Home Pielęgnacja Krem naprawczy Emolium CICA® SOS dla skóry podrażnionej

Krem naprawczy Emolium CICA® SOS dla skóry podrażnionej

by trendy

Portfolio emoliencyjnej marki Emolium zostało wzbogacone o nowy produkt – krem naprawczy Emolium CICA, dedykowany osobom o skórze wrażliwej, alergicznej i nadreaktywnej. Produkt został opracowany we współpracy z dermatologami i przebadany dermatologicznie. Jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 1. dnia życia.

Emolium CICA® to preparat naprawczy dla skóry, który może być stosowany przy podrażnieniach skóry różnego pochodzenia i z różnych przyczyn:

  • przy podrażnieniach, zaczerwienieniach i mikrouszkodzeniach naskórka
  • przy swędzeniu, pieczeniu i dyskomforcie
  • po zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej
  • dla skóry podrażnionej goleniem i depilacją
  • dla skóry z tatuażem
  • na podrażnienia skóry okolic podpieluszkowych

 

Łagodzi świąd i uwalnia od pieczenia już po 1. użyciu. Intensywnie nawilża do 7 godzin oraz natłuszcza, zmniejszając uczucie ściągnięcia. Krem normalizuje mikrobiotę skóry, przywracając jej funkcje ochronne. 86% osób potwierdza, że już po 1. użyciu koi, łagodzi swędzenie, uwalnia od pieczenia, zaś 87% deklaruje, że pozostawia odczucie regeneracji, przy regularnym stosowaniu[1].

Skutecznie zabezpiecza przed negatywnym działaniem czynników drażniących, takich jak: kurz, detergenty, zanieczyszczenia. Regularnie stosowany, wydłuża okres między nawrotami świądu.

Składniki aktywne:

  • Kompleks aktywnych minerałów (sole PCA magnezu, cynku i manganu – sód PCA) – działa energizująco, wspomaga proces odnowy i regeneracji komórek naskórka. Poprawia jego integralność,. Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Ma działanie ograniczające rozwój bakterii.
  • Kwas hialuronowy i ceramidy – wspomagają zdolność zatrzymania wody w naskórku, dzięki czemu zapobiegają przesuszeniu. Wspomagają naprawę szorstkich, łuszczących się zmian skórnych.
  • Alantoina i D-Panthenol – działają łagodząco i kojąco na podrażnienia. Wzmacniają skórę przed czynnikami drażniącymi.
  • Skwalan – wykazuje działanie odżywcze, antyoksydacyjne i ochronne. Wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry,  wspiera regenerację naskórka.

Pojemność: 40 ml, cena: ok. 38 zł. Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki.

Sposób użycia: należy nanieść warstwę kremu na dokładnie oczyszczoną skórę, omijając okolice oczu. Najlepsze efekty osiąga się, stosując preparat dwa razy dziennie.

 

 

 

——————–

Informacje o Sanofi

Sanofi wspiera pacjentów w pokonywaniu wyzwań zdrowotnych. Jesteśmy globalną firmą biofarmaceutyczną skoncentrowaną na zdrowiu ludzkim. Zapobiegamy chorobom za pomocą szczepionek, dostarczamy innowacyjne sposoby leczenia bólu i łagodzenia cierpienia. Wspieramy zarówno tych, którzy cierpią na choroby rzadkie, jak również miliony pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi. Dzięki zaangażowaniu ponad 100 000 pracowników w 100 krajach, Sanofi przekształca innowacje naukowe w rozwiązania opieki zdrowotnej dostępne na całym świecie.

Sanofi Consumer Healthcare jest częścią globalnej organizacji Sanofi, której celem jest poprawa jakości życia ludzi na całym świecie. Globalny BU CHC osiągnął sprzedaż na poziomie 4,7 mld EUR w 2019 roku. Sanofi Consumer Healthcare jest jedną z trzech najważniejszych organizacji na rynku Consumer Healthcare i dostarcza skoncentrowane na konsumentach, innowacyjne rozwiązania w zakresie samoleczenia, skupione wokół czterech najważniejszych globalnych kategorii: alergia oraz kaszel i przeziębienie, środki przeciwbólowe, leki układu pokarmowego, suplementy diety.

Sanofi, Empowering Life.

[1] Na podstawie badań aplikacyjnych i aparaturowych.

Zobacz także