Home Włosy Moc keratyny dla pięknych i zdrowych włosów – system profesjonalnej pielęgnacji Kerasys

Moc keratyny dla pięknych i zdrowych włosów – system profesjonalnej pielęgnacji Kerasys

by trendy

Gęste, sprężyste i pełne blasku włosy to zasługa nie tylko naszych genów. To również systematyczna pielęgnacja, która odżywia i regeneruje włókna, wygładza  i nabłyszcza je, a także chroni strukturę włosa przed wysuszeniem i dalszymi uszkodzeniami.  Kerasys to profesjonalny system pielęgnacji włosów, oparty na keratynie – naturalnym składniku budulcowym włosów.

Keratyna to naturalne białko, które jest głównym składnikiem budulcowym łodygi i osłonki włosa, produkowanym w mieszkach włosowych. Włókna keratyny są połączone ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, dzięki czemu włosy są elastyczne, sprężyste i mają piękny połysk.

Na skutek działania czynników zewnętrznych środowiska (promieniowania słonecznego, wiatru, niskiej i wysokiej temperatury), jak również pod wpływem czesania, mycia w wyniku zabiegów fryzjerskich takich jak farbowania, rozjaśnianie i trwałej ondulacja,  dochodzi do powstawania ubytków i uszkodzenia struktury włosów. Rozdwojone końcówki i suche, łamliwe, matowe pasma to objaw niewystarczające ilości keratyny.

Niezwykłe właściwości regeneracyjne keratyny polegają na jej zdolności do wnikania do wnętrza włosa i uzupełniania jego struktury. To właśnie na przesuszonych włosach efekty działania tego składnika są najbardziej zauważalne. W przypadku włosów zdrowych zadziała on wygładzająco i nabłyszczająco. Stosowanie szamponów i odżywek zawierających keratynę sprawia, że już podczas podczas mycia wnika ona w głąb struktury włosa, wypełnia istniejące ubytki, a także tworzy warstwę ochronną, dzięki której włosy stają się gładkie i sprężyste. Zastosowanie odżywki wzmacnia ten efekt, dzięki czemu  włosy łatwo się rozczesują, nie „puszą się”, są elastyczne i pełne blasku – tak jak po wizycie w salonie fryzjerskim.

Kerasys to kosmetyki przeznaczone do  profesjonalnej pielęgnacji włosów w warunkach domowych. Ich wysoka skuteczność wynika z zawartej w szamponach i odżywkach keratynie. Zastosowany w nich  podwójny keratynowy system pielęgnacji (Duo-Keratin Care System) zawiera zmikronizowaną keratynę, która ma zdolność głębokiej penetracji wnętrza włosów, dzięki czemu precyzyjnie wbudowuje się w ich struktury, wypełniając nawet najdrobniejsze ubytki. Suche i zniszczone kosmyki nabierają energii i odzyskują zdrowy wygląd. Towarzyszące myciu włosów  zachwycające aromaty perfum zamieniają codzienne zabiegi pielęgnacyjne w luksusowe rytuały piękna – teraz w zaciszu własnej łazienki.

Kosmetyki dostępne są w sieciach: Super Pharm, Drogerie Natura, Drogerie Vica, Drogerie Jasmin, Drogerie Koliber, carrefour.pl, empik.pl, makeup.pl oraz na www.kerasys.pl.

Zobacz także