Home Pielęgnacja Antybakteryjne żele do rąk – dlaczego są takie skuteczne

Antybakteryjne żele do rąk – dlaczego są takie skuteczne

by trendy

Dbaj o higieniczną czystość dłoni. Zawsze miej przy sobie żel antybakteryjny. Kupując produkt pamiętaj o czytaniu etykiety. Czym się kierować przy zakupie, co powinien zawierać taki żel i jak go stosować?

Mycie rąk, to jedna z podstawowych czynności, które sprzyjają ochronie przed przedostaniem się do organizmu niebezpiecznych drobnoustrojów, w tym koronawirusa. W domu myj dłonie często i dokładnie mydłem. Gdy musisz wyjść na dwór, koniecznie zabierz ze sobą żel antybakteryjny. To bardzo ważne! Pamiętaj, każdy kontakt z innymi osobami czy przedmiotami w miejscach publicznych może skutkować zarażeniem!

 

Żel antybakteryjny – preparat pierwszej potrzeby

Obecnie stosowanie żelu antybakteryjnego to podstawa codziennej higieny oraz ważny element pomagający zredukować ilość drobnoustrojów zasiedlających powierzchnię skóry.

Preparaty na bazie alkoholu etylowego skutecznie redukują większość bakterii oraz wirusów, dlatego mogą być stosowane jako środki do dezynfekcji. Staje się to bardzo ważne zwłaszcza obecnie, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Koronawirus SARS-CoV-2 znajduje się w grupie wirusów lipofilnych, oznacza to, że jest podatny na działanie substancji rozpuszczających lipidy, np. alkoholu.

 

Zanim kupisz żel

Kupując żel antybakteryjny koniecznie zwróć uwagę na jego przeznaczenie i skład. Po pierwsze sprawdź, czy w jego składzie alkohol jest podany na pierwszym miejscu. To bardzo ważne! Od tego zależy czy produkt spełnia swoje zadanie. Produkt musi zawierać alkohol o stężeniu min. 60%. Nie może ono jednak być też zbyt wysokie (powyżej 80%), gdyż wtedy żel będzie bardzo wysuszał skórę, doprowadzając do jej podrażnienia.

Wygodnym rozwiązaniem jest opakowanie z pompką – ułatwia higieniczną aplikację, natomiast przyjemny zapach i właściwości pielęgnacyjne sprawiają, że aplikacja nie jest przykrym obowiązkiem.

 

Sposób stosowania żelu

Żel to produkt wysoce skondensowany i o intensywnym działaniu, dlatego wystarczy niewielka ilość, aby skutecznie odkazić dłonie. Wystarczy większa kropla, a w przypadku opakowania z pompką – jedna doza. Produkt rozprowadzamy równomiernie i dokładnie na dłoniach, aby żel dotarł w każdy zakamarek naskórka.

Żel antybakteryjny, który nawilża dłonie

Z myślą o dużym zapotrzebowaniu w dobie pandemii koronawirusa na takie preparaty, Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK przygotowało skuteczny w walce z drobnoustrojami, a jednocześnie delikatny dla skóry Nawilżający żel do rąk antybakteryjny z pantenolem i alantoiną. Preparat ten łączy w sobie dwie funkcje: nadaje czystość dłoniom i dezynfekuje je, a jednocześnie dba o jej nawilżenie i nie podrażnia jej. Dzięki wyjątkowo lekkiej konsystencji, dobrze się rozprowadza nawet w trudno dostępnych miejscach między palcami. Pozostawia uczucie świeżości i komfortu bez efektu „klejenia się” rąk. Ma bardzo przyjemny, subtelny zapach.

Zawiera alkohol etylowy oraz pantenol, który wykazuje działanie kojące i wpływa regenerująco na podrażnioną skórę. Alantoina z kolei posiada właściwości nawilżające i łagodzące.

Przeznaczony jest do wielokrotnego stosowania w ciągu dnia zwłaszcza, gdy mydło i woda nie są dostępne.

Żel dostępny jest już w poręcznym opakowaniu 50 ml z pompką. Nie zajmuje więc zbyt wiele miejsca w torebce lub kieszeni, dzięki czemu możemy mieć go zawsze przy sobie. Wkrótce dostępne będą również rodzinne opakowania (także z pompką) Nawilżającego żelu antybakteryjnego z pantenolem i alantoiną o pojemności 380 ml. oraz Pielęgnacyjny żel antybakteryjny róża / peonia w dwóch pojemnościach: 50 ml i 380 ml.

cena 13,99 zł/50 ml.  65,49 zł/380 ml

Zobacz także