Home Inne trendyUroda Trio dla zdrowych zębów od Curaprox

Trio dla zdrowych zębów od Curaprox

by trendy

Jak wygląda niezawodne trio, które pomoże nam utrzymać zdrowie naszych zębów? W jego skład powinna wejść odpowiednio dobrana szczoteczka manualna, która pomoże na co dzień delikatnie, a zarazem skutecznie rozprawić się z atakującym je biofilmem, zamieniającym się w szkodliwą płytkę nazębną, szczoteczki międzyzębowe pomagające dostać się do przestrzeni międzyzębowych oraz szczoteczka jednopęczkowa stworzona z myślą o technice SOLO. Takie propozycje znajdziemy w ofercie marki Curaprox.

 

Krok 1 – szczoteczka manualna CS 5460

Dentyści na całym świecie zgodnie potwierdzają, że szczoteczka manualna to najlepszy przyjaciel naszych zębów. Odpowiednio dobrana oraz stosowana w oparciu o technikę wykonywania małych kółeczek podczas mycia pomoże nam zachować zdrowie naszych zębów. Wybierając szczoteczkę warto sięgnąć po model CS 5460 ultra soft. Ta bardzo miękka i niezwykle delikatna szczoteczka posiada 5460 włókien CUREN® o średnicy 0,1 mm. Dzięki temu zapewnia nie tylko delikatne czyszczenie, idealne nawet dla osób z paradontozą, chorobami dziąseł, z tendencją do krwawienia i opuchlizny, a także po zabiegach na przyzębiu ale jednocześnie łatwe utrzymanie odpowiedniego kąta 45 stopni podczas mycia dzięki ośmiokątnej rączce. Całości dopełnia kompaktowa, lekko odchylona, wygodna główka szczoteczki.

 

Krok 2 –  szczoteczki między zębowe CPS PRIME

Po dokładnym oczyszczeniu zębów szczoteczką manualna czas na przestrzenie miedzyzębowe z  użyciem specjalistycznych szczoteczek. CPS Prime to jedne z najdelikatniejszych, najmniejszych, a jednocześnie najbardziej wytrzymałych szczoteczek międzyzębowych na rynku. Wyróżnia je opatentowany rdzeń CURAL® – jednocześnie wyjątkowo cienki i sztywny, co zapewnia wysoką jakość oraz trwałość szczoteczek. Co więcej jego stożkowa konstrukcja zapobiega wyginaniu i łamaniu się. Rdzeń sprawdzi się także u alergików ze względu na brak zawartości niklu. Efektu dopełniają wyjątkowo delikatne, a za razem sprężyste włókna szczoteczki, które docierają do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Dzięki tzw. „efektowi parasola”, czyli rozprężaniu się włókien w przestrzeniach międzyzębowych, szczoteczki czyszczą skutecznie, delikatnie i bez ryzyka uszkodzenia dziąsła. Wysoka jakość CPS Prime sprawia, że wystarczy jeden ruch „tam i z powrotem”, by usunąć płytkę nazębną, resztki pokarmu i wszelkie osady. Aby optymalnie dopasować wielkość szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych CPS Prime dostępne są w aż 5 rozmiarach. Wprowadzenie ich do codziennej higieny jamy ustnej przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych, chroni przed próchnicą, zapaleniem dziąseł, a także nieświeżym oddechem.

 

Krok 3 – technika SOLO z CS 1006

Gdy mamy nieco więcej czasu, warto uzupełnić higienę jamy ustnej o technikę SOLO, która wymaga użycia specjalnej szczoteczki jednopęczkowej. CURAPROX CS 1006 to szczoteczka jednopęczkowa z ultracienkim, delikatnym włosiem o długości pęczka 6 mm i średnicy pojedynczego włoska 0,15 mm. Zaokrąglone miękkie włosie CUREN powoduje, że nacisk szczoteczki na zęby jest zbędny. Włosie znakomicie dopasowuje się do anatomii zęba i brzegu dziąsła, a dodatkowo skupione w pęczek włókna szczoteczki punktowo doczyszczają wskazane miejsca w uzębieniu usuwając zalegającą płytkę nazębną bez podrażniania dziąseł. Dzięki temu szczoteczka jest idealna do techniki SOLO opracowanej przez  dr J. Sedelmayera czyli metody zakładającej oddzielne umycie każdego zęba, bruzdy okołozębowej oraz brzegu dziąsła. Choć z początku może się to wydawać dość trudne i pracochłonne, technika ta przynosi doskonale efekty udowadniając, że CS 1006 to wymarzone narzędzie dla koneserów metody mycia zębów na mistrzowskim poziomie.

 

Sugerowana cena szczoteczki CS 5460:  20 PLN

Sugerowana cena szczoteczki CS 1006:  20 PLN

Sugerowana cena SPC Prime: 31 zł (obejmuje 5 sztuk szczoteczek międzyzębowych CPS prime + 1 uchwyt UHS 409). W sprzedaży dostępna jest również wersja z wydłużonym uchwytem: UHS 541.

 

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta:  shop.curaprox.pl

Zobacz także