Home Inne trendyKuchnia Zima pełna zdrowych nawyków

Zima pełna zdrowych nawyków

by trendy

Jak sprawić, by okres zimowy był bardziej efektywny? Zadbaj o zdrowe nawyki! Ta pora roku to czas,  w którym częściej zamiast aktywności fizycznej wybieramy oglądanie ulubionego serialu, a zamiast zdrowego posiłku, wolimy zjeść mniej zdrową pizzę. Warto to zmienić! To też idealny okres, by rozpocząć przygotowania do zbliżającej się wiosny.

Warto zacząć od prostych nawyków. Czy pijesz wystarczającą ilość wody? Już zmiana tej jednej rzeczy sprawi, że łatwiej będzie ci wypracowywać kolejne zdrowe nawyki. Zapominasz o nawodnieniu? Ściągnij  na telefon aplikację, która przypomni o tym, że właśnie jest czas na wypicie wody. Kiedy pracujesz przed komputerem, zawsze miej obok siebie napój. To sprawi, że łatwiej będzie ci wprowadzić ten nawyk.

Bardzo ważnym elementem jest też zdrowa dieta. Zimą królują rozgrzewające zupy
i pełnowartościowe posiłki, które przygotujesz do swoich codziennych lunchboxów. Warto też zadbać o zdrowe przekąski na przerwę w pracy, w szkole czy podczas spaceru. W tej roli świetnie sprawdzą się suszone owoce z linii HELIO SO SOFT. Wybieraj spośród 5 smaków! Żurawina nasączona sokiem, soczyste morele, mięsiste śliwki, słodkie daktyle i figi. Wystarczy, że wrzucisz je do torby, samochodu czy plecaka i sięgniesz po nie podczas przerwy.

Kolejny krok – aktywność fizyczna. Jeśli nie wiesz jak zacząć, zacznij od spaceru. Zamiast windy wybierz schody. Proste aktywności często są niedoceniane, a to właśnie od nich najlepiej rozpocząć wprowadzanie zdrowszych nawyków. Jeśli nie masz motywacji, najlepiej zaproś do codziennej aktywności kogoś z rodziny lub znajomych. I pamiętaj, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

Zima to wymagający czas. Krótszy dzień, szarość za oknem, niższe temperatury, dlatego warto wykorzystać ten okres na wprowadzanie nowych, zdrowych nawyków.

Zmotywuj się z HELIO i przygotuj się na wiosnę!

Zobacz także