Home Pielęgnacja Dbaj o odpowiednie nawilżenie skóry jesienią

Dbaj o odpowiednie nawilżenie skóry jesienią

by trendy

Skuteczne nawilżenie skóry jest kluczem do młodości i najważniejszym trendem w makijażu, nie tylko w sezonie 2019/2020. Kwas hialuronowy to jeden ze składników aktywnych występujących naturalnie w naszej skórze, którego ubytek wraz z upływającym czasem, ma bezpośredni wpływ na kondycję naszej skóry: spadek nawilżenia, sprężystość. Najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry jest dodatkowa porcja tego składnika, który gwarantuje dogłębne nawilżenie skóry i jej kompleksowe odżywienie.

Co stosować?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu, który wiążąc cząsteczki wody, gwarantuje nawilżenie naszej skóry, stawów oraz tkanki łącznej. Proces polegający na powolnej utracie tego składnika rozpoczyna się zaraz po 25 roku życia, co wpływa negatywnie na nasze tkanki, w tym właśnie na skórę. Poziom kwasu hialuronowego można jednak uzupełniać w prosty sposób, dzięki odpowiednio dobranym produktom i zabiegom. Chcąc zadbać o skuteczne uzupełnienie niedoborów tego składnika, sięgamy po różnego rodzaju specyfiki i kosmetyki, często nie zastanawiając się nad ich dokładnym działaniem. Najlepiej dopasować do siebie krem nawilżający, który zawiera kwas hialuronowy o wysokim stężeniu, aby nawilżyć, odżywić, przywrócić sprężystość i długotrwałe nawilżenie. Dodatkowym benefitem kremu nawilżającego wzbogaconego kwasem hialuronowym jest to, że on jest idealną bazą pod podkład dla cery każdego typu. Takie połączenie utrwala makijaż na dłużej, nie obciążając skóry.

 

Jak stosować?

Aby nawilżyć i odżywić skórę, należy aplikować krem zarówno na dzień, jak i na noc codziennie. Najlepiej nakładać go w niewielkiej ilości, omijając partie wokół oczu, do których przeznaczone są kosmetyki pod oczy. Warto podkreślić, że krem należy aplikować na twarz cienką warstwą dlatego, że skóra ma zdolność wchłaniania substancji odżywczych przez ok. 20-30 minut od momentu nałożenia kosmetyku. Aplikować krem najlepiej głaszczącymi, delikatnymi ruchami (od środka na boki oraz od dołu twarzy ku górze) na koniec można delikatnie wklepać.  Codzienne stosowanie tych prostych zasad zadba o to, aby skóra stała się piękna, zdrowa oraz naturalnie błyszcząca.

SPRAWDŹ: 1. L’ORÉAL PARIS – HYALURON SPECIALIST KREM NA DZIEŃ 29,99 ZŁ/ 50 ML; 2.  L’ORÉAL PARIS – HYALURON SPECIALIST KREM POD OCZY 29,99 ZŁ/ 15 ML; 3. GARNIER – HYALURONIC ALOE JELLY – 19,99 ZŁ; 4. GARNIER BIO – ODŻYWCZY KREM NAWILŻAJĄCY – 24,99 ZŁ/ 50 ML.

Zobacz także