Home Pielęgnacja NOWOŚĆ – linia A-OXitive

NOWOŚĆ – linia A-OXitive

by trendy

Piękno i zdrowie skóry są wyraźnie „zagrożone” przez środowisko: zmęczenie, stres, zanieczyszczenie. Te czynniki osłabiają ochronną warstwę hydrolipidową skóry i wytwarzają wolne rodniki o wyjątkowej sile utleniającej, co prowadzi do stresu oksydacyjnego i przyspieszenia starzenia się skóry, która absorbuje tyle samo zanieczyszczeń co płuca. Eau Thermale Avène wprowadza nową linię A-Oxitive z kompleksami tarczy antyoksydacyjnej i regeneracyjnym, która przeciwdziała pierwszym oznakom starzenia się i utracie blasku…

…aby chronić i przywrócić blask twojej skóry, dzień po dniu

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) zapewniają wysoką ochronę przed stresem oksydacyjnym, na który wpływa wiele czynników, np.:
• Zanieczyszczenie środowiska
• Alkohol
• Zła dieta
• Światło niebieskie (urządzeń elektronicznych)
• Promieniowanie UV
• Geny

Kluczowym punktem nowej linii A-OXitive od Eau Thermale Avène jest skrupulatny wybór antyoksydantów. Występują one w postaci prowitamin (prekursory, które uwalniają czyste witaminy na żądanie) w celu zapewnienia ochrony antyoksydacyjnej przez cały czas.

Dlaczego prowitaminy a nie czyste witaminy?
Prowitaminy oferują wszystkie zalety czystych witamin, są tak samo skuteczne, ale zapewniają wyższą stabilność i optymalną tolerancję skórną tzn.:
• Brak ryzyka oksydacji: umożliwiają stopniowe uwalnianie witamin, co sprawia, że nie są pro-utleniaczami, ponieważ dawki uwalniane w sposób ciągły są niskie i zgodne z fizjologicznymi. Nadmierne stężenie czystych witamin niesie ryzyko działania prooksydacyjnego i to może powodować ich toksyczność.
• Efektywność: zapewniają lepszą wydajność niż czyste witaminy, ponieważ gwarantująą lepszą penetrację w głąb skóry.
• Stabilność: czyste witaminy nie są bardzo stabilne, ponieważ są wrażliwe na środowisko (tlen, światło, ciepło, UV). Pro-witaminy zapewniają wyższą stabilność formuł i produktów.

CHRONO-AKTYWNY RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY

Gama A-Oxitive to prowitaminowa pielęgnacja, która chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i niweluje pierwsze oznaki starzenia się skóry takie jak: nierówności na skórze, drobne linie i zmarszczki, utrata blasku i elastyczności. To chrono-aktywny rytuał pielęgnacyjny, co oznacza, że dostosowuje się do chronobiologicznych potrzeb skóry, czyli wyznaczanych przez jej rytm wewnętrzny i tych wywołanych czynnikami zewnętrznymi. Rano, kiedy skóra jeszcze „śpi” i jest osłabiona, należy ją otoczyć osłoną chroniącą przed zewnętrznymi czynnikami i zapewniającą głębokie nawodnienie. Wieczorem, po usunięciu makijażu, należy pomóc skórze w detoksykacji i regeneracji: to w nocy następuje maksymalny przepływ krwi przez skórę i to w tym czasie skóra regeneruje się najbardziej.
Produkty A-Oxitive zapewniają odpowiednią dawka aktywnych składników uwalnianych we właściwym czasie, przez cały dzień.

Efekty:
Skóra wygładzona 83 %*
Nierównosci skóry wyrównane 89%*
Cera rozświetlon +61%*

* Procent satysfakcji, stosowanie dwa razy dziennie A-OXitive antyoksydacyjnego Serum ochronnego w połączeniu z A-OXitive wygładzajacym Kremem wodnym i A-OXitive Kremem peelingującym, każdy używany raz dziennie przez 3 miesiące, 30 osób w wieku od 30 do 44 lat.

RANO
OCHRONA – WYGŁADZENIE – NAWILŻENIE

KOMPLEKS TARCZY ANTYOKSYDACYJNEJ

PROWITAMINA C
Glukozyd askorbylu
To stabilna forma witaminy C, składa się z jednej cząsteczki kwasu askorbinowego i jednej cząsteczki glukozy. Pomaga w stopniowym uwalnianiu czystej witaminy C. Jego sposób działania w porównaniu z czystą witaminą C to: optymalna tolerancja, lepsza absorbcja przez skórę, 24H działanie przeciwutleniające.
Bardziej stabilny, nie degraduje się i wzmacnia
działanie przeciwutleniające witaminy E.

Autoregeneracja – Walczy ze szkodliwymi skutkami codziennego stresu wywołanego czynnikami środowiskowym (stres oksydacyjny) i przywraca cerze blask

PROWITAMINA E
Pre-Tokoferyl
Opatentowany przez Pierre Fabre Dermo-Cosmétique składnik aktywny, prekursor witaminy E. Składa się z cząsteczki witaminy E sprzężonej z cząsteczką glukozy. Uwalnia w miarę potrzeb czystą witaminę E poprzez enzymatyczne rozszczepienie. Wykorzystuje ekstremalną siłę przeciwutleniającą witaminy E,
bez żadnych wad. Jego sposób działania w porównaniu z witaminą E: bardziej skuteczny,
fotostabilny, o lepszej penetracji w głąb skóry.

Całość jest wzmocniona Wodą termalną Avène, która przywraca jej kojące, przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia.


ANTYOKSYDACYJNE SERUM OCHRONNE
POJEMNOŚĆ: 30 ML/ REKOMENDOWANA CENA: 110 ZŁ

Antyoksydacyjne serum o lekkiej konsystencji działa jak tarcza ochronna. Pomaga zwalczać szkodliwe skutki stresu oksydacyjnego, dzięki unikalnemu i uzupełniającemu działaniu:
• GP4G: zwiększa energię komórkową, wzmacnia i stymuluje naturalne mechanizmy obronne skóry.
• Prowitaminy C i E (KOMPLEKS TARCZY ANTYOKSYDACYJNEJ): synergistycznie i długotrwale neutralizują wolne rodniki, aby chronić skórę. Odpowiednik 15% czystej witaminy C1.
• Woda termalna Avène (68%): ma działanie zmiękczające, kojące i łagodzące podrażnienia.
• Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej zapewnia do 24h nawilżenia2.

Rezultatem jest wyglądająca świeżo, promienna i pełna energii cera. Pierwsze zmarszczki oraz drobne linie są wyraźnie zmniejszone. Skóra pozostaje ochroniona, nawilżona i gładka.

Sposób użycia:
Nakładać rano i/lub wieczorem przed codzienną pielęgnacją, na całą twarz i dekolt.

1. Test in vitro na zrekonstruowanym ludzkim naskórku, ocena SOD po zastosowaniu Antyoksydacyjnego serum ochronnego
2. Pomiar kinetyki nawilżenia w ciągu 24 godzin, 19 osób, jedna aplikacja.

WYGŁADZAJĄCY KREM WODNY
POJEMNOŚĆ: 30 ML/ REKOMENDOWANA CENA: 106 ZŁ

Wygładzający krem wodny o łagodnej formule zapewnia efekt tarczy antysmogowej, co oznacza, że 69% mniej zanieczyszczeń środowiskowych wnika do skóry1. Pomaga zwalczać szkodliwe skutki codziennego stresu oksydacyjnego wywołanego czynnikami środowiskowymi:
• Prowitaminy C i E (KOMPLEKS TARCZY ANTYOKSYDACYJNEJ): synergistycznie i długotrwale neutralizują wolne rodniki, aby chronić skórę.
• Woda termalna Avène (61%): ma działanie zmiękczające, kojące i łagodzące podrażnienia.
• Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej zapewnia do 24h nawilżenia2.
• Mikroperełki rozświetlające zapewniają efekt glow.

Ten świeży i nawilżający Krem wodny wygładza rysy twarzy. Sprawia, że pierwsze zmarszczki i drobne linie stają się mniej widoczne, a cera jest rozświetlona.
Sposób użycia: Nakładać rano i/lub wieczorem, na całą twarz i dekolt.

1. Test in vitro na zrekonstruowanym naskórku, zastosowanie Wygładzającego kremu wodnego, a następnie pyłków zanieczyszczeń (PM 2,5 i 10).
2. Pomiar kinetyki nawilżenia w ciągu 24 godzin, 19 osób, jedna aplikacja.


WIECZÓR

DETOKSYKACJA – WYGŁADZENIE – REWITALIZACJA

KOMPLEKS REGENERACYJNY
PROWITAMINA E
Pre-Tokoferyl – Spowalnia pierwsze objawy starzenia się skóry i poprawia jej strukturę

PROWITAMINA A
Retinaldehyd
Bezpośredni prekursor kwasu retinowego, naturalnie przyswajalny przez komórki. Jest przekształcany w Witaminę A w zależności od potrzeb skóry, unikając ryzyka przedawkowania.
Witamina A to wzorcowy składnik przeciwstarzeniowy. Reaktywuje metabolizm komórkowy, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, indukuje proliferację i różnicowanie keratynocytów. Wady witaminy A? Jest światłoczuła, z ograniczoną tolerancją skórną. Istnieją dwie alternatywy dla czystej witaminy A:
Retinaldehyd i Retinol.
Retinaldehyd jest lepiej tolerowany i skuteczniejszy niż Retinol, ponieważ jest bezpośrednim prekursorem witaminy A

Całość jest wzmocniona Wodą termalną Avène, która koi, działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia.

KREM PEELINGUJĄCY
POJEMNOŚĆ: 30 ML/ REKOMENDOWANA CENA: 109 ZŁ

Krem na noc z efektem peelingu1 z linii A-Oxitive ma gęstą i aksamitną konsystencję. Pomaga zredukować i zapobiec pierwszym widocznym oznakom starzenia się skóry. Zwalcza również szkodliwe skutki codziennego stresu oksydacyjnego wywołanego czynnikami środowiskowymi dzięki KOMPLEKSOWI REGENERACYJNEMU:
• Prowitamina A (Retinaldehyd): zwiększa aktywność komórkową, poprawia strukturę i wyrównuje koloryt skóry.
• Prowitamina E (Pre-Tokoferyl): pomaga zapewnić skórze długotrwałą ochronę przed wolnymi rodnikami.
• O.G.G. (Oleamid glicyloglicyny): dzięki zdolnościom antyglikacji przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry i stymuluje retinol do wykorzystywania znajdujących się w skórze rezerw witaminy A.
• Woda termalna Avène (68%): ma działanie zmiękczające, kojące i łagodzące podrażnienia.
• Olej z wiesiołka (bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminy): wygładza skórę, spłyca zmarszczki i dba o młody wygląd skóry.

Struktura skóry jest poprawiona i wygładzona, a blask cery zostaje przywrócony. Dzień po dniu zmniejszają się pierwsze zmarszczki i drobne linie, natomiast skóra ma wyrównany koloryt i odzyskuje swój naturalny blask. Skuteczność porównywalna jest do 3 zabiegów peelingu chemicznego2.

Sposób użycia: Stosować na noc: na twarz i dekolt.
W trakcie stosowania należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Jeśli pojawi się uczucie mrowienia, należy wydłużyć czas między kolejnymi aplikacjami. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować przez kobiety w ciąży.

1. powierzchniowy peeling kosmetyczny.
2. Porównawcze badanie kliniczne pod kontrolą dermatologiczną – z udziałem 56 osób – 1 aplikacja Kremu peelingującego A-OXitive co wieczór przez 8 tygodni vs. 3 zabiegi kwasem glikolowym (20% / 50% / 70%).

KREM WYGŁADZAJĄCY KONTUR OCZU
POJEMNOŚĆ: 15 ML/ REKOMENDOWANA CENA: 93 ZŁ

Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa, dlatego należy o nią szczególnie dbać. Krem wygładzający kontur oczu pomaga zredukować i zapobiec pierwszym widocznym oznakom starzenia się skóry oraz zwalczać szkodliwe skutki codziennego stresu oksydacyjnego wywołanego czynnikami środowiskowymi dzięki KOMPLEKSOWI REGENERACYJNEMU:
• Prowitamina A (Retinaldehyd): zwiększa aktywność komórkową, poprawia strukturę i wyrównuje koloryt skóry.
• Prowitamina E (Pre-Tokoferyl): pomaga zapewnić skórze długotrwałą ochronę przed wolnymi rodnikami.
• O.G.G. (Oleamid glicyloglicyny): dzięki zdolnościom antyglikacji przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry i stymuluje retinol do wykorzystywania znajdujących się w skórze rezerw witaminy A.
• Woda termalna Avène (76%): ma działanie zmiękczające, kojące i łagodzące podrażnienia.

Rano skóra wokół oczu jest odświeżona, promienna i wypoczęta. Dzień po dniu zmniejszają się zmarszczki i drobne linie, kontur oczu staje się wygładzony i rozświetlony (+57%)1. Spojrzenie jest świeże i pełne blasku.
Sposób użycia:
Stosować na noc, delikatnie wklepując w skórę wokół oczu i wzdłuż łuku brwiowego.

W trakcie stosowania należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Jeśli pojawi się uczucie mrowienia, należy wydłużyć czas między kolejnymi aplikacjami. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować przez kobiety w ciąży
1. Badanie kliniczne z oceną punktacji w skali od 1 do 10, 42 badanych-1 aplikacja kremu wygładzającego kontur oczu dziennie przez 28 dni

Zobacz także