Home Paznokcie Czy zmywacze mogą być bezpieczne dla paznokci?

Czy zmywacze mogą być bezpieczne dla paznokci?

by trendy

Klasyczny stonowany francuski manicure, a może szalone eksperymenty z kolorami? Ten sam odcień przez wiele dni, a może codziennie inny look? Bez względu na rodzaj stylizacji, dobrej jakości lakier musi mieć partnera w postaci bezpiecznego zmywacza. A taki powinien nie tylko skutecznie usuwać z paznokci pozostałości nałożonego na nie preparatu, ale także dbać o wzmocnienie płytek i okalających je skórek. I takie są zmywacze marki Coloris – bezzapachowy oraz absolutny HIT – aceton roślinny!

Do niedawna słysząc wyrażenie zmywacz do paznokci, myśli wielu automatycznie koncentrowały się wokół przezroczystego płynu o drażniącym, nieprzyjemnym zapachu. Na szczęścia te czasy są już za nami i teraz zmywacz może przyjmować różne formy, a wielu producentów wzbogaca go o składniki, które nie tylko nie podrażniają płytki paznokcia, ale także ją pielęgnują. To bardzo ważne, ponieważ chociaż zmywacz z jednej strony szybko i skutecznie pozbywa się lakieru, to niestety nawet przez te krótkie chwile, gdy ma kontakt  z płytką paznokcia, ma na nią negatywny wpływ. Ponadto stosowany regularnie może także podrażniać skórki przy paznokciach. Dlatego by usuwanie lakieru nie było nieprzyjemnym obowiązkiem, a korzystnym dla kondycji paznokci i skórek zabiegiem pielęgnacyjnym, marka Coloris stawia na dwa wyjątkowe produkty – zmywacz bezzapachowy i zmywacz roślinny.

Botanical Bio Aceton

To absolutny HIT – organiczna, a co za tym idzie zdrowsza, alternatywa dla acetonu petrochemicznego! Ten innowacyjny kosmetyk produkowany jest z poszanowaniem środowiska i bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego. Zmywacz Botanical Bio Aceton to zmywacz do paznokci pochodzenia roślinnego, którego bazą jest aceton uzyskiwany z fermentacji cukrów roślinnych pochodzących z kukurydzy w obecności bakterii ze szczepów Clostridium. Proces ten opisano po raz pierwszy ponad 100 lat temu, niestety z czasem został wyparty przez przemysł chemiczny. Warto jednak do niego wrócić, gdyż w trakcie produkcji acetonu organicznego nie powstają żadne niebezpieczne produkty uboczne. Ponadto ten rodzaj acetonu jest bardziej delikatny i mniej drażniący dla płytki paznokciowej. Formuła Botanical Bio Aceton została wzbogacona olejem arganowym oraz olejem lanolinowym. Dzięki temu zmywacz efektywnie zmywa lakier klasyczny, ale również pozwala na zregenerowanie suchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci oraz nawilża skórki, które stają się miękkie i nie pękają. Jego niewątpliwą zaletą jest także brak drażniącego zapachu oraz wygodne opakowanie, pozwalające zmyć lakier z jednego paznokcia bez uszkadzania pozostałych.

Bezzapachowy zmywacz do paznokci

Ten hipoalergiczny zmywacz jest w 100% bezzapachowy, bardzo wydajny i nie wysusza ani nie uszkadza płytki paznokciowej. Buteleczka z gąbką umożliwia szybkie usunięcie i dokładne oczyszczenie wybranych paznokci z lakieru. Dodatek ekstraktu ze skrzypu polnego dostarcza mikroelementów, a pantenol i rumianek dbają o prawidłowy stan paznokci. Dzięki takiej formule produkt zapobiega łamliwości paznokci, ma działanie wzmacniające i nabłyszczające, a także regeneruje suche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie, nawilża i zmiękcza skórki oraz wspiera warstwę lipidową skóry. Polecany jest do naturalnych, cienkich paznokci i do klasycznych lakierów.

 

LAURA CONTI Botanical Bio Aceton, cena 12,99 zł/ 50 ml
LAURA CONTI Bezzapachowy zmywacz do paznokci, cena 9,99 zł/ 50 ml

 

 

Więcej informacji na https://lauraconti.pl/

Zobacz także