Home Pielęgnacja WIEK TO STAN UMYSŁU

WIEK TO STAN UMYSŁU

by trendy

Współczesna kobieta każdy dzień traktuje jak nową obietnicę, lubi odkrywać nowe doświadczenia, zawsze dążąc do dobrego samopoczucia. Dumna ze swojego wieku, już nie pragnie ukrywać go za wszelką cenę. Szuka skutecznych produktów, które podkreślają jej wewnętrzny promienny blask i naturalną urodę. Potrafi czerpać energię z upływającego czasu. 1,2,3 Wciąż promienieje urodą, a jej skóra jest świeża, jędrna i pełna młodzieńczego blasku. Docenia wartość rysów, które naznaczyło na jej twarzy życie.

  1. Badania IPSOS: «50 ans, l’âge d’or des femmes». Dostępne na : https://www.ipsos.com/fr-fr/50-ans-lage-dor-des-femmes.
  2. Elastic Generation: The Female Edit. Dostępne na: https://www.jwtintelligence.com/trend-reports/elastic-generation-female-edit.
  3. Jakościowe badania procesów starzenia PFDC, Francuzki w wieku 50 – 69 lat, 2017 rok.


WSPÓŁCZESNA DEFINICJA MECHANIZMÓW STARZENIA SIĘ SKÓRY

Obecnie na temat procesów starzenia się organizmu wiemy naprawdę wiele. Jednak badacze Laboratoriów dermatologicznych Avène poszli o krok dalej, udowadniając, że istnieje związek pomiędzy starzeniem się1 komórek, a stanami zapalnymi.

Podatność na upływający czas została nam niejako „zapisana” w genach. Jednak jak dowiedli naukowcy, czynniki wewnętrzne (wiek, wahania poziomu hormonów), a także czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, zanieczyszczenie, stres, styl życia) mogą znacznie przyspieszać ten proces.

W 2019 roku laboratoria dermatologiczne Avène stoją na stanowisku, że istnieje ścisła zależność pomiędzy mikrozapaleniami rozwijającymi się we wszystkich narządach, w tym w komórkach skóry, a fizjologicznym procesem starzenia. Dochodzi wówczas do spowolnienia procesów odnowy biologicznej naskórka oraz skóry właściwej, a oznaki starzenia pogłębiają się: następuje utrata objętości, wiotczenie oraz niewłaściwe odżywienie komórek. Skóra staje się mniej sprężysta i jędrna, a cera traci świeżość i młodzieńczy blask.

  1. Cellular senescence in aging and age-related disease. Nature medicine 2015.
  2. Franceschi C. Continuous remodeling as key to aging and survival. Biogerontology 2003; 4:329-334.

NOWOŚĆ!

PIELĘGNACJA PRZECIWSTARZENIOWA DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ

INNOWACJA:
ZAHAMOWANIE BŁĘDNEGO KOŁA STARZENIA KOMÓRKOWEGO

LABORATORIA DERMATOLOGICZNE AVÈNE ZIDENTYFIKOWAŁY I OPATENTOWAŁY TRIO SUBSTANCJI AKTYWNYCH*, ZWALCZAJĄCYCH WIDOCZNE OZNAKI UPŁYWAJĄCEGO CZASU:

 

POLIFENOLE Z WANILII
BOOSTER KWASU HIALURONOWEGO ORAZ ŹRÓDŁO PRZECIWUTLENIACZY
Polifenole z wanilii (z polinezyjskiej wyspy Raiatea, Dolina Opoa) pochodzą z ekstraktu botanicznego Pierre Fabre Expertise o całkowitej zawartości polifenoli większej lub równej 1 g/l. Po zebraniu ziarna poddawane są długotrwałym procesom w celu uwolnienia wszystkich składników aromatycznych. Proces przebiega w podwyższonej temperaturze i wysokiej wilgotności, przez 2-3 godziny ekspozycji na słońce w ciągu 1-3 miesięcy. Wówczas enzymatyczna hydroliza wyzwala etap „transpiracji”: difenole z zielonego owocu przekształcają się w brązowo-czarne polifenole powodując, że ziarna stają się brązowe.

Oprócz właściwości antyoksydacyjnych zwiększają one naturalną syntezę kwasu hialuronowego w komórkach skóry. Pomagają przywracać skórze gęstość i objętość.

SYTENOL™
SKŁADNIK AKTYWNY O WŁAŚCIWOŚCIACH PRZECIWSTARZENIOWYCH, PRZECIWZAPALNYCH I REGENERUJĄCYCH
Ten innowacyjny składnik przeciwstarzeniowy został wyodrębniony w procesie ekstrakcji z nasion i liści babchi (Psoralea corylifolia). Roślina ta wywodzi się z ajurwedyjskiej i chińskiej farmakopei i jest znana ze swoich właściwości leczniczych, uspokajających a także przeciwzapalnych. Wykazano, że Sytenol™ ma właściwości przeciwstarzeniowe, równoważne właściwościom retinoidów*, mimo że nie ma z tą rodziną związku chemicznego ani strukturalnego podobieństwa do RAL. Poza właściwościami przeciwstarzeniowymi wykazuje działanie przeciwzapalne: pomaga zwalczać stany zapalne i utrzymać cytoszkielet odpowiedzialny za utrzymywanie prawidłowej struktury tkanek.

Bakuchiol w 1% = RAL 0,05 na skórze eksplantacyjnej po stymulacji UV, pomaga utrzymać cytoszkielet, skórę właściwą i połączenia skórno-naskórkowe, dzięki czemu wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe.

MIKROSKOPIA KONFOKALNA NA HODOWLI EX VIVO EKSPLANTATÓW SKÓRNYCH, 48 GODZIN PO NAŁOŻENIU 10 MG / CM2 1% KREMU SYTENOL.

GLIKOLEOL
PREKURSOR NIEZBĘDNYCH DLA SKÓRY LIPIDÓW ORAZ AKTYWATOR ICH SYNTEZY, WZMACNIA BARIERĘ SKÓRNĄ
Glikoleol pomaga walczyć z suchością dojrzałej skóry. Wyróżnia się na tle innych składników aktywnych odżywiających skórę, dzięki jego naukowo udowodnionemu podwójnemu działaniu: stałemu, kompensacyjnemu odżywianiu oraz uzupełnianiu niedoboru lipidów poprzez stymulację ich metabolizmu, aktywując syntezę przez komórki skóry. Efekt „rezerwuaru” – uwalnia kwas linolowy zgodnie z potrzebami skóry, aby walczyć z jej suchością i wzmocnić naskórek. Zapewnia stałe i intensywne odżywianie, ale także chroni i podtrzymuje prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej.

 

OPATENTOWANE TRIO SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH O UDOWODNIONEJ SKUTECZNOŚCI

W celu udowodnienia ich działania, przeprowadzono badanie na fibroblastach: w pierwszym badaniu mierzono p16 (komórkowy czynnik i marker starzenia po ekspozycji na UVA).
Następnie dokonano pomiaru tego markera po inkubacji z aktywnymi substancjami oraz ekspozycją UVA. Wykazano redukcję o 95% ekspresji p16, udowadniając potencjał ochronny aktywnych składników wobec starzenia komórkowego.

Drugie badanie, również na fibroblastach mierzono IL8 (marker Inflamm-aging, po ekspozycji UVA) Następnie dokonano pomiaru tego markera po inkubacji z aktywnymi substancjami oraz ekspozycją UVA. Wykazano redukcję o 95% ekspresji IL8, udowadniając potencjał anti-inflamm-aging aktywnych składników wobec starzenia wywołanego reakcjami zapalnymi.

*Postępowanie patentowe w toku
**Test in-vitro na fibroblastach z immunofluorescencją IL 18 i p16

KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE

Gęstość, energia i blask bez kompromisów dla uczucia komfortu, które jest szczególnie ważne w przypadku skóry wrażliwej. Twarz jest zrelaksowana, a rysy wygładzone. Łagodne a zarazem silnie skoncentrowane produkty DermAbsolu umożliwiają uzyskanie trwałych, widocznych rezultatów.

POZIOM ZADOWOLENIA 1
PRZYWRÓCENIE GĘSTOŚCI SKÓRY 2   – 87% w ciągu 5 dni1
WYMODELOWANIE OWALU TWARZY3 –  84% w ciągu 1 miesiąca 1
PRZYWRÓCENIE ENERGII SKÓRY – 85% w ciągu 5 dni1

Skóra staje się jędrna, zregenerowana i pełna życia

  • Owal twarzy zostaje wymodelowany, a objętość przywrócona
  • Po aplikacji na skórze pozostaje uczucie świeżości

Dzięki właściwościom Wody termalnej Avène skóra odzyskuje uczucie komfortu i ukojenia bez względu na poziom wrażliwości. W połączeniu z trzema aktywnymi składnikami łagodzi i likwiduje podrażnienia.

1.% satysfakcji. Testy konsumenckie, 87 kobiet w wieku 45-65 lat (średnia wieku 53 lata), aplikacja serum 1 lub 2 razy dziennie w okresie 56 dni.
2. Ocena oddziaływania serum na eksplant skóry (fragment tkanki wyhodowany sztucznie) po miejscowym narażeniu na oddziaływanie promieni UVA.
3. Otwarte badanie monocentryczne, 41 osób w wieku 45-65 lat (średnia wieku 58 lat), 2 dawki serum dziennie przez okres 56 dni, pomiar instrumentalny Facescan.

 

SZTUKA TWORZENIA ZMYSŁOWYCH I SKUTECZNYCH FORMUŁ
Zainspirowane farmaceutycznym dziedzictwem marki Pierre Fabre laboratoria dermatologiczne Avène podniosły tworzenie formuł do rangi sztuki: wyrafinowane i bogate w składniki aktywne kompozycje oferują niezrównane działanie bez uszczerbku dla przyjemności i komfortu stosowania.

Obecny we wszystkich produktach gamy olej jojoba odżywia* i zapewnia natychmiastowe uczucie komfortu, nie obciążając formuł, które pozostają lekkie i delikatne. Natomiast rozświetlające pigmenty zawarte w pielęgnacji na dzień nadają twarzy promienny, zdrowy wygląd.

Innowacyjność i skuteczność nowej gamy są odczuwalne nawet w najdrobniejszych szczegółach: nowoczesnych opakowaniach oraz aplikatorze do nakładania serum odmładzającego spojrzenie. Niczego nie pozostawiono przypadkowi, wszystko zostało przemyślane tak, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających współczesnych kobiet!

Subtelny, delikatny zapach** pobudza zmysły nutami jaśminu, fiołka i róży, wzmocnionymi akordami intensywnego piżma oraz kaszmirowego drewna.

* Powierzchniowe warstwy naskórka.
** Tylko krem pod oczy jest bezzapachowy.

CHWILA WYJĄTKOWEJ PRZYJEMNOŚCI

DERMABSOLU
SERUM PRZYWRACAJĄCE KONTUR TWARZY

POJEMNOŚĆ: 30 ML
CENA REKOMENDOWANA: 120 PLN

Gwiazda gamy w zaawansowanym technologicznie opakowaniu – wystarczy jedno naciśnięcie i automatycznie napełniany kroplomierz zapewnia idealną porcję serum.

Formuła „serum-w-oleju” o bardzo wysokim stężeniu szybko się wchłania, nie pozostawiając na twarzy tłustego filmu i zapewnia efekt rozświetlający, dzięki zawartości perłowych pigmentów.

Serum poprawia gęstość skóry, modeluje owal twarzy i przywraca jędrność, dzięki unikalnej kombinacji składników aktywnych:

Polifenole z wanilii: booster kwasu hialuronowego, przywracają skórze zawartość i gęstość.
SytenolTM*: restrukturyzuje i wzmacnia komórki, pomaga w utrzymaniu objętości skóry twarzy.
Glikolol: podstawowy prekursor lipidów skóry, intensywnie odżywia skórę.

Zawarta w serum Woda termalna Avène, koi, łagodzi podrażnienia i działa przeciwzapalnie.
Delikatny zapach pozwala cieszyć się każdą chwilą podczas aplikacji. Produkt jest dostosowany do każdego rodzaju skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej.

Sposób użycia: stosować rano i / lub wieczorem, przed codzienną pielęgnacją. Nakładać na całą twarz, szyję i dekolt.

 

DERMABSOLU
ODMŁADZAJĄCY KREM POD OCZY

POJEMNOŚĆ: 15 ML
CENA REKOMENDOWANA: 95 PLN

DermAbsolu odmładzający krem pod oczy zagęszcza skórę, unosi powieki, niweluje opuchliznę i wygładza zmarszczki, aby przywrócić wypoczęte i pełne blasku spojrzenie. Formuła dermokosmetyku oparta jest o 4 skuteczne i doskonale tolerowane – dostosowane do fizjologii wyjątkowo delikatnej skóry wokół oczu, substancje aktywne:

Polifenole z wanilii: wbooster kwasu hialuronowego, przywracają skórze jędrność i gęstość.

SytenolTM*: restrukturyzuje i wzmacnia komórki, pomaga korygować kontur oka.

Glikolol: podstawowy prekursor lipidów skóry, intensywnie odżywia skórę.

Siarczan dekstranu: składnik o działania obkurczającym naczynia – zmniejsza obrzęki i opuchnięcia powiek oraz przekrwienie skóry pod oczami.

Rozświetla spojrzenie z chwilą nałożenia, dzięki masującemu aplikatorowi, który wywołuje uczucie błyskawicznej świeżości. Nie zawiera substancji zapachowych. Zmniejsza widoczność opuchnięć i cieni pod oczami oraz wygładza kontur oka. Metalowy aplikator do masażu zapewnia natychmiastowy efekt chłodzenia.

Sposób użycia: aplikować rano i / lub wieczorem, delikatnie dotykając konturu oka i wzdłuż kości brwiowej.

DERMABSOLU
MODELUJĄCY OWAL TWARZY KREM NA DZIEŃ

POJEMNOŚĆ: 40 ML
CENA REKOMENDOWANA: 107 PLN

Aksamitny krem na dzień o delikatnym zapachu, wyposażony został
w arsenał składników aktywnych o udowodnionym działaniu:

Polifenole z wanilii: booster kwasu hialuronowego, przywracają skórze jędrność i gęstość.
SytenolTM*: restrukturyzuje i wzmacnia komórki, pomaga w utrzymaniu objętości skóry twarzy.
Glikolol: podstawowy prekursor lipidów skóry, intensywnie odżywia skórę.

DermAbsolu krem na dzień sprawia, że skóra odzyskuje gęstość i sprężystość. Objętość skóry twarzy zostaje przywrócona. Dzięki innowacyjnemu słoiczkowi airless produkt jest doskonale chroniony przed powietrzem. Skóra jest wygładzona, promienna i pełna witalności. Krem ​​na dzień jest dostosowany do każdego rodzaju skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej.

Sposób użycia: stosować rano, na całą twarz, szyję i dekolt.

 

DERMABSOLU
PRZYWRACAJĄCY GĘSTOŚĆ SKÓRY KREM KOLORYZUJĄCY SPF30

POJEMNOŚĆ: 40 ML
CENA REKOMENDOWANA: 107 PLN

Skóra, która wygląda zdrowiej i jest pełna młodzieńczego blasku! Dermabsolu krem koloryzujący SPF 30 błyskawicznie wygładza, ujednolica koloryt skóry i chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni UV dzięki zawartości filtra SPF30. Wszystko dzięki unikalnej kombinacji środków przeciwstarzeniowych:

Polifenole z wanilii: booster kwasu hialuronowego, przywracają skórze jędrność i gęstość.

SytenolTM*: restrukturyzuje i wzmacnia komórki, pomaga w utrzymaniu objętości skóry twarzy.
Glikolol: podstawowy prekursor lipidów skóry, intensywnie odżywia skórę.

Kolorowe pigmenty: natychmiastowo ujednolicają kolory skóry.

Cera odzyskuje swój młodzieńczy blask, a równocześnie jest chroniona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, dzięki współczynnikowi ochrony przeciwsłonecznej 30.

Krem jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry, nawet najbardziej wrażliwej.

 

DERMABSOLU
KREM NA NOC PRZYWRACAJĄCY KOMFORT SKÓRY

POJEMNOŚĆ: 40 ML
CENA REKOMENDOWANA: 107 PLN

DermAbsolu zapewnia też nocne odżywienie i wsparcie procesów regeneracyjnych skóry twarzy. Bogata pielęgnacja o konsystencji balsamu i subtelnym zapachu regeneruje i intensywnie odżywia skórę w trakcie nocnego wypoczynku, dzięki składnikom aktywnym:

Polifenole z wanilii: booster kwasu hialuronowego, przywracają skórze jędrność i gęstość.

SytenolTM*: restrukturyzuje i wzmacnia komórki, pomaga w utrzymaniu objętości skóry twarzy.

Glikolol: podstawowy prekursor lipidów skóry, intensywnie odżywia skórę.

Rano, po przebudzeniu skóra jest świeża, wypoczęta, zregenerowana i intensywnie odżywiona. Dzień po dniu odzyskuje promienny blask i życiową energię.

Sposób użycia: wieczorem nałożyć całą twarz, szyję i dekolt.

*TM Sytheon w USA

Zobacz także