Home Pielęgnacja Jak walczyć z problemami skóry? Trend na piękną i zdrową skórę

Jak walczyć z problemami skóry? Trend na piękną i zdrową skórę

by trendy

Zdrowa, piękna, nawilżona skóra jest nowym trendem w makijażu 2020. Dlatego codzienna pielęgnacja (oczyszczanie, nawilżenie, peeling, czy też masaż) to bardzo ważny element codzienności każdej kobiety. Mamy dla Ciebie kilka prostych porad dotyczących walki z problemami skóry, które pomogą zachować jej zdrowie oraz naturalny blask.

Jednym z najważniejszych elementów dbania o siebie, jest codzienne oczyszczanie skóry oraz dokładne usuwanie makijażu, zarówno rano, jak i wieczorem. W ciągu całego dnia kurz, zanieczyszczenia oraz sebum gromadzą się na Twojej skórze i przeszkadzają procesowi jej regeneracji. Najlepiej zacząć zabieg demakijażu od ust. Zwilż bawełniany wacik płynem micelarnym lub mleczkiem i usuń szminkę, przesuwając wacik od kącików warg do środka. Następnie przejdź do oczu. Przyciśnij nawilżony wacik do oczu przez co najmniej 30 sekund, a następnie delikatnym ruchem przesuń go do dołu. Następnie rozprowadź dopasowany do typu Twojej skóry żel do mycia twarzy, aż powstanie delikatna piana i spłucz. Po dokładnym oczyszczeniu skóry, najlepiej nałożyć na twarz maseczkę (co najmniej dwa – trzy razy w tygodniu).

Ważnym momentem w codziennej rutynie pielęgnacyjnej jest też peeling. Jednak należy zwrócić uwagę, że złuszczanie skóry musi być zarazem skuteczne, jaki bezpieczne – nie może jej uszkodzić. Z tego powodu najlepiej do peelingu wybrać produkty kosmetyczne, które oczyszczają i zmiękczają skórę, zachowując jej naturalną równowagę. Po dokładnym oczyszczeniu skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia. Aby nawilżyć i odżywić skórę, należy codziennie aplikować krem zarówno dzienny, jak i nocny w niewielkiej ilości, masując twarz delikatnymi ruchami, tak aby skóry niepotrzebnie nie naciągać.

Kolejnym krokiem w walce z problemami skóry jest regularne szczotkowanie ciała na sucho. Ten zabieg pomoże zachować skórze naturalną równowagę. Dodatkowo szczotkowanie usuwa martwe komórki skóry, rewitalizuje krążenie krwi, przyspiesza metabolizm w skórze, nadaje jej miękkości oraz  wzmacnia mechanizmy ochronne. Szczotkowanie ciała zaleca się wykonywać codziennie przez 5 – 10 min. Do masażu stosuje się specjalne miękkie szczoteczki, które nie będą uszkadzać skóry. Obszary powstawania cellulitu należy masować szczególnie intensywnie, natomiast wrażliwe miejsca najlepiej całkowicie omijać. Lekki prysznic po masażu pomoże usunąć martwe komórki skóry, a krem nawilżający przywróci równowagę.

SPRAWDŹ: 1. GARNIER – HYALURONIC ALOE JELLY – 19,99 ZŁ; 2. GARNIER – FRESH-MIX TISSUE MASK – 12,99 ZŁ; 3. GARNIER – PŁYN MICELARNY 3 W 1-18,99 ZŁ/ 400 ML; 4. GARNIER – CZYSTA SKÓRA INTENSIVE 3 W 1 – 19,99 ZŁ/ 150 ML; 5. GARNIER– PURE ACTIVE ROLL-ON DLA MĘŻCZYZN – 13,29 ZŁ/ 50 ML; 6. GARNIER – PURE ACTIVE ROLL-ON DLA KOBIET – 7,39 ZŁ/ 50 ML; 7. GARNIER – SKIN NATURALS CHUSTECZKI MICELARNE DO DEMAKIJAŻU – 14,99 ZŁ/ 25 SZTUK.

Zobacz także