Home Pielęgnacja ZO® SKIN HEALTH FIRMING SERUM Ujędrniające serum do twarzy

ZO® SKIN HEALTH FIRMING SERUM Ujędrniające serum do twarzy

by trendy

Marka ZO Skin Health prezentuje unikatowe podejście do pielęgnacji skóry. Są to zastosowania o charakterze terapeutycznym wprowadzane do codziennej pielęgnacji domowej pod kontrolą lekarza lub kosmetologa. Za pozytywne efekty odpowiada przede wszystkim retinol, który jest wspomagany działaniem innych substancji aktywnych o potencjale stymulującym, wzmacniającym i łagodzącym.

Czynniki takie jak wiek, uwarunkowania genetyczne, stosowana dieta, ilość stresu, czy wpływ środowiska i promieniowania słonecznego, przyczyniają się do powstawania widocznych oznak starzenia się skóry. W ich wyniku powstają drobne linie i zmarszczki. Skóra przybiera ziemisty odcień i nierówny koloryt, zaczyna tracić właściwy poziom nawilżenia, jędrności
i elastyczności. Preparaty przeciwstarzeniowe marki ZO® zostały opracowane w celu zapobiegania procesom starzenia się skóry i korygowania ich oznak. Ich działanie zapobiega uszkodzeniom skóry w przyszłości.

Firming Serum ZO® Skin Health to przełomowy preparat, chroniący przed starzeniem w zakresie utrzymania właściwej struktury skóry i zachowania owalu twarzy. Serum ujędrniające ma  lekką formułę przeznaczoną dla każdego rodzaju skóry. Preparat dedykowany jest osobom z umiarkowanymi, a także zaawansowanymi oznakami starzenia.

Jak działa?

– przywraca stabilność strukturalną skóry,
– utrzymuje integralność skórno-naskórkową,
– napina i ujędrnia skórę.

Cena: 1045 zł
Pojemność: 47 ml

Firming serum zawiera dwa przełomowe składniki: kompleks ZCORE™ oraz Sodium DNA. Dodatkowo w jego składzie znajdziemy ekskluzywny kompleks ZO-RRS2 i glicerynę.

NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI I ICH WŁAŚCIWOŚCI:

 • Zawartość Sodium DNA (sól sodowa kwasu deoksyrybonukleinowego), wspomaga proces formowania matrycy skóry w celu wspierania aktywności fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Składnik ten poprawia elastyczność i jędrność skóry;
 • Kompleks ZCORETM składający się z biomimetycznego tetrapeptydu (caprooyl tetrapeptide-3) oraz ekstraktu z nostrzyka lekarskiego (Melilotus officinalis) – wzmacnia strukturę włókien kotwiczących granicy skórno-naskórkowej;
 • ZO-RRS2® ekskluzywny kompleks roślinnych komórek macierzystych (kultury merystemów szanty zwyczajnej (Marrubium vulgare) i szarotki alpejskiej (Leontopodium alpinum) zapewnia silną ochronę antyoksydacyjną i zmniejsza stany zapalne, by zapobiegać uszkodzeniom skóry w przyszłości;
 • Gliceryna – przywraca prawidłowy poziom nawilżenia i wzmacnia funkcje barierowe skóry.

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Caprooyl Tetrapeptide-3 (biomimetyczny tetrapeptyd)

 • zapobiega spłaszczaniu granicy skórno-naskórkowej,
 • laminina-5: zakotwicza naskórek w skórze właściwej,
 • fibronektyna: zakotwicza komórki macierzy pozakomórkowej,
 • kolagen: zakotwicza skórę właściwą w granicy skórno-naskórkowej, poprawna produkcja kolagenu wpływa pozytywnie na zwiększoną liczbę brodawek warstwy właściwej skóry i powiększa ich rozmiary, zapobiegając spłaszczaniu granicy skórno-naskórkowej.

Ekskluzywny składnik: ekstrakt z nostrzyka lekarskiego (Melilotus officinalis)

 • pozytywna regulacja włókien oksytalanowych,
 • co wspomaga prawidłowe zakotwiczanie skóry właściwej w granicy skórno-naskórkowej,
 • synteza oksytalanu słabnie z wiekiem, zwykle około 30-40 roku życia,
 • oksytalan i kolagen odgrywają główna rolę w zakotwiczaniu skóry właściwej w granicy skórno-naskórkowej.

Spoistość granicy skórno-naskórkowej

 • Zapobiega naprężeniom strukturalnym pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem, hamując proces wiotczenia.
 • Wspiera przepływ składników odżywczych ze skóry właściwej do naskórka, dzięki czemu utrzymywany jest prawidłowy cykl regeneracji skóry.

 

APLIKACJA:

Preparat należy stosować 2 razy dziennie, rano i wieczorem. 2-3 pompki preparatu nakładamy na skórę twarzy i szyi zgodnie z protokołem przeciwstarzeniowym. Wykonanie masażu podczas aplikacji, zwiększa wchłanianie składników aktywnych oraz ich penetrację.

Dostępność: Kosmetyki ZO® Skin Health dostępne są w wybranych gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej.

 

———-

ZO ® SKIN SKIN HEALTH to marka założona w 2007 roku, przez amerykańskiego dermatologa Dr Zein’a Obagi, eksperta w pielęgnacji i leczeniu skóry. Początkowo związany z marką Obagi Medical, stworzył system Nu-Derm i peeling Blue Peel, co pozwoliło Mu uzyskać międzynarodową sławę wiodącego autorytetu w dziedzinie odmładzania i utrzymania zdrowej skóry. Obecnie, innowacyjne zasady Dr Obagi polegające na przywracaniu zdrowia skórze, uznawane są za złoty standard w zakresie pielęgnacji skóry. Dr Obagi to światowej klasy ekspert w dziedzinie peelingów chemicznych, stanowiących jeden z obszarów jego zainteresowań. Uznawany jest również za specjalistę w leczeniu przebarwień skórnych, często podejmując się najtrudniejszych przypadków z całego świata. W trakcie swojej kariery, Dr Obagi pracował jako międzynarodowy trener, szkoląc tysiące chirurgów plastyków i dermatologów podczas sympozjów naukowych na całym świecie. Jest on również autorem wielu publikacji i wykładowcą, który przeprowadził ponad 500 warsztatów oraz paneli dotyczących tematyki zdrowia i odmładzania skóry. Dzięki swoim przełomowym odkryciom, Dr Obagi stał się synonimem efektywnej i holistycznej pielęgnacji skóry. Mówiąc wprost – ponownie zdefiniował i pogłębił naukę o zdrowiu skóry.

Zobacz także