Home Pielęgnacja Nowości Iwostin Solecrin® 2019 Specjalistyczna ochrona przeciwsłoneczna dla całej rodziny

Nowości Iwostin Solecrin® 2019 Specjalistyczna ochrona przeciwsłoneczna dla całej rodziny

by trendy

Laboratorium Iwostin wzbogaciło linię ochrony przeciwsłonecznej Iwostin Solecrin® o dwa nowe preparaty: Krem BB SPF 50+, który zapewnia bardzo wysoką ochronę skóry wrażliwej, jednocześnie ujednolicając koloryt skóry oraz Spray ochronny dla dzieci SPF 30, stworzony z myślą o wiercipiętach i małych odkrywcach, ułatwiający wygodną i szybką aplikację. Oba produkty zostały przebadane dermatologicznie.

O szkodliwym wpływie promieniowania słonecznego na skórę wiemy coraz więcej, a mimo to  wciąż chętnie korzystamy z kąpieli słonecznych. W dodatku często rezygnujemy z preparatów ochronnych, lekceważąc ostrzeżenia dermatologów, którzy przypominają, że do powstania zmian posłonecznych wystarczą nawet krótkotrwałe, ale częste ekspozycje na promieniowanie ultrafioletowe. 80% – za tyle zmian starzeniowych na skórze twarzy odpowiada promieniowanie UV. Może ono powodować bolesne oparzenia, przyspieszone pojawienie się zmarszczek czy przesuszenie skóry[1].

 

KREM BB SPF 50+ IWOSTIN SOLECRIN zawiera połączenie filtrów organicznych i mineralnych, które pochłaniają promieniowanie UVA i UVB. Wg rekomendacji dermatologów, skuteczna ochrona przeciwsłoneczna powinna polegać na stosowaniu filtrów mineralnych i organicznych jednocześnie, ze względu na ich odmienne właściwości[2]. Preparat zawiera dodatkowo filtr immunologiczny Antileukine 6®, w celu maksymalizacji ochrony skóry wrażliwej i skłonnej do alergii[3]. Dodatkowo witaminę E, która chroni przed działaniem wolnych rodników, odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry. Zastępuje użycie podkładu i kremu z filtrem, jest lekki i nie obciąża skóry. Może być stosowany po zabiegach kosmetologicznych, poza sezonem letnim. Jest niekomedogenny, nie zatyka porów, może być stosowany pod puder.
Pojemność: 30 ml, cena: ok. 39 zł. Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki.

Sposób użycia: Należy nakładać równomiernie na skórę co najmniej 15 min. przed ekspozycją na słońce. Powtarzać aplikację w przypadku długiego przebywania na słońcu lub starcia preparatu z powierzchni skóry. Nawet przy stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej nie wskazane jest długotrwałe przebywanie na słońcu.

  

SPRAY OCHRONNY DLA DZIECI SPF 30 IWOSTIN SOLECRIN jest przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia. Zapewnia nie tylko wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, ale również nawilża i odżywia delikatną skórę dziecka. Szybko się wchłania, nie pozostawiając białych śladów na ubrankach. Jest wodoodporny.
Pojemność: 150 ml, cena: ok. 40 zł. Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki.

Sposób użycia: Należy nakładać równomiernie na skórę co najmniej 15 min. przed ekspozycją na słońce. Powtarzać aplikację co 2 godziny lub w przypadku starcia preparatu z powierzchni skóry. Nawet przy stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej nie wskazane jest długotrwałe przebywanie na słońcu. Należy chronić dzieci i niemowlęta przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Amerykańskie Towarzystwo Pediatryczne zaleca całkowite unikanie bezpośredniej ekspozycji dzieci na słońce do 6 miesiąca życia, a następnie bardzo restrykcyjne przestrzeganie zasad fotoprotekcji[4]

[1] Frederic Frament . Effect of the sun on visible clinical signs of aging in Caucasian skin. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2013; 6: 221 – 232.

[2] J. Narbutt, Promieniowanie ultrafioletowe – wpływ na zdrowie i zasady stosowania fotoprotekcji, Przegląd Pediatryczny , Suplement 2012, s.3-10.

[3] Antileukine: materiały szkoleniowe BiotechMarine, 2005.

[4]American Academy od Pediatrics. Healthy children. Safety & prevention: Sun safety. http://www.healthychildren.org/english/safety-prevention/at-play/pages/Sun-Safety.aspx. Accesed May 9, 2012.

Zobacz także