Home Inne trendyZdrowie Światowy dzień zdrowia – zdrowie dla wszystkich

Światowy dzień zdrowia – zdrowie dla wszystkich

by trendy

Światowy Dzień Zdrowia organizowany jest co roku 7 kwietnia dla upamiętnienia powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Każdego roku towarzyszy mu inne hasło przewodnie. W 2019 jest to „Zdrowie dla wszystkich”.

Światowy Dzień Zdrowia jest też okazją do większego zaangażowanie w sprawy zdrowotne każdego z nas. Warto pamiętać o wykonywaniu badań profilaktycznych minimum raz do roku. Odpowiednio dobrana dieta, sport, nawodnienie organizmu to wszystko ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne.

Bardzo ważne w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej jest regularne dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów 1,5 – 2,5 litrów dziennie, a to dlatego, że niemalże wszystkie organy wewnętrzne potrzebują jej do prawidłowego funkcjonowania. W Polsce wodę mamy na wyciągnięcie ręki – w kranie. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dzbanek z wkładem filtrującym, który oczyści kranówkę z chloru i zanieczyszczeń powstałych w wyniku podróży wody przez setki rur ze stali, ołowiu czy PCV. Natomiast w drodze do pracy, podczas spaceru, czy treningu doskonale sprawdzi się butelka filtrująca, dzięki której wodę możemy mieć zawsze w zasięgu ręki!

Butelki filtrujące: 0,3 l/35 zł; 0,5 l/35 zł ; 0,7 l/45 zł

Dzbanek szklany: 89 zł

www.sklep.dafi.pl

Zobacz także