Home Inne trendyKuchnia Płyn nie tylko do mycia naczyń

Płyn nie tylko do mycia naczyń

by trendy

Czy wiecie, że płyn do mycia naczyń nie musi służyć wyłącznie do mycia naczyń? Odkryliśmy jego inne zastosowanie. Skórka owoców i warzyw kupowanych w sklepach jest pokryta nie tylko zanieczyszczeniami naturalnymi takimi jak ziemia czy piasek, ale również̇ resztkami nawozów naturalnych i sztucznych oraz niebezpiecznymi dla zdrowia środkami chemicznymi, takimi jak pestycydy, konserwanty i drobnoustroje chorobotwórcze np. bakterie, wirusy i grzyby.

EWG (Environmental Working Group) co roku publikuje listę 12 najbardziej skażonych pestycydami warzyw i owoców. W 2020 roku na liście znalazły się: truskawki, szpinak, jarmuż, nektarynki, jabłka, winogrona, brzoskwinie, wiśnie, gruszki, pomidory, seler naciowy i ziemniaki. Dlatego przed spożyciem lub obróbką chemiczną konieczne jest dokładne mycie warzyw i owoców.

Niestety, większość́ Polaków stosuje tylko wodę̨ lub zwykły płyn do mycia naczyń́, który pozostawia szkodliwy film na powierzchni skórki i wpływa na smak warzyw i owoców.  Hipoalergiczny Płyn do Mycia Naczyń stworzony w laboratoriach OnlyEco może być stosowany nie tylko do mycia naczyń, ale również do mycia warzyw i owoców.

Płyn OnlyEco zmywa naturalne woski i brud (kurz, ziemia, piasek, zanieczyszczenia organiczne) z powierzchni skórki warzyw i owoców. Skuteczne usuwa niebezpieczne dla zdrowia środki chemiczne, takie jak pestycydy, herbicydy, konserwanty, metale ciężkie i pozostałości nawozów. Zawarta w formule biosurfaktyna z rzepaku wykazuje właściwości antybakteryjne. Nie zmienia smaku warzyw i owoców. Jest w 100% bezpieczny dla całej rodziny – błyskawicznie się̨ zmywa i nie zostawia filmu na powierzchni skórki, a co ważne nie zmienia smaku, zapachu i składu chemicznego warzyw i owoców.

Jak go stosować? Wystarczy dodać kilka kropel do miski z wodą i na kilka minut zanurzyć warzywa i owoce, a następnie spłukać́ pod bieżącą wodą.

Wszystkie produkty czyszczące OnlyEco posiadają certyfikat ECOCERT.

Zobacz także