Home Pielęgnacja Wisienka na torcie

Wisienka na torcie

by trendy

Cukiernicy umieszczają ją tradycyjnie na szczycie tortu. Wieńczy ich działo i sprawia, że to, co dobre staje się jeszcze lepsze. W pielęgnacji taką samą funkcję pełni retinol, najskuteczniejszy składnik odmładzający. Twórcy botanicznych kosmetyków marki Szmaragdowe Żuki dodali go do owocowego serum antyoksydacyjnego Cerasus, którego nazwa pochodzi od łacińskiego określenia wiśni.
Szmaragdowe Żuki lubią sięgać do korzeni, bo w nich ukryte jest to, co najlepsze. Przekazywana z pokolenia na pokolenie wiedza zielarska i naukowe opracowania są podstawą wszystkich receptur kosmetycznych tej marki, tworzonych z niezwykłym poszanowaniem roślin i przyrody. Od wieków za najcenniejsze uważano oleje pochodzące z pestek. Dziś wiadomo, że to właśnie one mają najsilniejsze działanie antyoksydacyjne, antyrodnikowe, a tym samym przeciwstarzeniowe. Doskonale odżywiają, ujędrniają i odbudowują skórę. Dlatego w Szmaragdowych Żukach na bazie olejów z pestek dzikiej róży, czarnych jagód, porzeczki, truskawek i malin stworzono niezwykłe serum, które chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i spowalnia procesy starzenia. W jego recepturze korzenie tradycyjnej wiedzy zielarskiej przeplatają się z jednym z pierwszych i wciąż najważniejszych w kosmetologii odkryć naukowych, a dokładnie mówiąc odkryciem pierwszej na świecie witaminy A, której pochodną jest niezastąpiony do dziś retinol.

Serum młodości
Stymuluje wzrost i dalsze funkcje nowych komórek skóry, reguluje proces keratynizacji naskórka, doskonale przenika przez barierę naskórkową, wspomaga wzrost kolagenu i elastyny, wygładza drobne zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, redukuje trądzik. Ale retinol ma nie tylko same zalety. Może powodować przesuszenie i łuszczenie się naskórka. Poza tym to niezwykle chimeryczny składnik, jest niestabilny i szybko traci swoje właściwości pod wpływem temperatury. Badacze wciąż próbują opracować specjalną formę retinolu pozbawioną tych wad. Jednym z najnowszych odkryć jest tzw. retinol uwodorniony (w INCI występuje pod nazwą Hydrogenated Retinol), który jest bardziej stabilny i łagodniejszy dla skóry. W serum Cerasus znajduje się on w maksymalnej bezpiecznej dawce, to znaczy takiej, która działa, ale nie podrażnia skóry. Mimo wszystko, to wciąż retinol, dlatego także w tym przypadku obowiązują podstawowe zasady, których zawsze należy przestrzegać, wybierając jakikolwiek kosmetyk z tym składnikiem. Cera wrażliwa powinna być przyzwyczajana do retinolu stopniowo, to znaczy najpierw należy stosować produkt co trzeci dzień i obserwować reakcje skóry. Jeśli nic się nie dzieje, można stopniowo zwiększać częstotliwość aż do codziennego użycia. A w ciąży i podczas karmienia piersią lepiej nie stosować go w ogóle.

Cerasus, czyli wiśnia
Dobry kosmetyk z retinolem, to powód do dumy, dlatego najczęściej jego zawartość jest podkreślana już w nazwie produktu. W przypadku serum Szmaragdowe Żuki jest inaczej. Cerasus brzmi tajemniczo, bo jak wszystkie nazwy kosmetyków tej marki wywodzi się z łaciny i jest określeniem najważniejszego składnika, a tym jest zawsze zioło lub roślina. W botanicznym, antyoksydacyjnym serum pierwszoplanową rolę odgrywa wiśnia! Pozyskiwany z jej kwiatów ekstrakt ma silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. A dodatkowo jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wzmacniają i naprawiają naturalną barierę naskórka. Do tej pory nie wynaleziono skuteczniejszej metody spowalniającej procesy starzenia się skóry niż wzmacnianie jej naturalnych mechanizmów obronnych i ochrona przed wolnymi rodnikami. Ekstrakt z wiśni wspiera w tych zadaniach zawarty w serum ekstrakt z dzikiego bzu, witamina E, a także koenzym Q10 i nowoczesna, opatentowana, a do tego w pełni naturalna forma witaminy C, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Pielęgnacja musi być jednak nie tylko skuteczna, ale także przyjemna. Rozkosznie owocowy zapach serum to mieszanka trzech olejków eterycznych o aromaterapeutycznych, odprężających właściwościach: bergamotkowego, z pomarańczy i z davany. Serum można stosować samodzielnie lub pod krem, mieszać z nim lub z balsamem do ciała.

Zobacz także