Home Pielęgnacja Nadzieja na zieleń

Nadzieja na zieleń

by trendy

Jeszcze zanim przyjdzie prawdziwa wiosna i wszystko się zazieleni – wprowadź do swojej codziennej pielęgnacji kilka czynności, które pomogą przyrodzie rozkwitać jeszcze piękniej. Nie musisz robić rewolucji i zmieniać całego świata. Czasem wystarczą naprawdę małe kroki, aby osiągnąć szczytny cel. Przekonaj się, że lubisz być eko!

Czysty dom
Nie tylko Twoja skóra lubi roślinne kosmetyki, twój dom też ich potrzebuje. Żyjemy w zamkniętym obiegu – wszystko co wylewamy do naszych rur i studzienek odpływowych – prędzej czy później wraca do nas w jakiejś postaci – w wodzie, w deszczu, w warzywach i owocach. Im bardziej czysta i naturalna będzie Twoja domowa chemia tym lepiej.

Wielorazowość
To fakt, że ciągle się o tym mówi, ale warto – bo to działa! Ekologiczne butelki na wodę i kubki do kawy czy wielorazowe torby – dosłownie ratują życie wielu morskich stworzeń. Idź krok dalej i kupuj wszystkie sypkie rzeczy takie jak ryż, kasza czy fasola oraz warzywa i owoce – na wagę lub na sztuki. Bierz tylko tyle ile potrzebujesz. Dodatkowy bonus: okaże się, że zaoszczędziłaś na kilka kaw z przyjaciółką.

Kupuj mniej
Postaw na jakość. Nie musisz ekstremalnie się ograniczać, ale zacznij od naprawiania rzeczy, które naprawdę lubisz. Działaj rozsądnie a nie impulsywnie – planuj i spisuj rzeczy, które zamierzasz kupić. Przemyśl jak będą łączyć się z ubraniami, które masz już w szafie. I raz na 3 miesiące rób rachunek sumienia – których rzeczy nie założyłaś ani razu? Może warto podarować je komuś potrzebującemu lub wymienić na coś innego.

Na dziko
Nawet w małym ogródku można wprowadzić kilka udogodnień, które pomogą przyrodzie odetchnąć. Zamiast agresywnej chemii – podpytaj specjalistów w sklepie ogrodniczym o rośliny, które zadziałają jak odstraszacze na szkodliwe stworzenia takie jak mszyce czy ślimaki. Fragment swojego kawałka zieleni pozostaw całkowicie dzikim – niech natura robi tam co chce.

Pielęgnuj naturalnie
Sięgaj po sprawdzone, czyste marki kosmetyczne. Francuska marka NUXE od trzydziestu lat konsekwentnie doskonali zarówno swoje formuły jak i sposoby produkcji oraz opakowania. Takie zaangażowanie warto wspierać! Najnowsza linia przeciwstarzeniowa Merveillance LIFT korzysta z zielonej metody ekstrakcji mikroalg chlorelli. W rezultacie pozyskiwany jest czysty, stabilny ekstrakt oleju z mikroalg bogaty w kwasy tłuszczowe i naturalne antyoksydanty. Kolejną zaletą tej innowacyjnej metody ekstrakcji jest działanie według zasad ekologicznej odpowiedzialności: CO2 jest poddawane recyklingowi i niemal w całości ponownie wykorzystywane, a pozostałości z mikroalg są kompostowane.

 

Zobacz także