Home Pielęgnacja Lirene NATURA – siła natury i technologii

Lirene NATURA – siła natury i technologii

by trendy

Troska o środowisko naturalne to nie zadanie dla przyszłych pokoleń. Dlatego Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene stworzyły dwie nowe linie kosmetyków: Lirene Natura – do pielęgnacji twarzy i ciała oraz Eco Baby – do pielęgnacji skóry dzieci. Kosmetyki te zawierają ponad 95% składników pochodzenia naturalnego zamkniętych w przyjaznych środowisku opakowaniach.

 Dbałość o naturę i środowisko, w którym żyjemy, to zadanie dla nas – od zaraz, a właściwie od wczoraj. Naukowcy i działacze proekologiczni alarmują, że niszczymy naszą planetę na niespotykaną dotąd skalę, a jeśli proces ten będzie postępował, nie pozostawimy wiele naszym dzieciom i wnukom.  Smog, tony śmieci, anomalie pogodowe to tylko niektóre objawy złych nawyków, którym możemy przeciwdziałać zmieniając nawyki i dokonując właściwych wyborów. Choćby sięgając po nowe kosmetyki Lirene Natura i Lirene Eco Baby.

Lirene Natura to linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, która w połączeniu z linią Eco Baby przeznaczoną do pielęgnacji skóry dzieci tworzy gamę produktów opartych na składnikach organicznych i pochodzenia naturalnego.

 

Eko formuły

Wszystkie kosmetyki linii Lirene Natura i Lirene Eco Baby zawierają ponad 95% składników pochodzenia naturalnego. Sekretem skuteczności kremów do twarzy Lirene Natura są plantsomy – certyfikowane ekstrakty roślinne o wysokim stężeniu pochodzące z monitorowanych, ekologicznych upraw, które Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene zamknęły w liposomowych otoczkach. To autorskie rozwiązanie umożliwia lepsze przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry oraz kontrolowane ich uwalnianie. Plantsomy są biozgodne z lipidami naskórka, co zapewnia formułom kremów bezpieczeństwo oraz wysoką skuteczność, która potwierdzona została w badaniach biometrycznych oraz in vivo przeprowadzonych w Laboratorium Naukowym Lirene. Kosmetyki Lirene Natura i Lirene Eco Baby zachwycają naturalnymi kompozycjami zapachowymi, które gwarantują przyjemność stosowania.

 

ECOCERT

Zamknięcie naturalnych składników w nowoczesnej technologii to nie jedyne wyzwanie, przed którym stanęły ekspertki pracujące nad nowymi kosmetykami Lirene Natura i Lirene Eco Baby. Aby podkreślić naturalne pochodzenie składników oraz dbałość o środowisko, podjęły się one certyfikacji wybranych produktów przez niezależne międzynarodowe stowarzyszenie Ecocert. Ecocert to organizacja założona w 1991 roku, która od 2003 roku zajmuje się certyfikowaniem kosmetyków naturalnych.

Ecocert to znak jakości i zaufania, jeden z najbardziej znanych certyfikatów w zakresie standaryzowania kosmetyków naturalnych. Aby go uzyskać należy spełnić rygorystyczne wytyczne.

 

ECOCERT wyróżnia dwa rodzaje kosmetyków:

 1. Kosmetyk naturalny (natural cosmetic), który musi zawierać:
 • min. 95% składników pochodzenia naturalnego,
 • max. 2% składników syntetycznych zaaprobowanych przez Ecocert.
 1. Kosmetyk naturalny i organiczny (natural and organic cosmetic), który musi zawierać:
 • min. 95% składników pochodzenia naturalnego,
 • min.10 % składników pochodzących z upraw organicznych,
 • max. 2% składników syntetycznych zaaprobowanych przez Ecocert.

Oba rodzaje kosmetyków muszą również spełnić rygorystyczne wymagania:

 • nie można stosować w nich surowców modyfikowanych genetycznie;
 • surowce pochodzenia odzwierzęcego muszą zostać wytworzone jedynie w drodze naturalnej produkcji przez żywe zwierzęta (np. mleko, miód);
 • komponenty oraz finalny produkt nie mogą być testowane na zwierzętach;
 • nie można wykorzystywać syntetycznych substancji zapachowych i barwiących;
 • formuły nie mogą zawierać tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych podczas destylacji ropy naftowej;
 • nie można stosować emulgatorów PEG etoksylowanych;
 • nie można stosować nanomateriałów;
 • do konserwacji produktu można wykorzystać jedynie określone konserwanty, m.in. kwas benzoesowy, kwas dehydrooctowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole;
 • nie można sterylizować surowców i gotowego kosmetyku w drodze radioaktywnego naświetlania;
 • opakowania produktów muszą być biodegradowalne i nadawać się do recyklingu;
 • surowce muszą pochodzić z odnawialnych źródeł i mogą być przetwarzane jedynie w przyjazny dla środowiska sposób.

Certyfikacji Ecocert poddane zostały produkty pielęgnacyjne dla dzieci Eco Baby oraz kremy Lirene Natura: Eco krem przeciwzmarszczkowy i Eco krem wygładzająco – regenerujący.

 

Eko opakowania

Dbałość o środowisko naturalne została odzwierciedlona również w opakowaniach kosmetyków, które nadają się do recyclingu. Kartoniki nie są zabezpieczone celofanem, mają certyfikat FSC, który oznacza, że wytworzono je z materiału pochodzącego z odpowiednio zarządzanych lasów posiadających certyfikat FSC i materiałów pochodzących z recyclingu. Taka odpowiedzialna gospodarka leśna oznacza w praktyce, że każde drzewo ścięte do produkcji papieru zastępowane jest kolejnymi nasadzeniami, co gwarantuje niewyczerpalność surowca. Szkło, z którego wyprodukowano słoiczki do kremów pochodzi do 30% ze szklanej stłuczki. Największą innowacją są tuby I’M GREEN, do produkcji których wykorzystano w ponad 90% surowca pozyskiwanego z trzciny cukrowej. Surowiec ten wykonany jest z etylenu otrzymanego z trzciny cukrowej, zielona żywica ma takie same właściwości fizyczne jak konwencjonalny polietylen i może być w pełni przetworzona w tradycyjnym łańcuchu recyklingu. Surowiec ten  pozyskiwany jest z odnawialnych zasobów, przy jej produkty emitowana jest mniejsza ilość gazów cieplarnianych poprzez wychwytywanie CO2 podczas cyklu produkcyjnego, a 100% tuby nadaje się do recyklingu.

Dzięki temu przyszłe pokolenia będą mogły dalej czerpać ze źródeł, które oferuje natura.


NOWE KOSMETYKI LIRENE NATURA:

 1. ECO KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY NA DZIEŃ ECOCERT COSMOS NATURAL

ECO krem przeciwzmarszczkowy na dzień zawiera 98% składników organicznych i pochodzenia naturalnego, które widocznie odmładzają skórę oraz opóźniają proces jej starzenia się. Naturalny Kosmetyk został certyfikowany przez ECOCERT Greenlife zgodnie ze standardami COSMOS dostępnymi na stronie: http://COSMOS.ecocert.com. Formuła oparta została na organicznych i naturalnych składnikach, których źródło pochodzenia potwierdza certyfikat ECOCERT. Kosmetyk wegański polecany dla każdego typu cery.

NATYCHMIASTOWE ODMŁODZENIE

Organiczny ekstrakt z kwiatów wiśni zamknięty w plantsomie, przenikając w głąb naskórka, wygładza zmarszczki oraz zmniejsza ich wielkość i ilość. Naturalna witamina E, wychwytując nadmiar wolnych rodników, ogranicza i hamuje proces starzenia się skóry.

NAWILŻENIE I REGENERACJA

Woda lodowcowa, naturalnie bogata w pierwiastki i minerały, głęboko nawilża skórę, poprawiając jej elastyczność. Olej arganowy i masło Shea, dzięki dużej zawartości witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych intensywnie wygładzają, regenerują i ujędrniają skórę.

EFEKTY STOSOWANIA KREMU:
87% wygładzenie skóry*
63% spłycenie zmarszczek*
poprawa elastyczności do 22%*

*test in vivo po 3 tygodniach stosowania
**badania biometryczne po 3 tygodniach stosowania

Pojemność: 50 ml
Rekomendowana cena detaliczna: 29,99 PLN

 

 1. ECO KREM WYGŁADZAJACO-REGENERUJACY ECOCERT COSMOS NATURAL

ECO krem wygładzająco-regenerujący to 98% składników organicznych i pochodzenia naturalnego, które wspomagając nocna regenerację skóry, widocznie ją odmładzają. Naturalny Kosmetyk został certyfikowany przez ECOCERT Greenlife zgodnie ze standardami COSMOS dostępnymi na stronie: http://COSMOS.ecocert.com. Formuła oparta została na organicznych i naturalnych składnikach, których źródło pochodzenia potwierdza certyfikat ECOCERT. Kosmetyk wegański polecany dla każdego typu cery.

REDUKCJA ZMARSZCZEK

Zamknięty w plantsomie, organiczny ekstrakt z kwiatów wiśni, przenikając w głąb naskórka skutecznie wygładza zmarszczki, redukując ich ilość.

NOCNA REGENRACJA I ODBUDOWA

Olej oliwny, źródło witaminy K i beta karotenu, odżywia i uelastycznia skórę. Aloes nawadnia oraz regeneruje. Woda lodowcowa, naturalnie bogata w pierwiastki i minerały, głęboko i długotrwale nawilża skórę oraz nadaje aksamitną gładkość.

EFEKTY STOSOWANIA KREMU:
87% pobudza odnowę skóry, wygładza i nawilża*
83% odmładza*
wzrost jędrności do 42%**

*test in vivo po 3 tygodniach stosowania
**badania biometryczne po 3 tygodniach stosowania

Pojemność: 50 ml
Rekomendowana cena detaliczna: 29,99 PLN

 

NOWE KOSMETYKI LIRENE ECO BABY

Lirene ECO Baby to wyjątkowo delikatny program pielęgnacyjny stworzony w trosce o wrażliwą skórę niemowląt oraz dzieci już od 1. dnia życia, na bazie certyfikowanych składników naturalnych i organicznych pochodzących z kontrolowanych upraw. W skład linii wchodzą:

 1. VEGE NATURALNY NAWILŻAJĄCY PŁYN DO KĄPIELI ECOCERT COSMOS ORGANIC

Hypoalergiczna formuła zawiera 99% składników pochodzenia naturalnego oraz 11,9% składników organicznych z plantacji monitorowanych i została dostosowana do potrzeb najmłodszych. Płyn zawiera bardzo łagodne substancje myjące. W kontakcie z wodą tworzy delikatną kremową pianę, która zapewnia przyjemną kąpiel. Organiczny sok z aloesu nawilża skórę i przywraca jej komfort. Jest źródłem witamin z grupy B, odpowiedzialnych za jej dobry stan. Płyn posiada optymalne pH.

W ocenie matek płyn:
delikatnie oczyszcza skórę dziecka – 93%*
jest delikatny dla skóry dziecka – 93%*

*Badania IN-VIVO po 2 tygodniach stosowania

 • Organiczny kosmetyk Certyfikowany przez ECOCERT Greenlife zgodnie ze standardami COSMOS
 • Formuła oparta na organicznych i naturalnych składnikach, których źródło pochodzenia potwierdza certyfikat ECOCERT.
 • Od 1. dnia życia, potwierdzone w nowatorskich badaniach IN-VITRO.
 • Przebadane i testowane dermatologicznie.
 • Kosmetyk wegański.
 • Bez kompozycji zapachowych

Pojemność: 250 ml
Rekomendowana cena detaliczna: 23,99 PLN

 1. VEGE NATURALNY DELIKATNY ŻEL DO MYCIA CIAŁA ECOCERT COSMOS ORGANIC

Hypoalergiczny żel zawiera 99% składników pochodzenia naturalnego, 11,9% składników organicznych z plantacji monitorowanych i oparty został na bardzo łagodnych substancjach myjących, które delikatnie oczyszczają skórę, pozostawiając ją miękką i gładką w dotyku. Organiczny sok z aloesu nawilża, koi oraz łagodzi podrażnienia. Jest źródłem witamin z grupy B, odpowiedzialnych za dobry stan skóry. Żel posiada optymalne pH.

W ocenie matek żel:
delikatnie oczyszcza skórę dziecka – 100%*
nawilża skórę – 90%*

*Badania IN-VIVO po 2 tygodniach stosowania

 • Organiczny kosmetyk Certyfikowany przez ECOCERT Greenlife zgodnie ze standardami COSMOS
 • Formuła oparta na organicznych i naturalnych składnikach, których źródło pochodzenia potwierdza certyfikat ECOCERT.
 • Od 1. dnia życia, potwierdzone w nowatorskich badaniach IN-VITRO.
 • Przebadane i testowane dermatologicznie.
 • Kosmetyk wegański.
 • Bez kompozycji zapachowych

Pojemność: 250 ml
Rekomendowana cena detaliczna: 23,99 PLN

 

 1. VEGE NATURALNY ŁAGODNY SZAMPON DO WŁOSÓW ECOCERT COSMOS ORGANIC

Hypoalergiczna formuła, oparta na naturalnych składnikach oraz łagodnych substancjach myjących zawiera 99% składników pochodzenia naturalnego oraz 11,9% składników organicznych z plantacji monitorowanych. Kosmetyk delikatnie oczyszcza włosy dziecka. Organiczny sok z aloesu nawilża wrażliwą skórę głowy. Jest źródłem witamin z grupy B, odpowiedzialnych za dobry stan skóry. Formuła posiada optymalne pH, dzięki czemu nie podrażnia. Szampon nie szczypie w oczy i umożliwia łatwe rozczesanie włosów.

W ocenie matek szampon:
skutecznie oczyszcza włosy dziecka – 97%*
sprawia, ze włosy są miękkie w dotyku – 97%*

 • Organiczny kosmetyk Certyfikowany przez ECOCERT Greenlife zgodnie ze standardami COSMOS
 • Formuła oparta na organicznych i naturalnych składnikach, których źródło pochodzenia potwierdza certyfikat ECOCERT.
 • Od 1. dnia życia, potwierdzone w nowatorskich badaniach IN-VITRO.
 • Przebadane i testowane dermatologicznie.
 • Kosmetyk wegański.
 • Bez kompozycji zapachowych

Pojemność: 250 ml
Rekomendowana cena detaliczna: 24,99 PLN

 

 1. VEGE NATURALNY KREM PIELĘGNUJĄCY DO TWARZY ECOCERT COSMOS NATURAL

Łagodna, hypoalergiczna receptura, dzięki zawartości 98% składników pochodzenia naturalnego, natłuszcza oraz chroni delikatną i wrażliwą skórę dziecka. Wzmacnia barierę ochronną oraz zmniejsza szorstkość naskórka. Organiczny olej oliwny, jako doskonały emolient i źródło beta karotenu, doskonale nawilża skórę. Bogate w witaminy E i A masło Shea odżywia i zapewnia odpowiedni poziom nawodnienia. Organiczny aloes łagodzi podrażnienia.

W ocenie matek krem:
jest delikatny dla skóry dziecka i zabezpiecza ją przed wysuszeniem – 100%*
wzmacnia barierę ochronna skóry – 97%*

*Badania IN-VIVO po 2 tygodniach stosowania

 • Naturalny kosmetyk Certyfikowany przez ECOCERT Greenlife zgodnie ze standardami COSMOS
 • Formuła oparta na organicznych i naturalnych składnikach, których źródło pochodzenia potwierdza certyfikat ECOCERT.
 • Od 1. dnia życia, potwierdzone w nowatorskich badaniach IN-VITRO.
 • Przebadane i testowane dermatologicznie.
 • Kosmetyk wegański.
 • Bez kompozycji zapachowych.

Pojemność: 50 ml
Rekomendowana cena detaliczna: 24,99 PLN

 

 1. VEGE NATURALNE MLECZKO NAWILŻAJĄCE DO CIAŁA ECOCERT COSMOS NATURAL

Formuła zawiera 98% składników pochodzenia naturalnego, które nawilżają oraz wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry dziecka. Bogate w witaminy E i A masło Shea głęboko odżywia oraz chroni przed utratą wody, zapewniając odpowiedni poziom nawodnienia. Organiczny olej oliwny, źródło beta karotenu, jest doskonałym emolientem, który chroni skórę przed wysuszeniem. Organiczny aloes łagodzi podrażnienia oraz poprawia kondycję skóry. Hypoalergiczna receptura działa łagodząco i kojąco.

W ocenie matek mleczko:
nawilża skórę dziecka – 100% *
wzmacnia barierę ochronna skóry – 97% *

*Badania IN-VIVO po 2 tygodniach stosowania

 • Naturalny kosmetyk Certyfikowany przez ECOCERT Greenlife zgodnie ze standardami COSMOS
 • Formuła oparta na organicznych i naturalnych składnikach, których źródło pochodzenia potwierdza certyfikat ECOCERT.
 • Od 1. dnia życia, potwierdzone w nowatorskich badaniach IN-VITRO.
 • Przebadane i testowane dermatologicznie.
 • Kosmetyk wegański.
 • Bez kompozycji zapachowych.

Pojemność: 200 ml
Rekomendowana cena detaliczna: 29,99 PLN

Zobacz także