Home Włosy Pielęgnacja przeciwsłoneczna z Klorane na bazie wosku Ylang Ylang

Pielęgnacja przeciwsłoneczna z Klorane na bazie wosku Ylang Ylang

by trendy

Latem chronimy skórę twarzy i ciała przed nadmierną ekspozycją na słońcu. Niestety do ochrony włosów często nie przywiązujemy wagi. Słońce pozytywnie działa na nasze samopoczucie, natomiast na kondycje włosów ma niezwykle negatywny wpływ. Jak należy je chronić?

Marka Klorane, będąca aptecznym specjalistą w pielęgnacji włosów, wychodzi naprzeciw szkodliwemu promieniowaniu UV. Nadmierna ekspozycja słoneczna jest równie niebezpieczna dla skóry, jak i włosów. Promieniowanie UVA narusza keratynę i melaninę, przez co włosy stają się łamliwe, a ich kolor blaknie. W dodatku promieniowanie UVB powoduje ich suchość i matowienie. Odpowiedzią na ten problem jest wprowadzenie nowej gamy pielęgnacji przeciwsłonecznej. Formuła linii opiera się na bazie wosku Ylang Ylang, który dzięki swoim niezwykłym właściwościom, podwójnie chroni włosy narażone na słońce. Działa zarówno od wewnątrz, intensywnie odżywiając wszystkie warstwy włosa, jak i od zewnątrz, wytwarzając na ich powierzchni w 100% wodoodporną tarczę ochronną, która zabezpiecza włosy przed promieniowaniem UV, a także przed niszczącym działaniem soli, piasku i chloru.

Nowa gama przeciwsłoneczna jest idealna zarówno do naturalnych, farbowanych, jak i rozjaśnianych włosów. To niezwykle zmysłowe formuły, zamknięte przyjemnych, złotych konsystencjach, o wspaniałym, egzotycznym zapachu.

OCHRONNY OLEJEK

Wysoka ochrona przed promieniowaniem UV, która ponadto zabezpiecza keratynę włosa, minimalizując ryzyko blaknięcia koloru. Stanowi tarczę ochronną przeciwko niszczącemu działaniu soli, piasku i chloru. Lekka, wodoodporna formuła, pozbawiona silikonu i parabenów, nie obciąża włosów, pozostawiając je lekkie i zabezpieczone.

Cena: 46 zł; Pojemność: 100 ml

 

ODŻYWCZY SZAMPON

Łagodna baza myjąca usuwa zanieczyszczenia w postaci soli, piasku i chloru. Dodatkowo odżywia i chroni włókna włosów. Nie zawiera silikonów, a jego formuła jest biodegradowalna. Posiada fizjologiczne pH i może być stosowany z solą morską.

Cena: 35 zł; Pojemność: 200 ml

 

REGENERUJĄCY BALSAM

Głęboko odżywiająca formuła, dzięki wzbogaceniu o keratynę roślinną i masło karite, regeneruje włókno włosa i ułatwia rozczesywanie. Nie zawiera silikonów i parabenów, a jego formuła jest biodegradowalna.

Cena: 46 zł; Pojemność: 200 ml

 

Niezwykłe właściwości Ylang Ylang
Conga odorata (Lam.) Hook.f. & Thompson

  • Z kwiatów pozyskiwana jest esencja – wosk bogata w odżywcze kwasy tłuszczowe.
  • Narażony na silne działanie słońca na archipelagu Comoros, Ylang Ylangpozostaje pełen blasku, dzięki naturalnym mechanizmom obronnym.
  • Wybierając gatunek Conga odorata (Lam.) Hook.f. & Thompson, upewniono się, że otaczający go ekosystem jest zachowany.
  • Zadbano o edukację lokalnych mieszkańców na temat ich dziedzictwa naturalnego, dzięki Klorane Botanical Fundation.

Zobacz także