Home Inne trendyModa Witaj w przyszłości! Algorytm SPLENDI rewolucjonizuje branżę modową

Witaj w przyszłości! Algorytm SPLENDI rewolucjonizuje branżę modową

by trendy

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja i najnowsze technologie wchodzą także w świat mody. Właśnie wkracza na rynek jedyna w swoim rodzaju, pierwsza polska inteligentna platforma modowa Splendi.pl, która przenosi zakupy online na zupełnie inny wymiar! 

Przy użyciu inteligentnej wyszukiwarki Splendi.pl w kilka sekund można na podstawie zdjęcia znaleźć w Internecie tysiące ofert ubrań w stylu tych, które widnieją na zdjęciu. Można wgrywać zdjęcia z Pinteresta, Instagrama lub inspirować się największymi fashionistkami i gwiazdami. Ze Splendi.pl łatwo można odnaleźć w sieci podobne propozycje.

 

Sztuczna inteligencja w branży modowej

Innowacyjna platforma modowa Splendi.pl już w ciągu kilku pierwszych sekund działania udowadnia, że ma niesamowite wyczucie mody dzięki implementacji sztucznej inteligencji. Jeśli użytkownik potrzebuje natychmiastowej pomocy w znalezieniu swoich wymarzonych kreacji, dopasowaniu do siebie ubrań i dodatków, stworzeniu modnej stylizacji oraz w ekspresowym wyszukiwaniu najbardziej atrakcyjnych ofert, to Splendi.pl proponuje wszystkie te rozwiązania.

 

Czas na rewolucję!

Splendi.pl to platforma przyszłości. Wykorzystuje najnowocześniejsze, autorskie algorytmy sztucznej inteligencji po to, by ułatwić skompletowanie wymarzonych stylizacji za pomocą jednego kliknięcia. Co to oznacza w praktyce? Przy użyciu inteligentnej platformy modowej w kilka sekund można na podstawie zdjęcia znaleźć tysiące ofert ubrań i to w zupełnie inny sposób, niż robią to inne popularne wyszukiwarki. Pomocą podczas poruszania się po portalu służą kolorowe żaróweczki. Wystarczy je kliknąć, aby znaleźć najlepszy dla siebie sposób zakupów.

Chcieliśmy ułatwić Internautom zakupy online. Wiele osób wciąż decyduje się na tradycyjną formę zakupów ubrań, ponieważ te internetowe nie spełniają ich oczekiwań. Postanowiliśmy więc to zmienić – mówi Małgorzata Wojtas, founder and CEO Splendi.pl – Nasza platforma nie tylko pozwala jednym klikiem znaleźć poszukiwane ubranie, ale też za pomocą sztucznej inteligencji tworzy dla użytkownika całą stylizację z danym ubraniem oraz podpowiada z jakim pojedynczym elementem ubrania zestawić oglądaną rzecz. To prawdziwa innowacja na miarę światową. Obecnie posiadamy w bazie prawie 200 000 produktów z różnych półek sklepowych, dzięki czemu każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Prywatny Wirtualny Stylista – bez żmudnej rejestracji lub logowania

Splendi.pl to także Wirtualny Stylista, który kompletuje na bieżąco propozycje stylizacji z oglądanym ubraniem. Uwaga! W takiej stylizacji można wykorzystać oglądane ubranie ze sklepu lub po prostu wgrane na platformę. Warte podkreślenia jest to, że wykorzystanie Wirtualnego Stylisty w obu tych przypadkach nie wymaga nawet rejestracji czy logowania się do portalu.

Poszliśmy o krok dalej niż tradycyjny marketplace i połączyliśmy zakupy z doradztwem. Nasz Wirtualny Stylista na Splendi.pl potrafi podpowiedzieć, co pasuje do ubrań, które klient ma w swojej szafie. Wystarczy, że na platformę Splendi.pl wgra się zdjęcie wybranego ubrania (najlepiej, jeśli będzie ono zrobione “na płasko”, np. na podłodze), a nasza sztuczna inteligencja przedstawi 4 propozycje stylizacji z tym ubraniem – mówi Małgorzata Wojtas – Nasz Wirtualny Stylista kompletuje zestawienia w czasie rzeczywistym, wybierając jedynie te spośród ubrań, które aktualnie są dostępne w sklepach. Oczywiście, nie trzeba od razu ich kupować. Można jedynie zasugerować się podpowiedzią Splendi.pl i stworzyć podobne stylizacje z tego, co już jest we własnej szafie. Od początku chcieliśmy, by ta usługa była w pełni darmowa i to nam się udało. Z każdej funkcji – także z pomocy Wirtualnego Stylisty – można korzystać zupełnie za darmo. Przedstawiane propozycje oparte są o tysiące wcześniej przeanalizowanych przez sztuczną inteligencję stylizacji – dodaje founderka tej zakupowej platformy.

Ponadto, poza propozycjami stylizacji, pod każdym ubraniem lub na osobnej karcie znajdują się rekomendacje sztucznej inteligencji proponujące indywidualnie pasujące ubrania, buty lub torby, które także powstały w oparciu o analizę tysięcy podobnych zestawień.

Zawsze aktualne inspiracje modowe

Wszyscy znamy inspiracje modnych outfitów powstałe w oparciu o zestawienia ubrań w stylu kolaży. Niestety, ich aktualność bardzo szybko przemija. Ale nie na Splendi.pl. W dziale „Stylizacje” znajduje się bogata baza gotowych zestawów ubrań stworzonych przez społeczność modową. Są one zawsze aktualne, bowiem wystarczy najechać myszką na wybrany element ze stylizacji, a sztuczna inteligencja znajdzie wśród propozycji sklepowych produkt o najbardziej zbliżonym wyglądzie.

 

Zmiana fasonu lub koloru jednym kliknięciem – czyli szybciej, sprawniej, taniej!

Często o decyzji zakupowej decyduje cena. Splendi.pl pomoże wybrać najatrakcyjniejsze oferty. Za pomocą jednego kliknięcia podsunie podobne produkty do szukanego, ale w innych cenach. Wystarczy kliknąć na czerwone kółka w rogu zdjęcia i w ciągu kilku sekund klient otrzymuje dziesiątki podobnych ubrań z różnych półek cenowych.

Inną unikatową funkcją Splendi.pl jest możliwość zmiany długości rękawa, wzoru lub koloru przy pomocy kliknięcia w jeden guzik i ponowne przeszukanie bazy pod kątem danego ubrania, ale z tą zmienioną cechą.

 

Splendi.pl – jak to działa i jak rozpocząć zakupy?

Istnieje kilka sposobów, jak korzystać ze wszystkich  funkcji i zrobić zakupy na Splendi.pl.

  • Na stronie głównej można znaleźć sekcję “Wyszukaj zdjęciem” i wgrać z dysku lub przeciągnąć zdjęcie wymarzonej stylizacji lub własne ubranie z szafy w odpowiednie miejsce i kliknąć “Szukaj”. Inteligentna wyszukiwarka Splendi.pl wskaże propozycje ubrań, które są podobne do tego ze zdjęcia, a Wirtualny Stylista podpowie ciekawe zestawienia.
  • Można rozpocząć bardziej tradycyjnie – wchodząc w interesujący dział i użyć klasycznego filtrowania wg sklepu, marki, ceny czy koloru i w dopiero potem wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji.
  • Jeśli szukamy pomysłów na outfit, można wejść na zakładkę Stylizacje, odfiltrować według pory roku i okazji (na przykład „lato” i „casualowe”), a następnie znaleźć tę propozycję, która spodobała się najbardziej i na jej podstawie wyszukać ubrania.

W 100% polski projekt stworzony przez kobietę

Splendi.pl to w 100% polska platforma modowa. Została stworzona  przez polskich inżynierów uczenia maszynowego i informatyków. Premiera platformy poprzedzona była długim okresem badań. Coś nam mówi, że już wkrótce usłyszą o niej także inne rynki!

Zobacz także