Home Pielęgnacja Czarny tulipan – poznaj jego super moce w linii Uzdrovisco

Czarny tulipan – poznaj jego super moce w linii Uzdrovisco

by trendy

Tulipany zachwycają wiosną. Nie tylko swoją wyjątkową urodą, ale też tym co skrywają w sobie Nietuzinkowa, czarna odmiana tego kwiatu jest symbolem absolutnego piękna, tajemniczości i dostojeństwa, a ekstrakt z czarnego tulipana to niezwykle silnie działający składnik kosmetyczny. Zawiera wysoki poziom specyficznych flawonoidów, w tym antocyjanów o silnych własnościach pielęgnacyjnych.

Czym są antocyjany?

To całkiem naturalne substancje opracowane przez Matkę Naturę! Nazwa pochodzi od połączenia greckich słów: anthos – kwiat i kyanos – niebieski. Antocyjany to barwniki naturalnie występujące w roślinach, mające niebagatelny, korzystny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Antocyjany znajdują się przede wszystkim w ciemnych owocach i płatkach kwiatów.

Antocyjany tak ważne dla piękna skóry

Antocyjany mają silne właściwości antyoksydacyjne i łagodzące. Maseczki, kremy, kremy pod oczy z antocyjanami koją zaczerwienienia i podrażnienia skóry, zmniejszają widoczność pajączków, cieni i przebarwień, działają łagodząco, rozjaśniają, nawilżają i przede wszystkim odmładzają.

W kosmetyce antocyjany najbardziej cenione są za silne działanie antyoksydacyjne – silniejsze niż witamina E, witamina C i β-karotenu – dzięki czemu aktywują wiele enzymów i receptorów, indukują sygnały i odpowiedzi komórkowe. Działają  przeciwstarzeniowo oraz uszczelniają naczynia krwionośne. Bywają używane również w kosmetykach chroniących przed promieniowaniem UV, aby niwelować szkodliwy wpływ wolnych rodników. Wielu badaczy mówi o ich działaniu przeciwzapalnym.

Te wszystkie właściwości sprawiają, że z powodzeniem posłużą w pielęgnacji cery zmęczonej, wrażliwej, a także skłonnej do wszelkich alergii i podrażnień.

Ekstrakt z czarnego tulipana to turbo odmładzanie!

Naukowcy są zgodni, że antocyjany w połączeniu z innymi polifenolami pobudzają skórę do produkcji kolagenu i osłabiają działanie wolnych rodników. Dzięki temu mogą idealnie wygładzać zmarszczki. Ekstrakt z płatków czarnego tulipana robi furorę w nowoczesnych kosmetykach pielęgnacyjnych.  Otrzymywany jest z najsłynniejszej odmiany czarnego tulipana zwanej Queen of the night – królowa nocy, wyhodowanej dopiero w połowie XX wieku. W dni pochmurne, płatki tulipana są czarne, ale w słoneczne przybierają ciemnofioletowe zabarwienie. W polskich drogeriach można znaleźć linię Czarny tulipan marki Uzdrovisco z ekstraktem z jego niepowtarzalnych kwiatów, który działa globalnie odmładzająco!


Linia kosmetyków Czarny Tulipan Uzdrovisco
zawiera szczególny ekstrakt z czarnego tulipana, standaryzowany na dwa wyjątkowe flawonoidy: astragalinę i populninę. Redukuje stres oksydacyjny (nawet o 70%), odbudowuje ceramidy w naskórku, poprawia nawilżenie, przywraca naskórkowi własności ochronne, stymuluje i odnawia struktury skórne oraz zwiększa produkcję kwasu hialuronowego, aby skutecznie wpływać na redukcję zmarszczek. Efekt? Odmłodzona, jędrniejsza i wygładzona skóra.

Zalety ekstraktu z Czarnego Tulipana w linii Uzdrovisco:

  • Zmniejsza stres oksydacyjny nawet o 70%. To bardzo cenne, szczególnie teraz, kiedy cera narażona jest na wzmożone zanieczyszczenia środowiska i smog.
  • Wzmacnia skórę na kilku poziomach – począwszy od warstwy rogowej, przez naskórek, aż do skóry właściwej.
  • Regeneruje i wzmacnia barierę naskórkową (stymuluje produkcję ceramidów, poprawia nawilżenie naskórkowe i pH).
  • Zmniejsza przepuszczalność bariery naskórkowej nawet o 50%!
  • Wpływa na zwiększenie syntezy trzech kluczowych białek dla prawidłowego funkcjonowania skóry właściwej, odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry (elastyny, fibyliny i wimentyny). Tym samy wpływa na zagęszczenie struktur skórnych.
  • Poprawia sieć hialuronową w skórze, dbając o odpowiedni poziom nawilżenia i przeciwdziała suchości.

Polki pokochały pierwsze kremy z czarnym Tulipanem Uzdrovisco tak bardzo, że marka zdecydowała się na rozszerzenie linii o kolejne kosmetyki uzupełniające pielęgnację.

 

Ekstrakt z czarnego tulipana to niezwykle silnie działający składnik odmładzający wygląd skóry, a badania potwierdzają jego skuteczne działanie.

W skład linii kosmetyków naturalnych z ekstraktem z czarnego tulipana Uzdrovisco wchodzą:

  • Poranny i wieczorny krem przeciwzmarszczkowy z czarnym tulipanem
  • Roślinnie aktywne serum przeciw zmarszczkom – czarny tulipan
  • Całodniowy krem na piękne spojrzenie z czarnym tulipanem krem na dzień i na noc
  • Roślinna maska redukująca zmarszczki z czarnym tulipanem

Oczywiście warunek skuteczności jest jeden – musi zostać zastosowany w odpowiednim stężeniu. Dlatego w każdym produkcie z serii Czarny tulipan znajduje się jego maksymalna zalecana doza. Taka, która sprawia, że można ze spokojem serca powiedzieć: „To naprawdę działa.” Takie podejście, sprawia, że kosmetyk naturalny może nosić miano fitoceutyku, aby kompleksowo poprawić stan i wygląd skóry. Zamknięte w ekologicznych, szklanych słoiczkach i butelkach zachwycają szybkim wchłanianiem, przyjemnością użycia i zapachem.

Produkty dostępne w drogeriach Super-pharm, Natura, Hebe, Kontigo i na www.uzdrovisco.com

Zobacz także