Home Pielęgnacja Skóra wrażliwa i zanieczyszczenia środowiska

Skóra wrażliwa i zanieczyszczenia środowiska

by trendy

Problem zanieczyszczeń dotyczy różnych aspektów naszego zdrowia, w tym zdrowia skóry. Powszechny „smog” niszczy warstwę ozonową, która chroni nas przed promieniowaniem UVA i UVB, co sprawia, że skóra jest bardziej podatna na szkodliwe działanie słońca i inne czynniki zewnętrzne. Źródłem zanieczyszczeń są m.in.: urządzenia elektryczne, spaliny samochodowe, obiekty przemysłowe, pożary lasów. Do nich zaliczamy również związki typu dwutlenek węgla, azotu czy siarki. Wszystkie te czynniki działają na nas przez całą dobę.

Dodatkowo słońce, wiatr, kurz, wilgoć, pyłki, suchość, mróz czy zmieniająca się pogoda również wpływają na kondycję skóry. Niewątpliwie ważny jest także nasz styl życia – zmęczenie, nadmierny wysiłek fizyczny, klimatyzacja, ogrzewanie, alkohol, papierosy, stres, brak snu, nieodpowiednia dieta oraz tempo życia wpływają na organizm, tym samym na stan skóry. To sprawcy wszystkich problemów, które wpływają na kondycję skóry i prowadzą do:

 • przedwczesnego starzenia
 • hiperpigmentacji
 • trądziku
 • alergii skórnych i uczuleń

Marka Eau Thermale Avène wprowadziła program dla skóry wrażliwej, który skutecznie pozwala o nią zadbać na przekór zanieczyszczeniom powietrza. Wszelkie skażenia środowiska zewnętrznego i zamkniętych pomieszczeń, czynniki pochodzenia chemicznego, fizycznego lub biologicznego modyfikują naturalne cechy atmosfery ziemskiej, co ma wpływ na naszą skórę. Aby pochwalić się nieskazitelną cerą – musimy o nią zadbać.

KOMPLEMENTARNY PROGRAM ANTY-SMOGOWY stworzony przez Eau Thermale Avène składa się z 4 kroków:

 

1. OCZYSZCZANIE

PŁYN MICELARNY

 • WŁAŚCIWOŚCI „ANTY-SMOG” usuwa 98%1 zanieczyszczeń środowiskowych
 • Oczyszcza, usuwa makijaż, łagodzi (twarz, oczy, usta)

Nowa formuła płynu micelarnego Eau Thermale Avène zawiera delikatne, wielofunkcyjne składniki aktywne o strukturze podobnej do lipidów kwasów tłuszczowych, naturalnie występujących w naskórku. Zamknięte w micelach, które przyciągają zanieczyszczenia jak magnes, skutecznie usuwają makijaż z twarzy, ust i oczu, nie uszkadzając jej warstwy ochronnej. Dzięki wysokiej zawartości Wody termalnej z Avène koi i łagodzi podrażnienia. Tylko 9 składników dla lepszej tolerancji i większego bezpieczeństwa. Formuła izotoniczna: zawartość soli zbliżona do zawartości soli we łzach, dzięki czemu zostało zwiększone bezpieczeństwo dla oka.

Poj: 200 ml / 500 ml
Cena: 45,90 pln / 75,90 pln

1 Usuwa 98,43% zanieczyszczeń środowiskowych. Badania kliniczne, 24 osób badanych, pojedyncza aplikacja, testowane cząsteczki zanieczyszczeń między 0-80 μm, wynik po użyciu 3 wacików.

 

2. Nawilżanie i ochrona NA DZIEŃ

HYDRANCE OPTIMALE

KREM/EMULSJA SPF 20

 • Natychmiastowe, intensywne i długotrwałe nawilżenie* skóry
 • Fotoochrona UVA, UVB
 • Właściwości antyoksydacyjne

Krem Hydrance OPTIMALE Riche UV SPF 20 przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji odwodnionej skóry wrażliwej i suchej. Dzięki bogatej konsystencji oraz synergicznemu działaniu składników aktywnych, skutecznie przywraca i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia górnych warstw naskórka. Skóra odzyskuje zdrowy wygląd, miękkość i blask. Filtry przeciwsłoneczne SFP 20 zapewniają szerokie spektrum ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Krem Hydrance OPTIMALE UV SPF 20 Légère przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji odwodnionej skóry wrażliwej normalnej lub mieszanej. Synergiczne połączenie składników nawilżających oraz lekkiej i nietłustej konsystencji produktu pozwala skutecznie przywrócić i utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia górnych warstw naskórka oraz jednocześnie zapewnia matowe wykończenie. Filtry przeciwsłoneczne SFP 20 zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym (tzw. filtr miejski).

Poj.: 40 ml
Cena: 79,90 pln

*Nawilżenie wierzchnich warstw skóry

 

3. Ukojenie i odbudowa NA NOC

TOLÉRANCE EXTRÊME

KREM/EMULSJA

 • Pielęgnacja kojąco-nawilżająca
 • Odbudowuje i utrzymuje równowagę skóry
 • Redukuje nadreaktywność skóry (alergie, ostre objawy podrażnienia)
 • 100% tolerancji
 • 0% konserwantów, parabenów, związków powierzchniowo czynnych i zapachowych

Dla skóry wymagającej większego komfortu najlepszym rozwiązaniem jest Krem Tolérance Extrême, zapewniający optymalne nawilżenie, idealny do stosowania zarówno na dzień, jak i na noc. Zawiera wyłącznie 7 „FIZJO-kompatybilnych” i ‘FIZJO-lekkich” składników, aby zapewnić skórze skuteczne nawilżenie, w możliwie najprostszy sposób – bez zaburzania jej równowagi i naturalnego ekosystemu. Jego kremowa konsystencja przynosi kojące uczucie świeżości. Dzięki zastosowaniu metody rozpraszania mikrocząsteczek substancji oleistych w fazie wodnej, krem wyjątkowo szybko się wchłania i pozostawia na powierzchni aksamitne, komfortowe wykończenie. W rezultacie idealnie nawilża*, nie tworząc tłustej, lepkiej powłoki i sprawia, że skóra swobodnie oddycha. Ponadto krem znacząco łagodzi wszelkie podrażnienia dzięki zwartości Wody termalnej Avène.

Emulsja Tolérance Extrême to wiodący produkt gamy zasługujący na miano najbardziej spektakularnego nawilżenia w harmonii ze skórą! Zawiera wyłącznie 6 „FIZJO- kompatybilnych” i „FIZJO- lekkich” składników, aby zapewnić skórze skuteczne nawilżenie*, w możliwie najprostszy sposób – bez zaburzania jej równowagi i naturalnego ekosystemu. Formuła Emulsji Tolérance Extrême, oparta w znacznej części o kojącą i łagodzącą Wodę termalną Avène i substancje zmiękczające, stapia się ze skórą natychmiast po nałożeniu. Jej wchłanianie następuje niezwykle szybko, wywołując unikalne uczucie „oddychającej skóry”. Emulsja przeznaczona jest dla skóry normalnej i mieszanej. Do stosowania rano i wieczorem.

Poj.: 50 ml
Cena: 77,10 pln

*Otwarte, kontrolowane badanie biometrologiczne przeprowadzone w losowo dobranej grupie 13 kobiet. Pomiary kinetyczne wskaźnika nawilżenia skóry (IH) przed nałożeniem oraz kolejno po upływie 1, 2, 4 i 6 godzin (w porównaniu do osób, które nie stosowały emulsji).

4. MUST-HAVE

WODA TERMALNA AVÈNE

 • Natychmiastowa ulga
 • Działanie kojące i łagodzące podrażnienia
 • Do stosowania o każdej porze dnia, w zależności od potrzeb

Woda termalna Avène jest podstawą całej gamy dermokosmetyków Eau Thermale Avène, stworzonych w trosce o skórę wrażliwą i opracowanych w oparciu o badania kliniczne potwierdzające skuteczność, tolerancję oraz właściwości zmniejszania odpowiedzi zapalnej skóry. Jest konfekcjonowana bezpośrednio u źródła, w sterylnych warunkach, w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Doskonale pielęgnuje skórę wrażliwą i delikatną, sprawia, że odzyskuje ona uczucie komfortu. Przyjemnie odświeża. Niezmienny i unikalny skład wody termalnej Avène sprawia, że ma ona właściwości kojące i łagodzące podrażnienia.

Poj.: 150 ml/ 300 ml
Cena: 37,40 / 45,90 pln

Zobacz także