Home Pielęgnacja Joanna Botanicals – naturalna domowa pielęgnacja dłoni

Joanna Botanicals – naturalna domowa pielęgnacja dłoni

by trendy

Im chłodniej na zewnątrz, tym bardziej sucha i popękana staje się skóra na dłoniach. Niskie temperatury, opady deszczu, śniegu i silny wiatr, mogą podrażniać naskórek. Sposób? Odpowiednia pielęgnacja, która chroni ręce jak niewidzialne rękawiczki.

Różnice temperatur pomiędzy tymi w ogrzewanych pomieszczeniach a tymi na zewnątrz, mogą narazić skórę na dłoniach na zaburzenie warstwy hydro-lipidowej naskórka. Co to znaczy? Staje się ona najpierw sucha, następnie przesuszona, a miejscami popękana, łuszcząca się i zaczerwieniona. Przy takiej osłabionej kondycji naskórka, nie pomagają też mydła w płynie, detergenty do sprzątania domu, które dodatkowo go podrażniają. Co robić? Postawić na produkty intensywnie pielęgnujące skórę dłoni.

Domowe spa dla dłoni

W poszukiwaniu ratunku dla dłoni, warto w domu wspomóc regenerację suchej skóry. Od czego zacząć? Wieczorem nałóż na skórę dłoni grubą warstwę kremu odżywczego. Wmasuj go od opuszek palców po łokcie i naciągnij na dłonie na noc bawełniane rękawiczki. Rano będą gładsze i znacznie bardziej odżywione. Natomiast na co dzień, nie zapomnij o podstawie pielęgnacji, jaką jest stosowanie kremu do rąk, najlepiej trzymaj go w torebce lub postaw obok umywalki.

 

Jakie produkty polecamy aby intensywnie zregenerować i pielęgnować dłonie jesienią i zimą?

Nowe kremy z linii Botanicals for Home SPA Joanna, działają jak rytuały ze spa. Nawilżający krem do rąk z ekstraktem z konopi polecany jest do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry dłoni. Ekstrakt z konopi ma silne właściwości nawilżające. W składzie kremu znajdziemy również trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, które zapobiegają odparowywaniu wilgoci ze skóry. Dzięki temu chronią ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Stosowany regularnie, nawilża i odżywia, przywraca dłoniom aksamitną gładkość i elastyczność. Regenerujący krem do rąk z ekstraktem z czarnej róży, sprzyja odżywieniu suchej lub okresowo przesuszonej skóry dłoni. Ekstrakt z czarnej róży znany jest z właściwości wygładzających, wzmacniających i przeciwdziałających starzeniu się skóry. Masło shea i trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego wspomagają regenerację naskórka. Stosowany regularnie, pielęgnuje  i odżywia zniszczoną skórę dłoni, przywraca jej miękkość i elastyczność. Odżywczy krem do rąk z  mleczkiem owsianym ma bogatą, ale szybko wchłaniającą się formułę. Polecany  jest do pielęgnacji zniszczonej skóry dłoni. Mleczko owsiane nawilża skórę, a dodatek 10 proc. masła shea wzmacnia odżywcze działanie kremu. Stosowany regularnie odżywia i regeneruje wymagającą skórę dłoni, pozostawiając na jej powierzchni lekką ochronną warstwę.

Zobacz także