Home Inne trendyZdrowie GUM Sunstar – dla pięknych i zdrowych zębów

GUM Sunstar – dla pięknych i zdrowych zębów

by trendy

Od niedawna w polskich aptekach, drogeriach i sklepach specjalistycznych można kupić produkty do higieny jamy ustnej cenionej przez stomatologów na całym świecie, profesjonalnej marki GUM Sunstar.

Pielęgnacja jamy ustnej kojarzy się głównie z dbaniem o piękny uśmiech. Dla specjalistów z marki GUM Sunstar ma jednak nie tylko wymiar estetyczny. To przede wszystkim troska o nasze zdrowie. Z wielu badań naukowych wynika, że zły stan zębów i dziąseł ma wpływ na kondycję całego organizmu i może być przyczyną wielu schorzeń ogólnoustrojowych, jak cukrzyca, problemy z płodnością i stawami, choroby przełyku, nerek, stawów czy serca. Dlatego zasada: zdrowe dziąsła to zdrowy organizm jest podstawą filozofii marki GUM Sunstar i jej holistycznego podejścia. Punktem wyjścia do tworzenia wszelkich nowych rozwiązań są rzetelne badania naukowe, ścisła współpraca ze specjalistami z dziedziny stomatologii i medycyny na całym świecie, a także z renomowanymi instytucjami, jak EFP (European Federation of Periodontology), Polskie Towarzystwo Stomatologiczne czy Polskie Towarzystwo Periodontologiczne. Z doniesień tego ostatniego wynika, że zaledwie 1% Polaków ma zdrowe dziąsła! Nie jesteśmy wyjątkiem. Różne dolegliwości przyzębia plasują się na szóstym miejscu wśród najczęściej występujących chorób na świecie i dotyczą około 750 mln osób, które potrzebują ukierunkowanych zabiegów profilaktyczno-leczniczych.  A jednym z najważniejszych jest odpowiednia domowa higiena zębów i dziąseł! Tak się składa, że specjalizująca się w tym marka GUM Sunstar również działa globalnie. Pierwsze receptury stworzył w 1923 roku dr Butler, dentysta z Chicago. Sześćdziesiąt pięć lat później amerykański GUM stał się częścią japońskiej marki Sunstar, która obecnie ma siedzibę w Szwajcarii. Mimo międzykontynentalnej historii i obecności na ponad 100 światowych rynkach GUM Sunstar wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym. A wynikiem wieloletniego doświadczenia marki jest 8 profesjonalnych linii produktów i akcesoriów wyspecjalizowanych w rozwiązywaniu różnych problemów w obrębie jamy ustnej. Po które z nich klienci na całym świecie sięgają najczęściej?

Gum Ortho

Podczas noszenia retainera lub aparatu ortodontycznego pielęgnacja zębów i dziąseł jest niezwykle ważna i trudna zarazem. Znajdujące się na zębach klamry i druciki utrudniają precyzyjne czyszczenie zębów, sprzyjają gromadzeniu się płytki nazębnej i mogą powodować bolesne otarcia w jamie ustnej. W tym przypadku potrzebna jest specjalistyczna, kompleksowa pielęgnacja, która zapewni zachowanie czystości i zdrowia jamy ustnej przez cały czas trwania leczenia ortodontycznego. Seria GUM Otrho została stworzona we współpracy z najlepszymi ekspertami z dziedziny stomatologii i ortodoncji. W jej skład wchodzi m.in. wyspecjalizowana szczoteczka ortodontyczna, która od zwykłych różni się przede wszystkim niezwykle miękkim włosiem z charakterystycznym wycięciem w kształt litery V. Sekretem marki jest idealna głębokość tego wycięcia, co umożliwia jednoczesne precyzyjne czyszczenie zębów i aparatu bez ryzyka uszkodzenia jego elementów.  Pasta do zębów GUM Ortho, dzięki unikatowej, żelowej formule z łatwością się rozprowadza, wnika we wszelkie zakamarki, dokładnie oczyszcza każdą część jamy ustnej oraz aparatu ortodontycznego i redukuje odkładanie się płytki nazębnej. A zawarta w niej witamina E oraz ekstrakty z aloesu i imbiru łagodzą podrażnienia jamy ustnej i dbają o zdrowie dziąseł. Jej działanie wspiera i uzupełnia płyn do płukania jamy ustnej – niezbędny element higieny podczas noszenia aparatu ortodontycznego. W pierwszych dniach po założeniu aparat może podrażniać tkanki miękkie w jamie ustnej, dlatego pomocny jest wosk ortodontyczny, który tworzy barierę między aparatem a podrażnieniami. Ten z serii GUM Ortho można samodzielnie ciąć na kawałki odpowiedniej wielkości. I po rozgrzaniu w dłoniach bez problemu umocować w odpowiednim miejscu. Żel utrzymuje się na aparacie przez wiele godzin, ale podczas mycia zębów z łatwością można usunąć go szczoteczką. Innowacyjnym rozwiązaniem w tej serii jest także nić dentystyczna Otho Floss z cienką sztywną przewleczką, dzięki której można ją z łatwością wprowadzić pod aparat i usunąć płytkę nazębną oraz cząstki pokarmu z wszystkich trudnodostępnych miejsc. Podczas czyszczenia nić rozszerza się i dopasowuje do przestrzeni o różnych rozmiarach.

GUM Original White

Problem przebarwień dotyczy niemal wszystkich, bo powodują je barwniki znajdujące się w popularnych napojach i powszechnie spożywanych pokarmach, a także używki i niektóre leki. Przebarwienia często pojawiają się też z wiekiem. Specjalistyczna seria GUM Original White pomaga odzyskać naturalną biel zębów. Ale nie są to preparaty wybielające, jakich wiele. Ich zadaniem jest także profilaktyka, czyli zapobieganie ponownemu pojawianiu się plam i problemom z dziąsłami. Regularnie stosowana szczoteczka z tej serii dzięki specjalnemu kształtowi główki i włosia pokrytego elastomerem, skutecznie usuwa płytkę nazębną także pomiędzy zębami i wzdłuż linii dziąseł, nie drażniąc ich i nie kalecząc. Najlepsze rezultaty daje stosowana razem z pastą GUM Original White, która dzięki specjalnej pianie mikropęcherzykowej usuwa przebarwienia, a przy tym nie tylko nie niszczy szkliwa, ale dzięki zawartości fluoru i izolmatu wręcz je wzmacnia. I jak każdy z produktów GUM pielęgnuje dziąsła. O ich kondycję dbają także witamina E, prowitamina B5 i alantoina, zawarte w bezalkoholowym płynie do płukania Original White, który podobnie jak pasta usuwa przebarwienia, a dzięki dodatkowi fluoru i izolmatu wzmacnia szkliwo. Fluor znajduje się także w eksperckiej woskowanej nici dentystycznej z tej serii! Stworzona specjalnie po to, by usuwać przebarwienia i zanieczyszczenia z wyjątkowo trudno dostępnych miejsc m.in. poniżej linii dziąseł i z ciasnych przestrzeni międzyzębowych. Kompleksowa pielęgnacja i holistyczne podejście dają najlepsze efekty pielęgnacji. To podstawa filozofii i działania marki GUM Sunstar

GUM ActiVital

Lepiej zapobiegać niż leczyć – to główne założenie tej serii stworzonej do codziennej pielęgnacji. Podstawowym zadaniem wchodzących w jej skład produktów jest więc ochrona zdrowia zębów i dziąseł. Tę funkcję pełni przede wszystkim pasta do zębów oraz płyn do płukania jamy ustnej z fluorem i izolmatem, które przyspieszają remineralizację szkliwa zębów oraz koenzymem Q10 i wyciągiem z granatu, które pielęgnują dziąsła. W serii dostępne jest także mnóstwo innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie akcesoriów. Dwie szczoteczki: Technique+ z niezwykle precyzyjną, specjalnie zaprojektowaną główką o różnych długościach włosia oraz soniczna, która wykorzystuje dodatkową moc wibracji, by dokładnie oczyścić zęby, przestrzenie między nimi i usunąć gromadzącą się płytkę. Do wyboru są także dwa rodzaje nici dentystycznych. Wykonana ze specjalnego materiału, odporna na strzępienie nić Easy Floss oraz stworzona dla mocno przylegających do siebie zębów supercienka, woskowana Fine Floss, która dociera do najwęższych przestrzeni międzyzębowych. Specjaliści marki GUM Sunstar indywidualnie podchodzą do każdego problemu jamy ustnej i opracowują dla niego najbardziej efektywne rozwiązania. Jednym z nich jest wchodząca w skład serii Acti Vital specjalna szczoteczka do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Tak wyjątkowa, że zasługuje na osobne omówienie.

GUM Soft Picks Advanced

To innowacyjne rozwiązanie w czyszczeniu międzyzębowym opracowane przez ekspertów GUM Sunstar. Delikatne, łatwe w użyciu jednorazowe szczoteczki z supermiękkim gumowym włosiem to najwygodniejsze narzędzie do precyzyjnego czyszczenia zębów. Dzięki nowoczesnej, zakrzywionej konstrukcji z łatwością docierają nawet do ciasnych i trudno dostępnych miejsc, jak tylne zęby. Miękkie, elastyczne włosie przyjemnie i delikatnie masuje dziąsła, nie podrażniając nawet tych najbardziej wrażliwych i krwawiących. Masaż pobudza krążenie, wzmacnia dziąsła i dba o ich dobrą kondycję. Szczoteczki międzyzębowe to idealne rozwiązanie do codziennej pielęgnacji dla osób z mocno przylegającymi do siebie zębami, noszących most lub aparat ortodontyczny. Niecodzienne ułatwienie codziennej pielęgnacji.

Zobacz także