Home Inne trendyZdrowie DAFI #kosmiczne wyzwanie – Walka o przyszłość

DAFI #kosmiczne wyzwanie – Walka o przyszłość

by trendy

Początek roku szkolnego jest dobrym momentem na wprowadzenie zmian. Nie tylko w zaopatrzeniu szkolnego tornistra naszej pociechy w nowe zeszyty i podręczniki, ale również wprowadzeniu drobnych zmian na lepsze w naszym codziennym życiu. Czy wiesz, że przeciętna trzyosobowa rodzina zużywa ponad 1000 jednorazowych butelek rocznie?*
Na całym świecie co minutę sprzedaje się ich ponad milion. Statystyki mówią, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej odpadów niż organizmów morskich.** Niektóre zwierzęta, takie jak koniki morskie i foki, nasze wnuki będą mogły oglądać obok ptaka dodo w podręczniku do przyrody w rozdziale o wymarłych gatunkach. Planeta Ziemia jest naszym wspólnym domem, jedyną planetą, na której możemy żyć, bogatą w niezbędne do naszego prawidłowego funkcjonowania surowce. Jeśli nie chcemy stracić tego, co ma nam jeszcze do zaoferowania oraz pozbawić nasze dzieci jej dobrodziejstw, należy działać.

* https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2017/11/sst_infografika.jpg
** https://www.businessinsider.com/plastic-in-ocean-outweighs-fish-evidence-report-2017-1?IR=T

Kampania Kosmiczne Wyzwanie to odpowiedź marki Dafi na postępujące zmiany środowiskowe, zapoczątkowane naszym konsumpcyjnym stylem życia. Jej celem jest szerzenie wiedzy o ekologii i podkreślanie wagi codziennych decyzji i niewielkich zmian, mających wpływ na przyszłość naszej planety oraz nas samych. Kampania promuje wielorazowe produkty do filtrowania wody kranowej – butelki i dzbanki filtrujące wodę. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie liczby jednorazowych odpadów, a tym samym zadbanie o przyszłość ziemi. W kampanię zaangażował się lubiany aktor Tomasz Kot.

Jesteś autorytetem – masz supermoce!

Czy wiesz, że jako rodzic jesteś pierwszym autorytetem w życiu dziecka? Jesteś źródłem, z którego czerpie wiedzę, nawyki i uczy się jak dorastać właśnie na twoim przykładzie. Zanim wejdzie w buntowniczy okres nastoletni i zacznie negować wszystkie twoje decyzje, wykorzystaj moc swojego autorytetu. Mamy jedną planetę-matkę, o którą powinniśmy zadbać nie tylko ze względu na nas samych, ale głównie ze względu na najmłodszych. Nasz wpływ na środowisko odbije się właśnie główne na nich. Pokazanie dzieciom, w jaki sposób mogą mieć własny wkład w ochronę planety sprawi, że będą miały poczucie wpływu na te niezwykle istotne kwestie. Jeśli dbasz o to, by wysłać dziecko do najlepszych szkół, czy zapisujesz
je na dodatkowe zajęcia, starając się zadbać o jego bezpieczną przyszłość, pamiętaj, że nauka szacunku do natury jest jednym z takich właśnie działań. Niczym Neil Armstrong- pierwszy człowiek na srebrnym globie, zrób krok w stronę przyszłości. Zadbaj o ludzi, których kochasz, wykorzystaj swoją supermoc! To niewielki krok dla rodzica, ale ogromny skok dla jego dziecka.

Decyzje, które podejmiesz dziś, będą miały wpływ na twoje dzieci, wnuki i prawnuki. Daj im szansę i przyłącz się do Kosmicznego Wyzwania!

Zobacz także