Home Pielęgnacja Beauty przewodnik – Jak zadbać o komfort skóry podczas pracy zdalnej

Beauty przewodnik – Jak zadbać o komfort skóry podczas pracy zdalnej

by trendy

Home Office to tryb pracy, który prowadzi aktualnie większość z nas. Z dnia na dzień musieliśmy się na niego przestawić i nie wiemy jak długo będziemy w nim jeszcze pracować. Z jednej strony jest on bardzo komfortowy, gdyż możemy w samotności i skupieniu wykonywać swoją prace nie zważając na to, co dzieje się na open space. Jednak bardzo częsta nasza praca nie trwa standardowych 8 godzin, a wydłuża się nawet do kilkunastu. W konsekwencji znacznie dłużej spędzamy czas przed komputerem, przez co narażone są nasze oczy, kręgosłup i skóra twarzy. Co zatem powinniśmy zrobić, aby praca zdalna była dla nas komfortowa?

Przygotuj stanowisko pracy

Idealnym rozwiązaniem jest biurko i wygodny fotel. Jeśli jednak nie masz takiego komfortu zmieniaj często pozycję, rób krótką 5-minutową przerwę minimum co godzinę. Utrzymuj odpowiedni dystans od monitora (przynajmniej 60 cm) i czyść go regularnie. Jeśli pracujesz trzymając laptop na kolanach koniecznie zaopatrz się w specjalną podkładkę, która zabezpieczy ciało przed nagrzanym urządzeniem. Planuj prace na koniec każdego dnia,
dla komfortu psychicznego i lepszego snu. Jeśli masz  zalecenia pracy przy komputerze w okularach, wyjmij je z zakamarków torebki i nie narażaj niepotrzebnie swoich oczu.  Cały czas dostarczaj organizmowi płynów, najlepiej wody lub świeżo wyciskanych soków, unikaj słodkich, sztucznych napojów i kofeiny, jeśli jesteś w stanie przepracować minimum 8 godzin bez filiżanki kawy.

Pamiętaj o skórze twarzy

Jest ona narażona na światło niebieskie. Dlatego zadbaj o nią w odpowiedni sposób, aby odwdzięczyć się za jej poświęcenie. Niesprzyjające warunki mogą wpłynąć na znaczne pogorszenie stanu cery. Niedoskonałości, wysuszenie, to konsekwencje nieodpowiedniej pielęgnacji lub lekceważenia jej potrzeb. Co zatem zrobić, aby wesprzeć ją w tym trudnym czasie?

Przed włączeniem komputera odpowiednio przygotuj cerę: nałóż krem, który ochroni ją przed utratą wilgoci. Skorzystaj z kremu z filtrem, który zabezpieczy skórę twarzy przed działaniem światła niebieskiego. Aby nie straszyć podczas videokonferencji nałóż pod oczy krem lub serum, które wyeliminuje sińce i jednocześnie zapewni delikatnym okolicom oczu dobry wygląd. W trakcie pracy spryskuj twarz wodą termalną lub specjalnym tonikiem do twarzy, aby zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia i uchronić przed wysuszeniem. Jeśli nakładasz makijaż w trakcie dnia zmyj go możliwie najszybciej po zakończeniu pracy. Pozwól skórze czerpać jak najwięcej składników odżywczych w czasie pracy zdalnej. Pamiętaj także o częstym myciu rąk, staraj się je również dezynfekować, bo na touchpadzie osadzają się zanieczyszczenia. Aby uniknąć wysuszenia skóry dłoni nakładaj regularnie w ciągu dnia krem ochronny. Podobnie z ustami, które są delikatne, pamiętaj o ich ochronie często sięgając po balsam lub pomadkę nawilżającą. Pij dużo wody.

Wieczorem zapewnij skórze twarzy odpowiednią dawkę odżywienia. Nałóż maseczkę, która zapewni głęboko odżywiający zabieg, dzięki czemu skóra będzie miękka, nawilżona i promienna. Maska otuli twarz, wspomagając uzupełnienie bariery wilgoci w skórze oraz pomagając wydobyć blask zdrowo wyglądającej skóry. Skoncentrowana formuła zawiera witaminy B3 i B5, które idealnie sprawdzają się w codziennym użytku.

Wysypiaj się, aby kolejnego dnia mieć energię na kolejne wyzwania codziennej pracy!

Wypróbuj: ZO® SKIN HEALTH SMART TONE SPF 50 – 327 ZŁ/50 ML; L’OREAL PARIS HYALURON SPECIALIST KREM NA DZIEŃ– 29,99 ZŁ/50 ML; EAU THERMALE AVÈNE WODA TERMALNA – 37,40 ZŁ/150 ML; EISENBERG TONIK DO TWARZY – 195 ZŁ/ 150 ML; LA PRAIRIE WHITE CAVIAR EYE EXTRAORDINAIRE – 2227 ZŁ/ 20 ML; NUXE NUXELLENCE® SKÓRA WOKÓŁ OCZU – 165 ZŁ/15 ML; L’OREAL PARIS L’OREAL PARIS KREM HYALURON SPECIALIST POD OCZY – 29,99 ZŁ/15 ML. GARNIER FRESH-MIX TISSUE MASK – 12,99 ZŁ; FOREO UFO 2 + MASKA ODŻYWCZA COCONUT OIL  (1199 ZŁ + 85 ZŁ/6 SZT.); ARBONNE RE9 ADVANCED® MASKA REGENERUJĄCA SKÓRĘ TWARZY TYPU SHEET MASK – 37 ZŁ. Nie zapomnij: DAFI BUTELKA FILTRUJĄCA 45 ZŁ/0,7L; BARWA KREM DO RĄK SWEET COFFEE BARWY HARMONII – 19,90 ZŁ/ 200 ML; PAT&RUB BY KINGA RUSIN SCRUB DO UST LINIA LIPS – 45 ZŁ/ 20 G.

Zobacz także