Home Makijaż Jak dobrać tusz do rzęs w zależności od rodzaju rzęs

Jak dobrać tusz do rzęs w zależności od rodzaju rzęs

by trendy

Mówią, że oczy są zwierciadłem duszy. Patrzenie w oczy budzi emocje i rozpala uczucia, a oczy okolone długimi rzęsami są od wieków uważane za wzór piękna. Rzęsy są twoją tajną bronią. I tusz do rzęs, twój najlepszy sprzymierzeniec.

Zacznijmy od statystyk: na górnej powiece znajduje się średnio około 120 rzęs ułożonych zgrabnie w pięciu lub sześciu rzędach. Dolna powieka to około 80 rzęs. Co ciekawe, są tak ułożone, że  sprytnie na siebie nachodzą…żeby nie zaplątały się, kiedy mrugamy! Jeszcze jeden fakt dotyczący rzęs? Twoje rzęsy to najciemniejsze włoski na ciele i ostatnie, które stają się białe z wiekiem!

Tusz – najlepszy przyjaciel Twoich rzęs. Od czasu jego powstania ponad sto lat temu, tusz do rzęs przeszedł długą drogę. Wodoodporny, wydłużający, zwiększający objętość, podkręcający, podkreślający rzęsy… różnorodność dostępnych tuszów do rzęs jest teraz prawie nieograniczona. Do tego stopnia, że ​​znalezienie właściwego może wydawać się niemożliwym zadaniem… przypomina zadanie z geometrii z tymi wszystkimi krzywymi i kątami.

Jak więc można znaleźć idealny tusz do rzęs, taki, który zapewni idealny efekt sarnich oczu? Wyjaśnijmy kilka rzeczy:

Nie, nie chodzi tylko o uchwyt i kształt. Nie chodzi też tylko o formułę. Albo nawet o szczoteczkę.

Jasne, te elementy odgrywają ważną rolę. Ale punktem wyjścia nie jest sam tusz do rzęs – wszystko zależy od Ciebie. A dokładniej od cech charakterystycznych Twoich rzęs.

Rodzajów rzęs jest tyle, ile ludzi. Każdy człowiek ma inne stopy, dlatego nie wystarcza jeden rozmiar i typ butów,  a dokładnie tak samo jest z tuszami do rzęs. NOTE Cosmétique oferuje maskary dla każdego rodzaju rzęs.

Twoje rzęsy… Średniej długości czy długie, ale cienkie i proste? Tusz Sculpt Master NOTE

W tym przypadku będziesz dążyć do zwiększenia objętości i możesz liczyć na nasz tusz do rzęs Sculpt Master, ulubiony kosmetyk fanek marki NOTE o krótkich i cienkich oraz rzadkich rzęs. Silikonowa, skośna szczoteczka działa jak mały grzebień, który delikatnie chwyta cienkie rzęsy i pokrywa je optymalną warstwą fluidu, zapewniając natychmiastową długość i objętość. Zawiera mieszankę witaminy E i pantenolu, która zapewnia głębokie odżywienie mieszków włosowych, stymuluje procesy regeneracji, nabłyszcza i nawilża rzęsy.

Kolejny sprzymierzeniec w walce z prostymi rzęsami: tusz do rzęs Sculpt Master. Idealna broń, jeśli szukasz zwielokrotnionych, pełniejszych i szerszych rzęs.

Dobrze wiedzieć: dwustronna silikonowa szczotka, której jedna strona nadaje teksturę, a druga rozczesuje, wygina i unosi.

Twoje rzęsy są… długie, ale cienkie i rzadkie? Tusz Real Look NOTE

Jeśli długość nie jest Twoim głównym celem, tusz do rzęs Real Look będzie pasował. Dzięki intensywnemu czarnemu odcieniu ten tusz do rzęs pomoże Ci uzyskać większe i odważniejsze rzęsy, jednocześnie nadając im odpowiednią objętość.

Co sprawia, że ​​jest tak wyjątkowy? Szczoteczka z włókna i kremowa konsystencja zapewniają piękne rzęsy bez grudek i osypywania. Duża szczotka z włókna i gładka formuła działają razem, aby wzmocnić, i zagęścić rzęsy.

Czy Twoje rzęsy są… proste? Lash Master

Marzysz o luksusowo podkręconych rzęsach? Wypróbuj tusz do rzęs Lash Master i bądź gotowa, aby odsłonić rzęsy, o jakie się nie podejrzewałaś, że masz.Co sprawia, że ​​jest tak wyjątkowy? Zakrzywiona różdżka i spiralna szczoteczka z włókna do podkręcania i podnoszenia rzęs podczas aplikacji.

Twoje rzęsy… Średniej i średniej grubości?  Bezpieczny wybór –  tusz Volume One Touch NOTE

Nie jesteś pewna swojego typu rzęs? Szukasz po prostu świetnego tuszu do rzęs? Nie ma problemu. Mamy właśnie to: tusz do rzęs Volume One Touch NOTE. Jego kremowa konsystencja i szczoteczka w kształcie klepsydry zapewniają powiększone i zwielokrotnione rzęsy już po jednej warstwie… na każdym rodzaju rzęs. Magia? Pozwolimy Ci zdecydować…

Dobrze wiedzieć: Formuła działa jak odżywka do rzęs, pomaga budować i wzmacniać rzęsy, jednocześnie nawilżając i chroniąc je przed łamaniem.

Zobacz także