Home Inne trendyZdrowie Przygotuj się na zimę

Przygotuj się na zimę

by trendy

Zima zbliża się wielkimi krokami, w szczególności ta kalendarzowa, bo jak dotychczas grudzień rozpieszcza nas dodatnimi temperaturami. Pogoda sprzyja spacerom zwłaszcza, gdy dookoła jest kolorowo i świątecznie. Jeśli jednak spędzimy na świeżym powietrzu dłuższy czas, nasz organizm również może się wychłodzić.

Kiedy temperatura ciała spada poniżej 28˚C nie tylko zdrowie jest zagrożone, ale przede wszystkim życie człowieka. Do takich sytuacji dochodzi w skrajnych przypadkach. Jednak nawet gdy na termometrze widać kilka kresek powyżej zera, należy odpowiednio zadbać o ochronę swojego organizmu. Co powinniśmy zrobić, aby uniknąć przeziębienia?

Ogrzewanie od zewnątrz ….

Przede wszystkim zadbać o odpowiednio ciepłe ubranie, kurtka, rękawiczki i czapka sprawdzą się zawsze przy niskich temperaturach, zwłaszcza, gdy przebywamy na zewnątrz spacerując kilka godzin. Zimą najlepiej ubierać się na tzw. cebulkę – tak, aby każda warstwa chroniła nas osobno. Nie zapomnijmy, aby dopasować grubość okrycia wierzchniego do panujących na zewnątrz warunków, nie może być ani za ciepłe, ani zbyt cienkie.

….i od wewnątrz

Aby nasz organizm czuł się bezpieczny musi być zdrowy, dlatego należy o niego dbać przez cały rok. Odżywiać się regularnie, a także pić odpowiednią ilość płynów.  Nie możemy dopuścić do odwodnienia, które powoduje, że jeszcze bardziej jesteśmy narażeni na zimno. Idealnie na zimę sprawdzą się termosy i butelki termiczne,które pomogą dodatkowo ogrzać organizm. Pamiętajmy jednak, aby ciepłe napoje pić regularnie, a nie dopiero wtedy, kiedy będziemy odczuwać już skutki ochłodzenia organizmu.

Zobacz także