Home Pielęgnacja Mocna dawka nawilżenia

Mocna dawka nawilżenia

by trendy

Czas, aby powoli z odżywczych kosmetyków zimowych, przestawiać się na te nawilżające. Jeśli chcemy mieć zdrowo i promiennie wyglądającą skórę to jej odpowiednia pielęgnacja powinna trwać przez cały rok, dlatego również wiosną należy dopasować ją do potrzeb naszej cery. W przypadku, gdy dużo czasu spędzasz przed komputerem, skóra twarzy tym bardziej powinna regularnie otrzymywać zastrzyk nawilżenia. Poznaj trzy podstawowe kroki wiosennej pielęgnacji.

1. Oczyszczanie i peeling

Złuszczając martwy naskórek sprawimy, że skóra stanie się gładsza i gotowa na przyjęcie kolejnych składników aktywnych. W domowym zaciszu powinniśmy go wykonywać 1 – 2 razy w tygodniu. Istnieją jednak kosmetyki, będące połączeniem peelingu i żelu do twarzy, które powinniśmy stosować codziennie, aby zapewnić skórze dogłębne oczyszczenie, usunąć nadmiar sebum, oraz wyrównać niedoskonałości.

Sprawdź:
Nuxe Aquabella® Żel mikrozłuszczający do mycia twarzy
Cena ok. 59 zł


2. Tonik – przywracanie odpowiedniego pH skóry

Po dokładnym oczyszczeniu skóry jej pH podnosi się, a wtedy dużo łatwiej o niedoskonałości. Dlatego tak ważne jest zastosowanie toniku, który przywraca cerze jej właściwe kwaśne pH, co zapobiega rozwojowi bakterii. Kosmetyk również nawilża skórę, przywracając jej komfort i sprawia, że staje się ona delikatniejsza i bardziej promienna.

Sprawdź:
Nuxe Aquabella® Tonik- Esencja
Cena ok. 67 zł

 

3. Mocna dawka nawilżenia

Nawilżanie skóry twarzy jest bardzo ważnym elementem, zwłaszcza wtedy, kiedy praca przy komputerze i korzystanie z urządzeń elektronicznych zajmuje nam większość dnia… a czasem nawet nocy. Oprócz kremu silnie nawilżającego warto 1-2 razy w tygodni nałożyć maseczkę, bogatą w skondensowany kwas hialuronowy. Po nałożeniu produktu powinniśmy zaaplikować na twarz krem dopasowany do jej potrzeb. Dla osób ze skórą suchą najlepszy będzie preparat o dużej sile hydratyzacji.

Sprawdź:
Nuxe Crème Fraîche® de Beauté Masque SOS 48H Maska nawilżająca 30 ml
Cena ok. 87 zł

Nuxe Crème Fraîche® de Beauté 48H Krem do skóry normalnej 30 ml
Cena ok. 80 zł

Zobacz także