Home Pielęgnacja Wzmocnij skórę adaptogenami!

Wzmocnij skórę adaptogenami!

by trendy

Dbaj o skórę mądrze. Wspomagaj, wzmacniaj i pielęgnuj ją. Wybierz kosmetyki zawierające adaptogeny, by Twoja skóra była zdrowa i promienna.

PRO-AGE, SMART AGING, HAPPY AGING czyli szczęśliwe starzenie się, to nowy światowy trend. Powstał w opozycji do anti-agingu, promującego utrzymanie młodego wyglądu za wszelką cenę, często z nadużyciem osiągnięć medycyny estetycznej. Doceń ponadczasowe piękno! Przecież każda zmarszczka świadczy o dojrzałości, którą zdobywamy przez lata. Masz prawo być z nich dumna!

Filozofia ta zachęca do tego, by nie walczyć ślepo ze zmarszczkami, ale skupić się na tym, by skóra była zdrowa, promienna, po prostu piękna. W osiągnięciu tego celu pomogą adaptogeny – wzmocnią oraz zwiększą adaptację skóry na stres.

Co to są adaptogeny?
To znane od wieków rośliny, często uznawane przez różne kultury za „święte” z racji na ich zdrowotny wpływ na ludzkie ciało i umysł. Nadrzędną właściwością wszystkich adaptogenów jest niwelowanie skutków stresu oraz pomoc organizmowi w adaptacji do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Używano ich już tysiące lat temu. Największą popularnością cieszyły się na terenie dzisiejszych Chin, Indii i Iranu. Korzystały z nich również ludy syberyjskie, plemiona afrykańskie i Indianie zamieszkujący obie Ameryki. Obecny rozkwit popularności adaptogenów zawdzięczamy nie tylko popularyzacji medycyny ajurwedyjskiej, ale przede wszystkim rosyjskim naukowcom. To ich wieloletnie badania stały się pomostem, którym wiedza o tych ziołach zaczęła przedostawać się na Zachód. Przebadano blisko 4000 roślin, z których 12 gatunków wykazywało niespotykanie wysokie właściwości wzmacniające na organizmy ssaków. W utworzonej w latach 60-tych osobnej jednostce naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk – w Instytucie Fizjologii i Farmakologii Adaptacji we Władywostoku zatrudniono 1200 biologów, naukowców i lekarzy, którzy badali właściwości i działanie różnych adaptogenów.

Jaka roślina może być adaptogenem?
Aby dany gatunek rośliny mógł zostać zaklasyfikowany do tej grupy musi spełniać te kryteria:

  • musi być nietoksyczny – nie może powodować negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia fizycznego lub psychicznego oraz nie może uzależniać;
  • musi być niespecyficzną odpowiedzią na stres, ponieważ stosowanie adaptogenów usprawnia funkcjonowanie organizmu w stresogennych sytuacjach i nie pozbawia go energii;
  • musi mieć normalizujący wpływ na organizm – adaptogeny usprawniają funkcjonowanie organizmu w stresogennych sytuacjach i nie pozbawiają go energii.

 

W jakich okolicznościach wykorzystywane są adaptogeny?
Ze względu na swoje właściwości, adaptogeny są częścią diety astronautów w lotach kosmicznych wykonywanych przez NASA i rosyjską ROSKOSMOS. Stosują je też sportowcy i olimpijczycy m.in. ze Skandynawii, Chin, Rosji, Bułgarii i USA, w celu zwiększenia wydolności fizycznej.

Adaptogeny są również wykorzystywane w kosmetologii. Ich nadrzędną cechą jest niwelowanie skutków zmęczenia i stresu, który szkodzi urodzie i przyspiesza procesy starzenia się skóry. Chronią przed wolnymi rodnikami, detoksykują i normalizują oraz stymulują regenerację skóry. Aż trzy z nich zostały zawarte w kosmetykach z najnowszej linii zioła i adaptogeny ADAPTOGEN marki FLOSLEK Laboratorium.

 

Adaptogeny w kosmetykach  FLOSLEK Laboratorium

  • Ashwagandha (Witania somnifera): chroni przed stresem oksydacyjnym, zwiększa witalność i przywraca naturalną równowagę. Intensywnie nawilża, wygładza i rozświetla. Stosowana jest w medycynie ajurwedyjskiej.
  • Żeń-szeń (Panax ginseng): przywraca skórze witalność i promienny wygląd. Jest źródłem antyoksydantów. Dotlenia, odżywia i działa odmładzająco. Od wieków wykorzystywany jest w chińskiej medycynie w celu zwiększenia siły i wytrzymałości. Uznawany za boskie ziele i cud świata.
  • Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra): działa antyoksydacyjnie i odmładzająco. Głęboko nawilża, łagodzi i rozjaśnia skórę. Polecana jest również do skóry z niedoskonałościami.


Kosmetyki z linii zioła i adaptogeny ADAPTOGEN


Wzmacniający krem z żeń-szeniem na dzień
Wzmacnia i przywraca skórze naturalną równowagę. Odmładzający żeń-szeń i połączony z przywracającą harmonię ashwagandhą przynosi spektakularny efekt. Badania aplikacyjne wykonane po 4 tygodniach stosowania kosmetyku u 100% badanych potwierdzają wygładzenie skóry, zwiększenie elastyczności i jej jędrności oraz natychmiastową ulgę przesuszonego i ściągniętego naskórka. Skóra jest zrelaksowana i wypoczęta. Kosmetyk nadaje skórze naturalny blask i promienny wygląd. Skóra wygląda na młodszą. Zawiera aż 97% składników pochodzenia naturalnego.
Pojemność: 50 ml
sugerowana cena: 28,99 pln/ECO zestaw; 22,48 pln/Refill

 

Łagodzący krem z lukrecją na noc
Krem łagodzi, działa antyoksydacyjnie oraz przywraca naturalną równowagę. Kojąca lukrecja oraz przywracająca harmonię ashwagandha są wsparciem dla każdego rodzaju skóry. Wyniki badań aplikacyjnych potwierdzają u 100% badanych osób intensywne odżywienie i regenerację skóry. Kosmetyk nawilża oraz optymalnie nawadnia naskórek. Przywraca skórze witalność. Skóra wygląda na młodszą, jest aksamitnie gładka, promienna i naturalnie piękna. Krem ma bogatą, kremową kompozycję o lekkim, świeżym zapachu. Zawiera aż 98% składników pochodzenia naturalnego.
Pojemność: 50 ml
sugerowana cena: 28,99 pln/ECO zestaw; 22,48 pln/Refill

 

Ziołowa esencja adaptogenna
Kosmetyk intensywnie nawilża. Przynosi natychmiastową ulgę przesuszonej i ściągniętej cerze. Działa ujędrniająco, zwiększa elastyczność i sprężystość skóry. Zwiększa też napięcie skóry. Ashwagandha i żeń-szeń przywracają naturalną równowagę i niosą pomoc zestresowanej oraz przemęczonej skórze. Silnie skoncentrowana, jedwabista formuła łączy dobroczynne zioła, aby wspierać każdy rodzaj skóry w procesach regeneracyjnych. Dzięki systematycznemu stosowaniu skóra wygląda na młodszą, staje się gładka, pełna blasku i naturalnie piękna. Aż 97% stanowią składniki pochodzenia naturalnego.
Pojemność: 30 ml
sugerowana cena: 39,99 PLN

 

W trosce o środowisko

Kosmetyki z linii zioła i adaptogeny ADAPTOGEN są dostępne w wymiennych wkładach refill – zewnętrzny słoiczek może być stosowany wielokrotnie, również do kremów z innych linii kosmetycznych FLOSLEK, niż pierwotnie zakupiony produkt. Dbaj o siebie i o naszą planetę. Wprowadzaj mniej plastiku do środowiska!

Zobacz także