie ma tu coś do rzeczy, bo wiosna i jesień są sklasyfikowane jako ciepłe barwy, a lato i zima jako zimne.
Wiosna, wiosna ach to Ty.

Jeśli masz delikatną urodę, jasną cerę, która sprawia wrażenie przezroczystej porcelany, ale szybko się opala na brązowo, oczy zielone, niebieskie, szare lub jasnobrązowe w jasnej oprawie z czystą, klarowną tęczówką, włosy raczej cienkie, o barwie od lnianego do jasnego beżu w odcieniach rudości, to znaczy, że jesteś Wiosną. Tak jak na przykład Gwyneth Paltrow. I tak jak ona, powinnaś używać pomadek w odcieniu koralu.

Uroda w letnim klimacie
Kojarzący się z wakacjami typ urody najczęściej występuje w naszym kraju i w dodatku bywa często mylony z tym wiosennym. Tymczasem Lato ma skórę o mlecznym kolorycie, która może mieć różne odcienie – od jasnej do ciemnej, rzadko z piegami, włosy w każdej z barw brązu (z wyjątkiem bardzo ciemnego) oraz ciemnego blondu, przy czym zawsze są one chłodne, popielate. Osoby w tym typie urody mają oczy jasno – lub szaroniebieskie, szare, szarozielone, piwne albo w odcieniu jasnego brązu. Klasyczna czerwień nie będzie dla nich dobrym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzą się u nich pomadki w chłodnych odcieniach czerwieni, wiśni lub burgundu.

Czarujący i złoty jesienny typ urody
Jesienny typ urody to jasna albo śniada skóra, ale zawsze o ciepłym odcieniu, na której raczej nie pojawiają się rumieńce i którą nie jest łatwo opalić. Atrybutem Jesieni są włosy: grube, rude albo brązowe ze złotymi refleksami, ewentualnie w kolorze ciepłego blondu wpadającego w rudy. Po tym opisie już można stwierdzić, że taki typ urody nieczęsto występuje w Polsce, ale to nie znaczy, że nie pojawia się w ogóle. Jesienią jest na przykład Karolina Gruszka. Najczęściej Jesień ma zielone oczy, ale zdarzają się u niej też tęczówki miodowe, brązowe czy niebiesko-zielone. Do tego typu urody pasują pomadki w ciepłej tonacji czerwieni, rdzawe, wpadające w pomarańcz.

Zimowa piękność
Zima może wyglądać niczym Królewna Śnieżka, z jasną karnacją oraz ciemnymi oczami i włosami albo, tak jak na przykład Zoe Kravitz, reprezentować typ meksykański z chłodną, oliwkową cerą. Zawsze jednak ma ciemne brwi i rzęsy, lekko niebieski odcień skóry i niebieskie żyłki, a jej tęczówki silnie kontrastują z białkiem oczu. Naturalny kolor włosów Zimy to nie tylko czerń i ciemny brąz o odcieniu gorzkiej czekolady, ale też jasny brąz. Oczy natomiast przybierają barwy chłodnej zieleni, lazuru, mogą mieć też odcienie piwne, brązowe i szare. Zimom idealnie pasuje krwistoczerwona pomadka, ale też karmin, purpura, amarant i brązy.

Żaden z tych opisów nie pasuje do twojej urody? Możliwe, że jesteś typem mieszanym. Najczęściej to Zima z Latem albo Wiosna z Jesienią. Jeśli tak jest, lepiej nie stosuj skrajnych odcieni zalecanych dla poszczególnych pór roku.
Jak sprawdzić którym typem urody jesteś?

Żeby to stwierdzić, najlepiej przyjrzeć się sobie bez makijażu w naturalnym świetle dnia. Wtedy można ocenić czy cera i oczy mają zimny czy ciepły odcień.

– Dobrze jest też sprawdzić żyłki na wewnętrznej stronie nadgarstków. Niebieskimi charakteryzują się ciepłe typy urody, a zielonkawymi – zimne. Pomaga również przyłożenie do twarzy złotej i srebrnej tkaniny lub folii i porównanie swojego wyglądu w srebrnej i złotej biżuterii – wyjaśnia Paulina Pilipczuk, wizażystka marki Golden Rose.

Najłatwiej jest zrobić sobie zdjęcia. Na nich najlepiej będzie widać czy bardziej nam „do twarzy” w srebrze (to oznacza, że mamy chłodny typ urody) czy w złocie (wtedy jesteśmy jedną z ciepłych pór roku).

Zobacz także