Home Pielęgnacja Neutrogena – 5 sposobów na wygładzoną i rozświetloną skórę

Neutrogena – 5 sposobów na wygładzoną i rozświetloną skórę

by trendy

Bez wątpienia prawidłowa pielęgnacja skóry ma niebagatelny wpływ na jej kondycję i wygląd, a co za tym idzie na nasze samopoczucie. Warto jednak pamiętać, że troska o skórę powinna być nie tylko prawidłowa, ale i kompleksowa. Kosmetyki są z jednym z najważniejszych, ale nie jedynym, aspektem dbania o cerę. By była zdrowa, wyglądała świeżo i promiennie, warto zadbać o nią także od wewnątrz. Oto 5 sposobów na wygładzoną i rozświetloną skórę.

 1. Prawidłowa dieta, czyli menu dla skóry

Nieprawidłowo zbilansowana dieta ma na stan skóry równie negatywny wpływ, co niedopasowana pielęgnacja. Co więcej, nawet najlepszej jakości kosmetyki, idealnie dobrane do potrzeb cery, nie zadziałają, jeżeli będziemy tylko niwelować efekty, bez pozbycia się przyczyny. Jeśli skóra staje się szara, pojawiają się wypryski, podrażnienia, czy też coraz częściej dochodzi do wysychania lub przetłuszczania, warto zastanowić się nie tylko nad zmianą produktów do pielęgnacji, ale także nad modyfikacją codziennego menu. Fast-foody, gazowane napoje, słodycze, słone przekąski są równie kuszące, co niewskazane w „diecie dla skóry”. Ona bowiem powinna być bogata w witaminy, przede wszystkim A, B, C, D, E i PP – najlepiej z surowych warzyw i owoców lub soków, składniki mineralne – takie jak siarka, krzem, cynk, selen i miedź, wielonienasycone kwasy tłuszczowe – głównie Omega 3 i Omega 6 oraz niegazowaną wodę, która najefektywniej nawadnia organizm – najlepiej pić jej minimum 2 litry dziennie.

2. Składniki aktywne, czyli zauważalne efekty

Warunkiem działania preparatu jest zdolność wnikania składników w naskórek, a następnie dotarcie konkretnej substancji czynnej do odpowiedniego receptora. Dlatego wybierając produkty warto dobrze przyjrzeć się właśnie składom. W gamie Neutrogena® Bright Boost wykorzystano m. in. kwasy AHA i PHA, które wykazując właściwości złuszczające i redukujące przebarwienia, w rezultacie odsłaniają nową, delikatniejszą skórę, a także neoglukozaminę, która wspomaga odnowę skóry, złuszcza stare komórki skóry, rozjaśnia, nawilża, wygładza pierwsze zmarszczki.

3. Masaż twarzy, czyli gimnastyka przeciwstarzeniowa

Masaż twarzy określić można mianem mikrotreningu dla mięśni, dlatego równie ważny co wybór kosmetyku, jest sposób jego aplikacji. Regularnie wykonywany masaż pozwala na dłużej zachować napięty owal twarzy i elastyczność skóry, pobudza także naturalne procesy regeneracyjne oraz wytwarzanie w komórkach kolagenu i elastyny. Ponadto wspomaga wchłanianie składników aktywnych z kremów, serum i innych produktów pielęgnacyjnych. Dlatego ich nakładanie należy zaczynać od brody kierując się w kierunku czoła, zawsze od wewnętrznej do zewnętrznej strony twarzy. Dzięki temu pobudzone zostanie krążenie limfatyczne, co w efekcie zapobiega opadaniu skóry i powstaniu tzw. zmarszczek grawitacyjnych.

4. Pielęgnacja podczas makijażu, czyli serum w podkładzie

Najlepsze dla cery są rozwiązania sprytne, czyli takie, które zapewniają jednocześnie kilka efektów bez zbędnego obciążania skóry. Jednym z takich trików jest połączenie pielęgnacji i makijażu w jednym kroku, czyli dodanie kilku kropli wybranego serum do podkładu. To doskonały sposób, żeby podkład równomiernie wyrównywał koloryt, nie ważył się i nie „pękał”. Ale efekt wizualny to tylko jedna korzyść. Druga jest taka, że tym sposobem podkład awansuje do roli skutecznego kosmetyku o działaniu – w zależności od serum – nawilżającego, regenerującego czy anti-aging. Jeśli celem pielęgnacji jest cera wygładzona i rozświetlona, warto wybrać Rozświetlające serum z gamy Neutrogena® Bright Boost®, które dzięki wysokiemu stężeniu neoglukozaminy nie tylko uaktywnia naturalny proces odnowy skóry (zapobiega jej starzeniu), ale również wyrównuje jej koloryt poprzez zwalczanie zaczerwienienia i nierównej pigmentacji.

 

5. Peeling do twarzy, czyli sposób na gładką i promienną cerę

Cykl życia skóry trwa 28 dni. Taki czas jest jej potrzebny, by się w pełni odnowić. Niestety często sama naturalna autoregeneracja to za mało, zwłaszcza że stres, nieprawidłowo zbilansowana dieta, zanieczyszczone powietrze czy nieodpowiedni demakijaż mają olbrzymi wpływ na to, czy skóra da radę się sama wystarczająco złuszczyć. Dlatego pielęgnacja twarzy powinna obejmować także regularne wykonywanie peelingu. Peeling wyrównujący koloryt skóry z gamy Neutrogena® Bright Boost® to podwójna moc kwasów AHA i naturalnych drobinek, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia oraz oznaki zmęczenia, dzięki czemu przebarwienia stają się mniej widoczne, a cera wygląda zdrowiej i odzyskuje swój wewnętrzny blask. Zabieg złuszczania martwego naskórka powinno wykonywać się maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Zobacz także