Home Pielęgnacja 5 korzyści z 1 peelingu!

5 korzyści z 1 peelingu!

by trendy

Oczyszczenie, złuszczenie, pobudzenie, ujednolicenie i nawilżenie – czy pięć tak istotnych dla skóry efektów można uzyskać stosując zaledwie jeden kosmetyk? Rewitalizujący peeling do twarzy AMVI Cosmetics tak właśnie działa! Ten wielozadaniowy produkt nie tylko skutecznie uwalnia skórę od zanieczyszczeń, ale także przygotowuje ją do kolejnych etapów pielęgnacji.

Choć nie powinien być wykonywany codziennie, peeling jest jednym z kluczowych elementów pielęgnacji. Oddziałuje na warstwę rogową naskórka usuwając jego martwe komórki, dzięki czemu nie tylko staje się ona odczuwalnie gładsza i wygląda zdrowiej, ale lepiej oddycha i zwiększają się jej możliwości regeneracyjne.

 

Drobinki o wielkiej mocy

Peeling twarzy, jak każdy zabieg pielęgnacyjny, powinien być wykonywany z odpowiednią częstotliwością, ponieważ za rzadkie złuszczanie może doprowadzić do zatkania porów i rozwoju niedoskonałości, a zbyt częste osłabia barierę ochronną skóry, przez co ta staje się sucha i ściągnięta. Równie ważne jest dobranie rodzaju peelingu, aby sam w sobie nie doprowadził do podrażnienia. Dlatego w przypadku peelingu mechanicznego tak istotny jest dobór przez producenta peelingujących drobinek. Mogą to być pestki moreli, sól morska czy cukier lub – jak w przypadku Rewitalizującego peelingu do twarzy AMVI Cosmetics – łupiny z orzecha włoskiego.

Wybór padł właśnie na nie, ponieważ skutecznie złuszczają one martwe komórki naskórka nie wywołując podrażnień. Odblokowane i oczyszczone pory umożliwiają zaś lepsze wchłanianie kosmetyków, czyniąc z peelingu idealny zabieg przygotowujący do następnych etapów pielęgnacji.

 

Skuteczność płynie z natury

Doskonale wie o tym marka AMVI Cosmetics i dlatego formuły swoich produktów opiera na składnikach pochodzenia naturalnego. W Rewitalizującym peelingu do twarzy te kryteria spełnia aż 95% składników! Znajdziemy w nim między innymi czerwoną algę koralową, która wspiera równowagę lipidową skóry, pozytywnie wpływa na jej elastyczność i pobudza naskórek do odbudowy. Zielona glinka działa zaś odkażająco, ściągająco oraz zmniejsza widoczność porów. Rolą aktywnego węgla jest usunięcie zanieczyszczeń i szkodliwych dla skóry substancji, a aloes odpowiada za nawilżenie i regenerację, a także koi oraz łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Regularne stosowanie peelingu 2-3 razy w tygodniu zwiększa wchłanianie substancji aktywnych, a także pobudza mikrokrążenie stymulując naskórek do odbudowy.

 

Piękno ma wiele odsłon…

… i dlatego marka AMVI Cosmetics chce towarzyszyć kobietom nie tylko w pielęgnacji skóry. Wie, że kluczem jest podejście holistyczne, stąd zdecydowała się na podjęcie działań na rzecz zdrowia kobiet. W efekcie narodziła się współpraca z Fundacją Rak’n’Roll a AMVI Cosmetics stało się jedyną polską marką kosmetyczną, która przeznacza 1% z przychodu z każdego sprzedanego kosmetyku na wsparcie chorych na raka piersi. Pielęgnujesz – Pomagasz. Po prostu!

Rewitalizujący peeling do twarzy, sugerowana cena 37,99 zł/50 ml

Produkty AMVI Cosmetics dostępne są w wybranych sklepach i drogeriach internetowych.

 

Instagram: https://www.instagram.com/amvicosmetics/ 
Facebook: https://www.facebook.com/amvicosmetics

Zobacz także