Home Inne trendyZdrowie Nie stresuj się… Pij wodę!

Nie stresuj się… Pij wodę!

by trendy

Kontroluje wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie, dba o nasze zdrowie. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie systemu immunologicznego, wydolności układu nerwowego, kostnego, trawiennego, a także krążenia. Co więcej zmniejsza ciśnienie krwi, odpręża, i odmładza. Przy niedoborach tego pierwiastka zaczynamy być senni, zmęczeni, możemy mieć problemy z koncentracją i częstoskurcz, stajemy się bardziej podatni na stres, co w efekcie może doprowadzić m. in. do depresji, kamicy nerkowej, miażdżycy. Magnez, bo o nim mowa odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie.

Jego niedobory zazwyczaj bagatelizujemy, nie mając świadomości powyższych konsekwencji dla naszego organizmu, a to tylko niektóre z nich. Niedobór magnezu wpływa na stres,  a ten z kolei zwiększa jego niedobór – błędne koło. W okresie jesienno-zimowym znacznie częściej zauważane są  niedobory magnezu. Jemy wtedy znacznie mniej owoców i warzyw bogatych w ten pierwiastek. Co zatem robić, aby nie doprowadzić do spadku tego pierwiastka w naszym organizmie? Jeść te składniki, które są bogate w magnez, np. kakao, migdały, orzechy laskowe, pestki dyni, otręby pszenne, czy kasza gryczana. Dodatkowo powinniśmy uzupełniać elektrolity, dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość płynów pijąc wodę bogatą w magnez. Filtr do wody Mg+ marki Dafi mineralizuje wodę kranową jonami magnezu sprawiając przy tym, że jest idealna do zaspokajania pragnienia od razu po przefiltrowaniu. Woda z filtra magnezowego pokrywa średnio ponad 20% dziennego zapotrzebowania dorosłego człowieka na ten cenny pierwiastek.

Nowoczesny dzbanek filtrujący Dafi ASTRA o poj. 3 l to funkcjonalne urządzenie, które skutecznie oczyszcza wodę kranową z substancji mogących negatywnie wpływać na jej smak i zapach. Gwarantuje nawet do 200 litrów czystej i zdrowej wody. Czytelny wskaźnik LED Sensor przypomina o comiesięcznej wymianie filtra. Kiedy upłynie jego przydatność dioda zacznie migać kolorem czerwonym. Zmień nawyki, pij wodę z magnezem z dzbanka Dafi kierując się nie tylko względami zdrowotnymi, ale również ekonomicznymi, ekologicznymi i estetycznymi.

Zobacz także