Home Pielęgnacja 10 sytuacji, kiedy musisz umyć ręce

10 sytuacji, kiedy musisz umyć ręce

by trendy

Mycie rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania chorobom wirusowym, bakteryjnym oraz zatruciom pokarmowym. Według UNICEF staranne mycie rąk mydłem, zwłaszcza przed posiłkiem, może ograniczyć liczbę infekcji dróg oddechowych nawet o 25%.

Myjmy więc dłonie tak często, jak to możliwe. Specjaliści stworzyli listę sytuacji, kiedy mycie dłonie jest koniecznością. Tym bardziej w czasach epidemii.

  • po kichaniu, kasłaniu, smarkaniu
  • po powrocie do domu z pracy, szkoły, ze sklepu, po podróży środkami komunikacji miejskiej, tak naprawdę po każdym przyjściu do domu
  • po pracy na klawiaturze komputera
  • przed jedzeniem lub przed przygotowywaniem jedzenia, bez względu na to, czy robimy je dla siebie czy dla kogoś
  • po skorzystaniu z toalety
  • po kontakcie ze zwierzętami, nawet z naszym ukochanym psem, a także po dotknięciu rzeczy, które do tego zwierzęcia należą (kuweta, zabawka, smycz)
  • przed i po opatrywaniu rany
  • po sprzątaniu mieszkania, a zwłaszcza po wyniesieniu śmieci
  • po trzymaniu pieniędzy
  • szczególnie starannie po kontakcie z chorą osobą, po powrocie ze szpitala

A jeśli akurat nie mamy gdzie umyć rąk? Za wszelka cenę trzymajmy je z dala od buzi. Choć życie pokazuje, że pozornie łatwe zadanie przysparza nam wiele trudności. Twarzy dotykamy nieświadomie i to co najmniej kilka razy na godzinę. Dlatego, gdy nie możemy akurat skorzystać z łazienki i starannie umyć dłoni mydłem, warto mieć przy sobie środek, który szybko i bezpiecznie je zdezynfekuje.

Takim środkiem jest LC+ Myjący żel do rąk o właściwościach ANTYBAKTERYJNYCH. Zawiera 60% alkoholu, ekstrakt z aloesu, pantenol i glicerynę. Dezynfekuje dłonie, oczyszcza je, nawilża i nie wysusza. Pomaga zachować odpowiednią higienę rąk zarówno w domu, na spacerze, jak i w podróży.

 

LC+ Myjący żel do rąk o właściwościach ANTYBAKTERYJNYCH

LC+ Myjący żel do rąk o właściwościach ANTYBAKTERYJNYCH myje i dezynfekuje skórę. Łatwo się rozprowadza, szybko wchłania i nie pozostawia uczucia lepkości. Dokładnie oczyszcza dłonie, dezynfekuje je, jednocześnie je pielęgnując. Oprócz 60% alkoholu żel zawiera dodatek substancji nawilżających, ochronnych i łagodzących.  Gliceryna, wyciąg z aloesu i pantenol natłuszczają, nawilżają i wygładzają skórę dłoni.

Skład: 60% alkoholu, ekstrakt z aloesu, pantenol, gliceryna

Działanie: dezynfekuje, nie wysusza, nawilża

Sposób użycia: Nałóż na dłonie niewielką ilość żelu, rozprowadź starannie po całych dłoniach, wmasuj nadmiar i pozostaw do wyschnięcia.

Cena 14,99 zł/100 ml

Dostępny w sklepie internetowym coloris.sklep.pl

Zobacz także